» »

Microsoft Nokii plačal milijardo dolarjev za odločitev za Windows Phone

Microsoft Nokii plačal milijardo dolarjev za odločitev za Windows Phone

BuisnessWeek Online - Dogovor med Nokio in Microsoftom o uporabi Windows Phone na Nokiinih telefonih naj bi bil podprt z več kot milijardo dolarjev, ki jih bo Microsoft plačal Nokii. Slednja naj bi nato Microsoftu plačala licenčnino za vsak prodan telefon z Windows Phone, medtem ko bo sredstva za lasten razvoj in raziskave krčila. Dogovor naj bi bil sklenjen za pet let, pravijo viri blizu podjetij.

S sodelovanjem pridobivata obe podjetji. Microsoft si je hitro kupil tržni delež, medtem ko Nokia krči svoje stroške. Za leti 2011 in 2012 naj bi tako vlaganja v razvoj in raziskave zmanjšali za tretjino na tri milijarde dolarjev. Microsoft je pridobil tudi pravico do uporabe Nokiinih patentov, ki jih ni malo. Recimo Nokiina navigacija Navteq bo del Microsoftovega portfelja izdelkov.

56 komentarjev

«
1
2

RedZo ::

RIP Nokia :(

subby ::

prej WB nokia kot pa rip

BALAST ::

Kaj te skrbi, Nokia je začela zaostajat z razvojem pametnih telefonov, pa jim je Microsoft ponudil OS, ki ga bodo seveda skupaj dopolnjevali.
Za navadne telefone bo pa še vedno uporabljan symbian. Tako da kvečjemu bo to dvignilo delnice, ki so pred najavo sodelovanja z Microsoftom strmo padale.

RedZo ::

BALAST je izjavil:

Kaj te skrbi, Nokia je začela zaostajat z razvojem pametnih telefonov, pa jim je Microsoft ponudil OS, ki ga bodo seveda skupaj dopolnjevali.
Za navadne telefone bo pa še vedno uporabljan symbian. Tako da kvečjemu bo to dvignilo delnice, ki so pred najavo sodelovanja z Microsoftom strmo padale.


prav si rekel, da je nokia zacela zaostajat. in potem so na pametne telefone izbrali najbolj zaostal os??? delnice so ze padle za 25% pa se bodo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedZo ()

igor0203 ::

Najbolj zaostal OS? Misliš časovno zaostal ali si mislil kvalitetno "zaostal"?

pecorin ::

Tako da kvečjemu bo to dvignilo delnice, ki so pred najavo sodelovanja z Microsoftom strmo padale.


ob najavi sodelovanja so padle se dosti bolj strmo.

LukaFx ::

Toj konc za Nokio. Use skup z Microsoftom se bo potopil.

Tok cajta so se zajebaval z unmu sybianam, da jih je zdej MS kupu za male pare :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LukaFx ()

sirotka ::

LukaFx je izjavil:

Toj konc za Nokio. Use skup z Microsoftom se bo potopil.

Tok cajta so se zajebaval z unmu sybianam, da jih je zdej MS kupu za male pare :D


Microsoft se ravno ne potaplja in nič ne kaže, da bi se kdaj v bližnji prihodnosti.
Nokia pa tudi ni ravno drobižek in je nihče ne more kupit za male pare, tudi veliki MS ne.

WhiteAngel ::

Prej, ko se bodo znebili M$ zavezništva, bolje za Nokio. Že z vidika tehnologije - IE9, .net, sliverlight ... res same odprte in standardizirane tehnologije. Zadaj pa še zaprt OS, ki nima niti še multitaskinga in potrebuje service pack za copy&paste :|

Icematxyz ::

S sodelovanjem pridobivata obe podjetji. Microsoft si je hitro kupil tržni delež, medtem ko Nokia krči svoje stroške. Za leti 2011 in 2012 naj bi tako vlaganja v razvoj in raziskave zmanjšali za tretjino na tri milijarde dolarjev.


