» »

Italijanski Windows

Italijanski Windows

vibo73 ::

Pozdravljeni, včeraj sem kupil v italiji prenosni rač. in šele doma opazil, da ni šumnikov na tipkovnici. Vem kaj si mislite, vendar zdaj je pozno in bi prosil, če ima kdo pove kakšno ne-drastično rešitev.
Hvala vsem za pomoč!

5er--> ::

Ne gledaš na tipkovnico,
nalepiš šumnike na tipke,
na ebay-ju naročiš slo/ang tipkovnico jo zamenjaš.

Lonsarg ::

Na ebayu se dobijo posamezne tipke pa 2EUR al neki tazga, to je še najbolj elegantna in poceni rešitev, pogooglej koliko tipk je na Italjanski drugačnih, da jih je treba zamenat, pomoje jih ni tok veliko.

Lonsarg ::

vibo73 je izjavil:

Glej jaz sem čisti lajik glede tega
Ne razumem ker nikjer ni šumnikov, kako jih lahko sploh odtipkam?


V nastavitvah naštimaš v windowsih, katero ripkovnico imaš. Čeprav imaš italjansko naštimaj na Slovensko, da boš imel šumnike, sam potem se ne zanašat na to kaj na gumbu piše, računalnik bo upošteval tisto, kar piše na tem mestu v SLO verziji. Jezik tipkovnice pa nastaviš v: "Region and Language" v tretjem zavihku. Do teh nastavitev pride enostavno, da v Search/Start če imaš Vista/Win 7 napišeš "language", pa ti bo najdel ta "region and language"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

vibo73 ::

Lonsarg je izjavil:

Na ebayu se dobijo posamezne tipke pa 2EUR al neki tazga, to je še najbolj elegantna in poceni rešitev, pogooglej koliko tipk je na Italjanski drugačnih, da jih je treba zamenat, pomoje jih ni tok veliko.

črk ni na tipkovnici in nikjer jih ne najdem z nobeno kombinacijo???????
Dajte mi počasi cel postopek razložit, lepo prosim!

Lonsarg je izjavil:

vibo73 je izjavil:

Glej jaz sem čisti lajik glede tega
Ne razumem ker nikjer ni šumnikov, kako jih lahko sploh odtipkam?


V nastavitvah naštimaš v windowsih, katero ripkovnico imaš. Čeprav imaš italjansko naštimaj na Slovensko, da boš imel šumnike, sam potem se ne zanašat na to kaj na gumbu piše, računalnik bo upošteval tisto, kar piše na tem mestu v SLO verziji. Jezik tipkovnice pa nastaviš v: "Region and Language" v tretjem zavihku. Do teh nastavitev pride enostavno, da v Search/Start če imaš Vista/Win 7 napišeš "language", pa ti bo najdel ta "region and language"

Hvala , jutri se bom lotil ko bom imel čas,če bi pa še kaj potreboval pa bi te eventuelno prosil za nasvet odnosno razlago!
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vibo73 ()

5er--> ::

vibo73 ::

5er--> je izjavil:


Tako, žal niso Window si ne Vista in niti sedmica ampak XP-home
Kako pa zdaj?

bluefish ::

Saj ne, da bi bil postopek kaj hudo drugačen oz. je očitno res tako težko malce spremeniti isklani pojem.

vibo73 ::

Najlepša hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

notepad in šumniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
143386 (2873) krneki0001
»

Winamp in č

Oddelek: Programska oprema
141268 (899) MrStein
»

windows 7 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9880 (703) oemdzi
»

Pomoč: Toshiba L550-117

Oddelek: Kaj kupiti
447213 (6487) toshibaL550
»

Sprememba jezika v windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
1618349 (17743) urosp

Več podobnih tem