» »

Iskanje inženirjev namiguje na začetek razvoja 3. generacije Xboxa

Iskanje inženirjev namiguje na začetek razvoja 3. generacije Xboxa

engadget - Četverica Microsoftovih oglasov za službo na LinkedInu (1, 2, 3, 4) namiguje, da v Redmondu počasi le začenjajo razmišljati o naslednji generaciji igralnih konzol, zanje tretji, v zgodovini tehnologije pa osmi generaciji (PlayStation 3, Wii in Xbox 360 so namreč sedma generacija). Dolgoletni razvoj, ki ga igralne konzole zahtevajo, seveda pomeni oddaljen izid prihodnje generacije, kar se sklada s podaljševanjem življenja trenutne generacije konzol z izdajo alternativnih možnosti upravljanja z igrami (Move za PlayStation in Kinect za Xbox 360).

Microsoft zaenkrat išče arhitekta grafičnih čipov ter centralnih procesorjev in arhitekta strojnega dela, odgovornega za zvok in sliko, poleg inženirja, ki bi nadzoroval razvoj vsega. Vsa štiri razpisana delovna mesta se nahajajo v Mountain Viewu v bližini ameriškega San Francisca ter zahtevajo nekajletne delovne izkušnje. Razvoj naslednje generacije konzole je seveda lahko že nekaj časa v poteku, a ti razpisi za strokovnjake nedvomno kažejo na povečanje pozornosti temu projektu.

22 komentarjev

Bolf3nk ::

Verjetno prva konzola, ki jo nabavim. Računalnik pa še pustim za kakšne strategije in MMOje.

BALAST ::

Verjetno ne boš edini osel na tem ledu. :D

r0ker ::

To pomeni, da so komaj zdaj začeli razmišljat o novi konzoli? Arhitekti pridejo na vrsto takoj po konceptualnem delu, AFAIK, kar je zelo zgodaj v razvoju

Relanium ::

Bi si mislil da imajo ljudi s takšnim znanjem že pri sebi,
ne pa da pridejo s par oglasi: ja zdaj pa zaposlimo nekoga, da nam skonstruira procesor...

Edit: Upam da zaposlijo nekoga, ki je že kdaj fasal RRoD :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Mitch ::

Sej je počasi že skrajni čas, ker konzole zavirajo razvoj napredka v igrah (grafično gledano). Xbox 360 je izšel že konec 2005. leta in je praktično že zastarel. To se odraža tudi na PC področju, kjer se grafika v igrah ni kaj veliko spremenila v zadnjih parih letih, saj so skoraj vse igre pisane najprej za konzole in se šele nato "portajo" na PC.

P.S. Je pa dobra stvar tega v tem, da ni potrebno tako pogosto menjati grafični hardware na PCju...:)

Bor H ::

Sem sigurn, da je že globoko v razvoju naslednik, prav tako pri Sonyu, mogoče gre za kakšen čist nepovezan projekt ali pa samo dodajanje strokovnjakov, ker so mogoče ugotovili da je bolje vložiti par 100k/M $ za plače nekaj strokovnjakov kot pa v PR.

andrejus ::

Bor H je izjavil:

Sem sigurn, da je že globoko v razvoju naslednik, prav tako pri Sonyu...


Točno to.

A mislite da čakajo 5 let za izdelavo novega. Se pa verjetno sedaj aktivnosti intenzivirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

Looooooka ::

Zastarel...err so ze veckrat povedal da se niso zmolzli konzol do konca.

axee ::

Looooooka je izjavil:

Zastarel...err so ze veckrat povedal da se niso zmolzli konzol do konca.


Res? Naprave naj bi bile zmožne 1080p output signala, igrice pa so dejansko na resoluciji pod 720p, upscalane na večjo resolucijo, samo da ohranijo zadosten FPS za udobno igranje...

Konzole nujno potrebujejo prenovo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

r0ker ::

Bor H je izjavil:

Sem sigurn, da je že globoko v razvoju naslednik, prav tako pri Sonyu, mogoče gre za kakšen čist nepovezan projekt ali pa samo dodajanje strokovnjakov, ker so mogoče ugotovili da je bolje vložiti par 100k/M $ za plače nekaj strokovnjakov kot pa v PR.