V originalni novici piše, da morda pomeni to prednost, ki se navaja za obe podjetji. Se pravi to bomo šele videli in to bo pokazal čas (in konkurenca). Ne le če prednosti bodo, ampak tudi kakšne bodo, to se še ne ve in se bolj ali manj ugiba in predvideva.

Kaj se pa tiče tega, da neko podjetje, ki hoče imeti pomebno (vodilno) vlogo na tržišču na nekem področju vidi prednost v tem, da krči sredstva za vlaganje in razvoj v prav tisto področje, ki jim povzroča trenutno največ težav pa ne bi izgubljal besed.

Pa tudi plačilo za izbiro Microsoftove platforme bi jaz vzel bolj kot kredit. Se pravi kredit, ki ga bodo odplačali, kar tudi piše v novici. Kakorkoli, pri podjetju Nokia so se odločili, kakor se pač so in sedaj odgovornost leži na njih, da iz tega nekaj naredijo.

andrejus ::

Symbian je in je vedno bil zanič. Samao včasih ni bilo pametne alternative. Nokia je vedno slovela po zanič menijih, medtem ko je Erricson slovel po zanič telefonih (hardwsre). In seveda obratno (Nokia top hardware, Erricson top meniji). Zadnja inkarnacija Symbian je malce boljša, dejansko je to kar bi moral Symbian biti pred 10 leti.

V tem trenuku Nokia nima enega pametnega telefona, ki bi res navduševal japije. iPhone & Samsung so top, kje pa je Nokia. Res je da iPhone & kloni niso za vsakega. Zame recimo niso. Jaz še vedno uporabljam starega E90 Comunicator in se še vedno čudim kako zanič je Symbian.

Upam da bo nova Nokia E7, kaj boljša. Verjetno bo najbolje da počakam na novosti iz skupnega popjekta MS-Nokia. Win Mobile 7 zagotovo niso tako zanič kot Symbian. Verjento pa ne bom nikoli dočakal da bosta MS-Nokia dali ven kak programčič da bi telefon povezal z linuxiom. :))

sirotka ::

WhiteAngel je izjavil:

Prej, ko se bodo znebili M$ zavezništva, bolje za Nokio. Že z vidika tehnologije - IE9, .net, sliverlight ... res same odprte in standardizirane tehnologije. Zadaj pa še zaprt OS, ki nima niti še multitaskinga in potrebuje service pack za copy&paste :|


Hjah in kaj točno je narobe z ie9? Še zunaj ni in je že zanič? To, da niso odprte pa tudi ni samo po sebi slabost. Multitasking niti ni nuja, copy-paste pa pride, pač so začel iz nule. Kolikor sem sprobal, vsaj dela zadovoljivo napram Androidu.

mtosev ::

Haha. Noki gre tako slabo,da so rabili denar od Microsofta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

WhiteAngel ::

andrejus je izjavil:

Symbian je in je vedno bil zanič. Samao včasih ni bilo pametne alternative. Nokia je vedno slovela po zanič menijih, medtem ko je Erricson slovel po zanič telefonih (hardwsre). In seveda obratno (Nokia top hardware, Erricson top meniji). Zadnja inkarnacija Symbian je malce boljša, dejansko je to kar bi moral Symbian biti pred 10 leti.

V tem trenuku Nokia nima enega pametnega telefona, ki bi res navduševal japije. iPhone & Samsung so top, kje pa je Nokia. Res je da iPhone & kloni niso za vsakega. Zame recimo niso. Jaz še vedno uporabljam starega E90 Comunicator in se še vedno čudim kako zanič je Symbian.


Primerjaš jabolka in hruške. Če želiš primerjat nove touch smartphone z Androidom od Samsunga, LGja in podobne, jih moraš primerjati z Nokio N8 in naprej.

Hjah in kaj točno je narobe z ie9? Še zunaj ni in je že zanič?


