» »

Word pomoč

Word pomoč

Mike07 ::

Zdravo!

V Wordu 2010 delam nek dokument, ki pa mora biti zelo komplicirano oštevilčen. Nikakor mi ne uspe skupaj spraviti samega oštevilčenja, kaj šele kazala. Sem že iskal tu za kak podoben primer pa ga žal nisem našel :(
Dokument ima neoštevilčeno naslovno stran, potem so kazala oštevilčena z malimi rimskimi številkami (i-iv) to še znam.
Potem pa se mi zaplete, ko imam uvodno poglavje 0, ki ima dve strani. Samo oštevilčenje bi moralo biti tako, da najprej prikazuje poglavje, nato številko strani (v tem primeru 0-1, 0-2). Tega "dvodelnega" oštevilčenja mi nikakor ne uspe narediti.
Naprej se nadaljuje z velikimi rimskimi črkami, ostalo je isto, najprej številka poglavja nato strani (I-1,II-1...IV-xx).

Za vsakakršno pomoč bom iskreno hvaležen.:)

Lp,Mike

mjk ::

evo narediš takole:

1. stran je brez številčenja (drugačn header kot ostale ... to najdeš pod insert::footer::edit footer::Design::diferent first page
2. stran se začne z i in nadaljuje ... edit footer page number in izbereš ii
3. na koncu druge oz. na koncu indexa dodaš insert section break (page layout::breaks::section break - next page
4. greš na to novo stran(3) v tabu HOME , izbereš heading 1 style (za naslov) ... označiš naslov in zopet v zavihku HOME dodaš številčenje kot npr. 1.1.1.1.1.1.1. z headingom 1,2,3,4,5 ... potem pa greš v footer in dodaš:
insert page number in izbereš design::page number::Page number format in paziš da imaš izbran 1,2,3,4 in obkljukano include chapter number, kjer izbereš chapter style heading 1 in določiš seperator '-'

to pa je to ... zdej vedet moraš:
da se številčenje lahko resetira samo na sekcije in moraš imeti med vsako spremembo spremembo sekcije
da je zelo pomembna kljukica nadaljuj številčenje s prejšnje sekcije
da se boš verjetno malo zajebaval s formati, da ti bo prišlo za vse tako kot boš hotel :)

pa veliko uspeha :)

p.s.: Slovensko ne znam ... boš mogel domišlijo uporabit za prevode, če imaš slovenščino ... recimo, a je section == odsek/sekcija/??? oz. page break == preskok na novo stran/ ??? ? skratka ne bom se trudil s prevodi, ker bodo napačni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

harvey ::

Kot že 1001 omenjeno tu in povsod drugje je uporaba SEKCIJ/SECTIONS ključ do rešitve :) Nekako recimo bolj plastično/osnovno je izvedba mjk-jevega navodila tule ali tule.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mike07 ::

Zdravo!

Hvala obema za odgovore. Vem da so sekcije ključ do rešitve, dokument sem že razdelil, tako kot je prikazano na obeh povezavah, ki si jih prilepil.:)
Problem nastane, ko mu obkljukam include chapter number, pa mi potem javi , da ni številke poglavja, ki bi jo lahko vključil v napis ali številko strani, čeprav je poglavje označeno z "0. Splošno".

Razdelki strani so mi kristalno jasni in jih mam tud narjene, samo nevem kaj točno hoče imet označeno kot začetek poglavja. Primer kako imam narejeno stran :

blablablablablablablabla
blablablablablablablabla(stvar za katero se gre)

0. Splošno

blablablabla....

konec prve strani, oštevilčenje strani bi želel imeti 0-1

Druga stran

1. Krneki

blablablabla..

konec druge strani, oštevilčenje strani bi želel imeti 0-2

Zatem pa potem sledi poglavje I, ki je pa že drug razdelek, postopek pa naj bi bil načeloma enak. Je pa res, da @mjk tvojega postopka zdajle še nisem uporabil. Se bom lotil pa sporočim, če mi je uspelo.

Lp,Mike

mjk ::

javi ti zato, ker nimaš uporabljen styla npr. heading 1 na naslovih, in kasneje moraš izbrati kateri style je tisti, ki ti določa številko paragrafa

P.s.: seveda mora biti style OŠTEVILČEN :)

Mike07 ::

Style mam podane..no če obrazložim na gornjem primeru kako mam označene:

stvar za katero se gre je označen kot NASLOV

0.Splošno - označen kot NASLOV 1
1. Krneki - označen kot NASLOV 1

Sem probal tudi, da označim stvar za katero se gre kot Naslov 1, ter ostali dve kot naslov 2, pa mi še vseeno ne naredi ničesar. Nekaj očitno delam narobe samo da še nevem kaj :|. Kako pa označiš kateri style določa številko paragrafa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odseki v wordu

Oddelek: Programska oprema
309073 (2249) Galaxy
»

Kako že naštimaš v Wordu š. strani?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201588 (912) harvey
»

Word 2016 - določitev footerja in številčenje heading

Oddelek: Programska oprema
61300 (1218) bili_39a
»

Word (2003 - ali 2007) - kazalo strani ("naprednejše - dva oštevilčenja v enem dokume

Oddelek: Programska oprema
1410365 (7574) nhjghvfhj
»

urejanje v wordu

Oddelek: Programska oprema
84515 (4378) kolombo

Več podobnih tem