Govorimo o MSju, ne Applu :S

saj zato mi je čudno, da bi podjetje kot je MS sred razvoja projekta pa ugotovilo, da potrebujejo nekaj dizajnerjev za hard core del projekta... razen, če so pod prste dobili kaj novega?

_Enterprise_ ::

Looooooka je izjavil:

Zastarel...err so ze veckrat povedal da se niso zmolzli konzol do konca.
glej, me ne zanima al so oni sposobni izkoristit 70% al 99% teoretičnega maximuma hardvera v konzolah, dejstvo je da so današnji midrange grafični čipi več kot desetkrat hitrejši od tistih v konzolah. 5 let v hardverskih dobah pomeni močno zastarelo

Dr_M ::

Torej, prej kot v dveh letih ne bo se novih konzol.
Jasno pa je, da bo MS prej izdal novo, kot Sony.
Ceprav sta mi oba nezanimiva, bolj me zanima Nintendo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dronyx ::

Meni je smešno, da recimo igro tipa L.A.Noir reklamirajo kot ne vem kako napredno, bo pa delala samo na strojni opremi izpred petih let. :|

Berserker ::

dronyx je izjavil:

Meni je smešno, da recimo igro tipa L.A.Noir reklamirajo kot ne vem kako napredno, bo pa delala samo na strojni opremi izpred petih let. :|


Gre za novo tehnologijo obraznih animacij in to da bo samo za konzole je odločitev vodilnih in ne razvijaclev. Mislim da je prav da razvijajo nove konzole saj bo le tako šel razvoj naprej (tudi na pc-ju ) , žal se bo poznalo le na grafiki in fiziki na ostalem področju je večini iger razen eksluziv in izjem kvaliteta močno padla.

Looooooka ::

_Enterprise_ je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Zastarel...err so ze veckrat povedal da se niso zmolzli konzol do konca.
glej, me ne zanima al so oni sposobni izkoristit 70% al 99% teoretičnega maximuma hardvera v konzolah, dejstvo je da so današnji midrange grafični čipi več kot desetkrat hitrejši od tistih v konzolah. 5 let v hardverskih dobah pomeni močno zastarelo

Mene recimo pa ravno to ne zanima.Graficne menjamo vsak let(ogromen strosek ce gledam ceno xboxa) pa so dobre samo za par mesecev.
Na xboxu,playstationu in podobnih pa spili delajo kar nekaj let(in niso graficno ravno "ulalala" slabsi od pc grafike).Tud freezajo ne....tko da ne vem.
Ce se kj rabi spremenit je mogoce pc gamerstvo.Edina firma, ki baje se vedno dela spile tko, da delajo ne samo na najnovejsih graficnih je ID Software.Ostali nategujejo z grafiko(ki je po tem ko kupis novo graficno bolj razocaranje kot ne)...gameplay je pa v p****.

mtosev ::

hehe. Microsoft hitro išče nove kadre glede na to da novega xboxa ne bo pred letom 2015.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

simnov ::

Moje mnenje recimo če imaš 50" lcd in Forza 3 je grafika tako lepa , da nobena na pc-ju ne izgleda tako dobro.Če se pa spuščaš v detajle je pa druga pesem.

Relanium ::

mtosev je izjavil:

hehe. Microsoft hitro išče nove kadre glede na to da novega xboxa ne bo pred letom 2015.

Ti pa res daješ najbolj inteligentne komentarje na ST

Senitel ::

Looooooka je izjavil:

Mene recimo pa ravno to ne zanima.Graficne menjamo vsak let(ogromen strosek ce gledam ceno xboxa) pa so dobre samo za par mesecev.

A grafična se po parih mesecih pokvari (in ti je ne zamenjajo v garanciji)?

BALAST ::

@Looooooka saj v PC industriji poznamo nastavljivo resolucijo in kvaliteto, tako grafična za 50EUR od leta 2005 dalje vedno delajo bolje od grafičih na konzolah.
S tem hočem povedati, da ti ni treba vsako leto menjat grafične kartice. (Morš bit mal fuknjen, če to počneš ali pa te nekdo drug zalaga z denarjem) :D

@mtosev kaj pa veš, lahko delajo na večih projektih (xbox portable, xbox tv stream, xbox nokia...), pa ne more biti samo en inženir za vse odgovoren. ;)

@Relanium ti optimistični troll.