Ja, nekaj takega. Če bi M$ hotel dobro, bi posvojil webkit ali gecko. Od M$-ja, čeprav se ima za največjo softversko hišo, še nikoli nismo videli spodobnega, odprtega programskega paketa. Če pogledaš razvoj Jave, Androida, Qt/Gtk, vseh Linux distribucij in jedra, programskih jezikov Python, PHP, Ruby, še C/C++ in GCC itd. vidiš, da je njihov razvoj čisto odprt (lahko dnevno spremljaš, kaj se dogaja z njimi) in je ves čas prisotno tesno sodelovanje s communityjem (beri: poslušajo in se trudijo!). M$ pa v svojem slogu že zadnjih 15 let še vedno naprej fura svojo zaprto strategijo in s tem priklepa uporabnike in razvijalce. V tem je težava. Isto se dogaja z IE9.

nekikr ::

Govoriš kot da je to slabo?

:)

igor0203 ::

Če niste sprobali telefona z WP7, ne vem kaj se oglašate? Jaz imam telefon z Androidom in sem se igral tudi z WP7 in me je pozitivno presenetil. Ogromen korak so naredili napram WM6.5, sploh kar se UI tiče.
Saj kolikor vem, tudi Android 1.5 oz. čisto prva verzija ni imela copy/paste funkcije, ampak so jo šele kasneje dodali?

sirotka ::

WhiteAngel je izjavil:


Ja, nekaj takega. Če bi M$ hotel dobro, bi posvojil webkit ali gecko. Od M$-ja, čeprav se ima za največjo softversko hišo, še nikoli nismo videli spodobnega, odprtega programskega paketa. Če pogledaš razvoj Jave, Androida, Qt/Gtk, vseh Linux distribucij in jedra, programskih jezikov Python, PHP, Ruby, še C/C++ in GCC itd. vidiš, da je njihov razvoj čisto odprt (lahko dnevno spremljaš, kaj se dogaja z njimi) in je ves čas prisotno tesno sodelovanje s communityjem (beri: poslušajo in se trudijo!). M$ pa v svojem slogu že zadnjih 15 let še vedno naprej fura svojo zaprto strategijo in s tem priklepa uporabnike in razvijalce. V tem je težava. Isto se dogaja z IE9.


Tebi torej ni dober le zato, ker ni odprtokoden? Ie8 je meni osebno čisto spodoben izdelek, pa kaj potem, če ni odprt?

igor0203 je izjavil:

Če niste sprobali telefona z WP7, ne vem kaj se oglašate? Jaz imam telefon z Androidom in sem se igral tudi z WP7 in me je pozitivno presenetil. Ogromen korak so naredili napram WM6.5, sploh kar se UI tiče.
Saj kolikor vem, tudi Android 1.5 oz. čisto prva verzija ni imela copy/paste funkcije, ampak so jo šele kasneje dodali?


Točno tako. omnia 7 je napram SGS kot tank, hkrati pa dosti hitrejši in bolj stabilen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

WhiteAngel ::

@nekikr: Nasportno - to je zelo dobro za Microsoft, malo manj pa za razvijalce in na koncu za uporabnike glede prikaza strani :)

@igor0203: Copy&Paste so dodali naknadno, ampak to je bilo 2 leti nazaj :|

LukaFx ::

Nardil so napako ker niso začel svojga novega OSa razvijat pri nokiji.
Če jim bi to ratal bi bli zdajle kilometre pred vsemi.

igor0203 ::

Torej naknadno dodajanje copy/paste na Androidu je kul, na WP7 pa ne? Zanimivo. Si sploh kdaj sprobal telefon z WP7?

Ker ponavadi so najbolj glasni ravno tisti, ki telefona še od daleč niso videli, kaj šele držali v rokah.

SleepLess ::

Točno tako. omnia 7 je napram SGS kot tank, hkrati pa dosti hitrejši in bolj stabilen.


Upam da si probal SGS z 2.2 Android-om, ker Omnia 7 niti približno hitrejša od SGS z 2.2. Niti stabilnejša, sem jih primerjal že večkrat side by side, pa sta po hitrosti in stabilnosti enaka, le da Omnii 7 manjka multitasking, navigacija (ok imaš tisti bing maps, ampak tisto se ravno ne more upoštevati kot navigacija), ne more se povezati na eduroam, 3/4 APIjev še ni na voljo, zato "uradne" aplikacije ne morejo izkoriščati stvari kot so kompas, lučke od fotoaparata, ... nekatere enake aplikacije so 3x dražje kot na Androidu/iOSu (npr. Fruit Ninjo sem kupil na iPodu za 0.99$ na WP7 marketu mislim da je več kot 3$),... Pa sem naredil primerjavo z Androidom, ki je po mojem mnenju še vedno rahlo "od zadaj" iOS-a. Kaj šele če primerjamo WP7 z iOS.

Skratka WP7 je še trenutno za moje pojme "not finished" produkt in bo zato kot tak pomenil velik downfall Nokie. Velika škoda za odlično evropsko podjetje.

WamPIRe- ::

Pomoje to za Nokio ni dobro da se zaklene na en OS.
Bolje bi bilo da bi ubrali pot kot Samsung, HTC in podobni proizvajalci telefonov.

PS (troll): Točno tako! WP7 je zanic! xD
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

igor0203 ::

Zakaj downfall? Zakaj pa to ne bi razumeli kot odlična priložnost, da se WP7 s pomočjo Nokie razvije tako kot bi se moral?
Kaj ni bolje da imamo na izbiro več OS-ev kot pa da smo priklenjeni samo na enega? Več konkurence pomeni tudi hitrejši in boljši razvoj, večji community... Ne razumem kako so nekateri omejeni kar se tega tiče, takoj vidijo zadaj neke teorije zarot ipd.

shubell ::

meni osebno je žal le za meego.

sirotka ::

SleepLess je izjavil:

Točno tako. omnia 7 je napram SGS kot tank, hkrati pa dosti hitrejši in bolj stabilen.


Upam da si probal SGS z 2.2 Android-om, ker Omnia 7 niti približno hitrejša od SGS z 2.2. Niti stabilnejša, sem jih primerjal že večkrat side by side, pa sta po hitrosti in stabilnosti enaka, le da Omnii 7 manjka multitasking, navigacija (ok imaš tisti bing maps, ampak tisto se ravno ne more upoštevati kot navigacija), ne more se povezati na eduroam, 3/4 APIjev še ni na voljo, zato "uradne" aplikacije ne morejo izkoriščati stvari kot so kompas, lučke od fotoaparata, ... nekatere enake aplikacije so 3x dražje kot na Androidu/iOSu (npr. Fruit Ninjo sem kupil na iPodu za 0.99$ na WP7 marketu mislim da je več kot 3$),... Pa sem naredil primerjavo z Androidom, ki je po mojem mnenju še vedno rahlo "od zadaj" iOS-a. Kaj šele če primerjamo WP7 z iOS.

Skratka WP7 je še trenutno za moje pojme "not finished" produkt in bo zato kot tak pomenil velik downfall Nokie. Velika škoda za odlično evropsko podjetje.

Probal tudi na 2.2, tudi z VSEMI verzijami lagfixov in ni blo nič kaj dosti boljše, tako da sem jo kak mesec nazaj prodal - sranje od telefona, žal. IOS (po moje) prekaša vse, odzivnost, appsi,...
Vendar govorit, da je MS sranje le zato, ker ni odprt je pa zgrešena logika.

WhiteAngel ::

igor0203 je izjavil:

Torej naknadno dodajanje copy/paste na Androidu je kul, na WP7 pa ne? Zanimivo. Si sploh kdaj sprobal telefon z WP7?


Gre za to, da je google to dodal pred dvemi leti. WP7 bi pomoje moral imeti danes pokrite vse featurje androida in iOS + še nekaj svojih, da bi bil omembe vreden.

igor0203 je izjavil:

Kaj ni bolje da imamo na izbiro več OS-ev kot pa da smo priklenjeni samo na enega? Več konkurence pomeni tudi hitrejši in boljši razvoj, večji community... Ne razumem kako so nekateri omejeni kar se tega tiče, takoj vidijo zadaj neke teorije zarot ipd.