@Senitel on misli "top of the line" torej, da so trenutne "paradni konj" samo za par mesecev, ko jih prehitijo izboljšane naslednjice.
Saj vsi poznamo kako se dvigne ego v najstniških letih, ko imaš pred sabo nekaj kar je "močno nad trenutno konkurenco", v tem primeru PC komponente.

_Enterprise_ ::

Looooooka je izjavil:

Mene recimo pa ravno to ne zanima.Graficne menjamo vsak let(ogromen strosek ce gledam ceno xboxa) pa so dobre samo za par mesecev.
Na xboxu,playstationu in podobnih pa spili delajo kar nekaj let(in niso graficno ravno "ulalala" slabsi od pc grafike).Tud freezajo ne....tko da ne vem.
Ce se kj rabi spremenit je mogoce pc gamerstvo.Edina firma, ki baje se vedno dela spile tko, da delajo ne samo na najnovejsih graficnih je ID Software.Ostali nategujejo z grafiko(ki je po tem ko kupis novo graficno bolj razocaranje kot ne)...gameplay je pa v p****.
no, spet mi je treba to razlagat ... grafične ne crkavajo nič pogosteje od xboxov in jih ni treba menjavat. 8800gt nima problema laufat 720p, pa še zmerej zgleda boljše kot na konzolah. s spodobno grafo, nabitim antialiasingom pa fullhd na plazmi pa igre zgledajo neprimerljivo boljše kot na kerikoli drugi platformi. tu ni dvoma, al si pa slep

PrimozR ::

Looooooka je izjavil:

_Enterprise_ je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Zastarel...err so ze veckrat povedal da se niso zmolzli konzol do konca.
glej, me ne zanima al so oni sposobni izkoristit 70% al 99% teoretičnega maximuma hardvera v konzolah, dejstvo je da so današnji midrange grafični čipi več kot desetkrat hitrejši od tistih v konzolah. 5 let v hardverskih dobah pomeni močno zastarelo

Mene recimo pa ravno to ne zanima.Graficne menjamo vsak let(ogromen strosek ce gledam ceno xboxa) pa so dobre samo za par mesecev.
Na xboxu,playstationu in podobnih pa spili delajo kar nekaj let(in niso graficno ravno "ulalala" slabsi od pc grafike).Tud freezajo ne....tko da ne vem.
Ce se kj rabi spremenit je mogoce pc gamerstvo.Edina firma, ki baje se vedno dela spile tko, da delajo ne samo na najnovejsih graficnih je ID Software.Ostali nategujejo z grafiko(ki je po tem ko kupis novo graficno bolj razocaranje kot ne)...gameplay je pa v p****.

Poglej si še Valve in njiov Source, Half Life 2 je delal na P3.

sicer pa na konzolah igre delajo zato, ker so odlično zoptimizirane za tisti hardware, ki je v vseh primerih enak. PC-ji so vse prej kot enaki.

Dr_M je izjavil:

Torej, prej kot v dveh letih ne bo se novih konzol.
Jasno pa je, da bo MS prej izdal novo, kot Sony.
Ceprav sta mi oba nezanimiva, bolj me zanima Nintendo :)

Nintendo bo baje Wii 2 predstavil že na E3 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony predstavil igralni plošček ter strojno in programsko opremo PlayStation 4

Oddelek: Novice / Konzole
4111582 (8992) Jst
»

PlayStation 4 že v razvoju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7622040 (19678) St235
»

Naslednika PS3 in Xbox 360 prihajata šele leta 2014? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
9024667 (22591) revvs
»

Prodanih že 150 milijonov PlayStation 2

Oddelek: Novice / Konzole
194119 (3020) PrimozR
»

Intel v Wii 2, Cell odhaja iz PlayStationov

Oddelek: Novice / Konzole
134802 (3778) PrimozR

Več podobnih tem