Če bi bili OS-i in ekosistemi zaprti, potem ja. Ampak Android, Maemo/MeeGo sta odprta in v tem primeru ni priklepanja uporabnikov in teorij zarot. Podobno, kot če bi se pogovarjali o standardih - če obstaja standard za npr. določen format, je najbolje za vse, da se ga vsi držimo. Takrat je razvoj produktov, ki se držijo tega standarda najhitrejši in tudi konkurenca najbolj zdrava.

phenom ::

To bo zakon, long live nokia and microsoft! :d:d hail to the rulers of the cyber world. :d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: gzibret ()

Tarzan ::

Maemo/MeeGo je na srečo kljub prevratu v Nokii po mojem varen in ga bo Intel, če drug ne, dokončno izpilil in bo verjetno imel svetlo prihodnost. Z ali brez Nokie. Če drugega ne, Kitajci iščejo nekaj odprtega, da bodo dali na svoje telefone, Googla po privzetem ne marajo, tu pa pride MeeGo, ki bi znal dobiti enormen tržni delež, če le česa ne zajebojo še bolj. Bomo videli...

igor0203 ::

Saj tudi iOS je zaprt sistem pa mu dokaj uspeva, kajne? Tudi Windowsi so zaprt ekosistem, pa poglej kak delež ima

dronyx ::

Če se bo slučajno kdaj Windows zares razširil na telefone (kar dvomim), ga bodo sesuli z virusi. Težko verjamem da si kdorkoli želi telefona, ki ga mora neprestano razkuževati in ki sam od sebe naredi stroškov za par tisočakov na mesec. Pri telefonu namreč virus lahko naredi konkretno finančno škodo.

phenom ::

Fantje, sem ponosen lastnik WP7 in je fenomenalen. Kar se tiče zaprtih sistemov napsroti odprtim je pa tako da pri odprtih je navadno dosti več kompliciranja pri uporabi, ampak problem je da večina ljudi gleda samo na ozko perspektivo iz svojega vidika in se ne zavedajo da preveč vsega v eni napravi vodi do prezakompliciranosti in navsezadnje je to telefon in ne vesoljska raketa. Primerjate sgs in Omnio 7 kdo je hitrejši in kaj vse zmoreta a po drugi strani polovico teh lastnosti nikoli ne boste uporabljali, drugo pa nikogar nisem zasledil da bi omenil kako še vedno proizvajalci vgrajujejo švoh baterije v telefone ki so seveda premalo močne za vse une aplikacije ki jih nudijo. Nokia ima ogromne izkušnje z izdelovanjem telefonov in tudi microsoft ni začetnik in skupaj bosta naredila soliden izdelek, ZAKAJ? ker nimata namena zajebat toliko denarja kolikor ga vlagata in kot pek naredi žemljico, jo mora narest dobro če jo hoče prodat, tako morata tudi onadva narest dober izdelek če ga hočeta prodat in oba to znata in imata željo po tem in to je najboljše kar se je zgodilo v zadnjih 5 letih z Nokio.


Da pa še enkrat povem, keep it simple, to je ključ in bistvo uspeha v tehnološkem svetu, na žalsot odprto kodni sistemi to pogosto niso, samo poglejte linux, malo je takih celo na FRI ju ki ga znajo uporabljat in povprečna gospodinja rab celo knjigo da se nauči delat na njem, da se ji ne zmeša. Če vzamem androida. Taki problemi z posodabljanjem da kr res ni in ja mnogi boste rekli, pa sej wp7 je imel tudi probleme AMPAK! Ko Android uporabniki niso mogli posodabljat svoje telefone recimo z samsunga al htc ja ker jim je stalno nek error vn metal, koliko časa je minilo da je Google al Samsung al HTC al kdorkol, reku to pa neki ne štima, bomo mi porihtal zadevo da bodo naši kupci zadovoljni. None, Niente, skoraj da nihče ni prdnil za njih, sam so se moral znajdt, medtem ko je Microsoft takoj naslednji teden izdal popravek in vsi so bili srečni. KEr se je Microsoft zavezal k podpori uporabnikom in je vzel to na svojo odgovornost za dobro delovanje. Zato pa je wp7 simple, stabilen, praktičen in navsezadnje zelo zelo zanesljiv.




So dont worry, be happy:D:D:D:D Buy Wp7

RedZo ::

phenom je izjavil:

Fantje, sem ponosen lastnik WP7 in je fenomenalen.......

hm, to pomeni, da ne potrebujes napreve, ki ji recemo pametni telefon :))))

kar-nekdo ::

V glavnem se dobro, da tukaj na slo-techu tricetrt nenormalno pametnih glav z polnimi denarnicami in na drugi strani, kot so Microsoft, Nokia totalni revezi ker, ne vedo kako se zadevam streze. Glede virosov so pa samo za, windowse drugi sistemi nenormalno varni, nemogoce "vdreti" v kaksen linux al ostale operaciske sisteme!

samusan ::

jaz pa mislim da napaka WP7 je da ni boljši od drugih OS-ov... Naj razložim. V marketingu novega izdelka (WP7) v zasičenem trgu oz. trgu uveljaljenih izdelkov (iOS, Android,...) igra velika vloga če je ta izdelek boljši od uveljaljenih. Ker samo v tem primeru bodo edino tak lahko prepričali kupce ki trenutno uporabljajo uveljaven izdelek da prešaltajo na ta in si tak povečali tržni delež. Tu ni dost da je enako dober. To na splošno velja pri vseh izdelkih in ne samo kot naprimer pri mobilnih operacijskih sistemih... Seveda se najde kje kakšna izjema, ampak vseeno mislim da WP7 nima velikih možnosti za uspeh, ker:
- ni niti vsaj enako dober kot iOS ali Android
- iOS in Android narekujeta tempo razvijanja in implementiranja novih tehnologij v sam OS (na pamet govorim: od 6-9 mesecev predstavijo nov OS ali vsaj nek update)
- M$ pa se prepočasi odziva na trg in na nove tehnologije (naprimer: Win 6.1->6.5->7 je trajal 7 let kar je občutno preveč!!!)

JanezekNovak ::

Bom še tukaj vprašal.

Kolega je kupil HTC Trophy pri Simobilu, sedaj ima problem, ker mu ne izpiše imen, ko ga kdo kliče.

Napaka je v tem, da ima številke napisane kot 041 ******, če ga potem kliče recimo Slo-Tech in mu izpiše +386 41 ******* mu ne napiše imena.

V primeru, da pri imenu napišeš obe številki in 041 in +38641 pa zadeva izpiše ime.

Ali mogoče kak uporabnik ve, kako bi se to dalo najbolj enostavno popraviti?

Hvala že vnaprej za odgovor.
http://www.euroairsoft.com/

dronyx ::

kar-nekdo je izjavil:

Glede virosov so pa samo za, windowse drugi sistemi nenormalno varni, nemogoce "vdreti" v kaksen linux al ostale operaciske sisteme!


Sem prevedel s pomočjo googla. Seveda je mogoče vdret tudi v Siemensove krmilnike za nadzor jedrskih centrifug. To sploh ni vprašanje, dejstvo pa je, da so Windows sistemi dosti bolj na udaru.

kar-nekdo ::

Sarkazem je lepa rec upam da vsaj ves kaj si napisal :=)!

andrejus ::


Sem prevedel s pomočjo googla. Seveda je mogoče vdret tudi v Siemensove krmilnike za nadzor jedrskih centrifug. To sploh ni vprašanje, dejstvo pa je, da so Windows sistemi dosti bolj na udaru.


Še posebej če to načrtuješ med konstrukcijo krmilnikov :) Sam če bi bili ti krmilniko FOSS bi bilo težje vdret v njih.


meni osebno je žal le za meego.


Po pravici povedano tudi meni je žal. Mislim, da je z njim konec in da ne bo nikoli bil med top zadevami. Obstaja sicer možnost, da si bomo meego nameščali na stare nokia telefone, ker upam da je vsem jasno, d abo virusov za MSNoki teelfon kot peska. Folk bo to počel iz inata :)

Drugače sem pa jaz uporabljal ta Win Mobile 3.5 (se mi zdi). To je bil šele krš v primerjavi z (zanič) Symbianom. Symbian je ostal na enaki ravni, medtem ko pa je Win napredoval.

Ampka kot sem zapisal ni šan da dočakam Nokio za linux, razen če si bomo sami to dali gor :)

Spock83 ::

Ne verjamem, da je Microsoft dal miljardo Nokiji. Je pa verjetno zmanjšal licenčnine v vrednosti ene miljarde. Torej M bo dobil velik trg, N pa bo imel kaj prodajat.

Icematxyz ::

Če ne bo konkurenca ponudila boljših/cenejših WP naprav in če ne bo konkurenca preveč ovirala "pohoda" WP.

Se pravi kaj bo, bomo šele videli! Kaj bi pa lahko bilo s tehnologijami, ki so obetale s strani podjetja Nokia pa v okviru podjetja Nokia kot kaže ne bomo videli.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

dronyx je izjavil:

Če se bo slučajno kdaj Windows zares razširil na telefone (kar dvomim), ga bodo sesuli z virusi. Težko verjamem da si kdorkoli želi telefona, ki ga mora neprestano razkuževati in ki sam od sebe naredi stroškov za par tisočakov na mesec. Pri telefonu namreč virus lahko naredi konkretno finančno škodo.

Android je zelo razširjen in nima veliko težav. Virusi so pa povsod, kjer lahko uporabnik prosto namešča programe in je OS dovolj zanimiv (razširjen) za pisce virusov.

Računalnik lahko naredi še večjo finančno škodo. Na telefonu imaš kontakte, emaile in dokumente. Na računalniku imaš poleg tega še banko ter veliko poslovnih aplikacij.

nekikr ::

Veliko poslovnih aplikacij in banko imam tudi na iPhonu :)

RedZo ::

kar-nekdo je izjavil:

Sarkazem je lepa rec upam da vsaj ves kaj si napisal :=)!

niti malo nisem bil sarkasticen.

driver_x ::

Večina uporabnikov itak ne ve, kateri OS si kupi na telefonu, ampak kupijo Nokio, iPhone ali kaj drugega. Še moja mama je zadnjič prišla z enim Androidnim Samsungom, pa se ji še sanjalo ni, kaj je na telefonu.

Z združitvijo so tako ubili dve muhi na en mah: Nokia je prišla do spodobnega OS-a, ki ima zagotovljen nadalnji razvoj, saj svojega niso bili več sposobni peljati naprej. Microsoft pa je prišel do pomembnega deleža. In ne Nokia ne Microsoft ne bosta zaradi tega propadla.

Looooooka ::

pizdijo itak sam geniji,ki se niso sprobal windows phone 7.
Ze brez copy/paste in multitasking popravka fenta zgoraj omenjene alternative.
za to da je sync zdej vezan windows live id je pa verjetn kriv google.

Bor H ::

Glede virusov: bodte no resni, Android je lih ta teden imel neke probleme, za iOS je bil tist problem z Applovo implementacijo PDFja... Glede na to kako zaprt je WP7 za inštalacijo drugih aplikacij sumim da virusi ne bodo velik problem.

Nekdo je omenu da MS predolgo rabi za nove izide: 6.1 - 2008, 6.5 - 2009, 7 - 2010: s tem da je naredu iz 6.5 na 7 večji preskok kot katerikoli konkurent med tremi verzijami. Če rečeš, da je WP7 nov sistem ti propade prvi argument...

Copy/paste pride lihkar, brez multitaskinga se da živet, imaš pa zato res dobro integracijo maila in officov, tough luck, kot vem Android še zmer nima tolk dobre pisarne, iOS ne vem.

In ne, ne prodajajo se feauterji ampak UI in tukaj WP7 zmaga, zadeva dela odlično, ko sem primerjal z Desire je bil rahlo hitrejši, ko sem primerjal z Xperio x10 (al katera ma 1Ghz?) pa se mi je sam smejal.

Še anekdota od danes: neka naključna znanka vidi da mam HTC "woow, HTC maš! a lahk vidim?!", in ko sem prišel v bližino razlage da večina HTCjev ima Android me je gledala k tele v nova vrata. In to je večina kupcev. In največji del kupcev ima Nokia, zato bo velik del laikov kupil Nokio in jim bo vseeno a je WP7 al Symbian al Android.

edit: še en killer feature, ki postavi WP7 pred Android: Zune player, kolega vlači iPod skos s sabo, ker pravi da tist music player na Desire tolk smrdi, woops

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

koramberger ::

Kaj točno so sploh dobili za to milijardo?
To je nek "legalen" posel? Se pravi so nekaj kupili? Al je kar donacija?

mjk ::

nokia + wp7 je dobra kombinacija, ker bo končno dobil tudi MS podporo pri razvijanju in bo še zanimivo gledat koliko popravkov bodo sedaj dobili več preko nokije.
kdor je rekel, da je v silverlightu težko razvijat wp7 aplikacijo je še ni probal v symbianu napisat :)

maemo je bil konkurent pri nokii .., pa so ga že 4x napisali/prepisali in še vedno niso imeli nič podobnega wp7 ... so imeli boljšo osnovo ... kar so čez vrgli pa so nekje zavili zelo narobe. Komi čakam, da vidim rezultate čez kak let.

kar se pa primerjava wp7, androida in ios tiče pa:
- največja slabost iosa je njegova zaprtost in spremembe politike, ki jo apple spreminja, razvijalci pa morjo plesat tako kot jim apple narekuje
- največja slabost androida je to, da so tlačli android na vse in ne more sedaj google pushat vsem uporabnikom update, ker so posamezni vendorji dodali še svoje pakete čez in tako še 4x bolj zakomplicirali stvar
- obe stvar naj bi ms odpravil ... veliko bolj je prijazen do razvijalcev (seveda govorim o tistih, ki imajo MS studio, za ostale je muka razvijat za silverlight), veliko bilj ima ustaljeno politiko, kaj omejuje in kaj ne, predvsem je tu HW zahteva, ki omogoča MS da bi pushu enostavno popravke tako kot to apple počenja z ios-om (ampak je že zajebu z samsungi, ko so idioti dali ven telefon z prestarim FW) in si malo očrnil ogled ... ima pogodbo, da ko je update na voljo, lahko operater preskoči max 1 .. torej mora naslednjič pušat oba ... kar je velika prednost v primerjavi z androidom
- seveda se bo tako tudi nekdo oglasil in rekel, da lahko za google razvijaš v open orodjih oz. za symbian in qt enako - jep ... MS boš pač plaču, če boš hotel razvijat v čem boljšem kot VS express - na kar pa MS računa :)


torej: WP7 nekaj plusov in to, da se je nokia znebila maemota je samo prednost, ker je bila še bolj zadej kot palm ... QT pa nikoli ni bil najboljši za upravljanje s prsti ... oz. bi ga mogli kar dodelat, da bi bila izkušnja enakovredna androidu ali celo iosu ... tko da je nokia dobila ... ms pa tudi, ker je tako dobil vendorja, ki ne bo imel v ponudbi direktnega konkurenta (ios ali androida) ... čeprav bi rad videl, kaj zna nokia z andoridom narest :)

Looooooka ::

mocno dvomim, da bodo nokiji dali kakrsen koli vpogled v kodo...kaj sele dovolili popravljati karkoli.bi blo pa ze fino ce se bojo njihove zelje kje upostevale.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft bo dobival licenčnino tudi za vsak Samsungov Android telefon

Oddelek: Novice / Android
1310532 (9327) Icematxyz
»

Nokia tone tudi na Kitajskem

Oddelek: Novice / Rezultati
379525 (8134) Ramon dekers
»

Milijardnim vlaganjem v R&R ne sledijo nujno rezultati

Oddelek: Novice / Rezultati
304630 (3040) Mr.B
»

Odprto pismo Nokii in Microsoftu: Sodelujta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
7624904 (22094) LordPero
»

Microsoft v razvoj vlaga 9,5 milijarde dolarjev

Oddelek: Novice / Android
83753 (3019) Looooooka

Več podobnih tem