» »

Video na ATI Radeon / nVidia GeForce 4 !?

Video na ATI Radeon / nVidia GeForce 4 !?

Swiwer ::

V teh dneh se odlocam za novo graficno kartico in razmisljam o ATI Radeon 9000 ali GeForce 4 MX440. Bolj kot za igre (ki jih zelo redko probam) mi gre za kvaliteten 2D in video prikaz (predvajanje MPEG1/2, AVI/DivX, etc). Do sedaj sem imel ATI All-In-Wonder 128, ki je temeljil na Rage 128. Trenutno pa imam zacasno v racunalniku Riva TNT 2 Ultra. Prva stvar, ki sem jo opazil in je katastrofalna je slika DivX/AVI videa. Na ATI-ju je bila slika v full-screen nacinu gladka, pri TNT2 pa je polna kvadratkov. Izgleda kot da je ATI znal sliko "antialias-at" TNT2 pa tega ne naredi (driverji za TNT2 so Detonator 30.82). Enako je tudi pri DivXih z vecjo resolucijo le da so tam kvadratki manjsi in manj opazni, ampak se vedno so. Pri ATIju tega ni bilo in slika je neprimerno boljsa (kot se vidi iz slik ki sem jih naredil - beri spodaj).

Naredil sem primer slike z ATI Rage 128 in TNT2 ter dodal par sekundni DivX sample. Ce ima kdo kako minuto casa prosim da si potegne dol ti dve sliki ter DivX sample in pove kateri od teh dveh slik je video na njegovi kartici najbolj podoben (glej znak VIVA desno zgoraj ali ROCCO levo spodaj). Zraven naj napise se katero kartico ima. Rad bi namrec vedel ali so nVidijini cipi/driverji dobesedno nesposobni predvajati DivX/AVI video. Ce je tako ne bom niti pomislil na GeForce. Hvala za komentarje. :-)

divx.avi (1.1 MB)
1.jpg (95 KB)
2.jpg (107 KB)

boštjan ::

če res uporabljaš kartico za video,pol je ati prava stvar za tebe

Sumo ::

Imam gf4 ti4200 in ni slika nic kockasta, se pravi da je podobna sliki 1.jpg.

boštjan ::

dvomim da fant hoče dat 45k za grafo,če pa je r9000 tudi dober za video.jaz mam radeon7000 in je video slika zelo dobra.

Sumo ::

Dvomim da je tako grda slika sploh krivda graficne kartice. Prej bi rekel da so krivi drajverji ali pa predvajalnik ali pa kombinacija obojega.

Narcos Satanicos ::

Kup radeona, nvidia blah... >:D :P

MadMax ::

Diamond Viper V770 (TNT2, 32MB RAM), prilozeni driverji.
Slika pa je brez kock (morda se lepsa od tvoje 1.jpg-bolj ostra), tak da ne bluzi o nesposobnosti velikih firm, ce pri tebi nekaj ne stima ;(

Se strinjam s SUmo-m.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Big_Al ::

ATI!

Maximus ::

ATI

LP!

AngelOfDeath ::

Obe sliki sta preveč grdi da bi ju sploh lahko s čem primerjal :)

G1

tha_man ::

Problem kockaste slike je v driverjih, isto meni dela (MX400), čeprav je včasih bla čist lepo zamegljena na isti grafični. Vseeno raje kupi R9000, ker je preprosto boljši kot MX440.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zheegec ::

Edino GF4 MX420+ in GF4TI4x00 imata možnost strojnega pospeševanja videa. Seveda imajo to možnost že Radeoni od 7000 naprej, pa tudi že prejšnji so jo imeli :) Vzemi R9000 za 22K ali pa R9000Pro 128 MB za 33K.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

GF4TI4x00 i

Sicer se mi ne da iti gledat slike cora, ampak, če me spomin ne vara, je enota za "strojno pospeševanje" videa vzeta iz NV25 jedra, ker so pri nVidii predpostavljali, da bodo te karte tako in tako zatlačene v zmogljive kište. NV17 pa to ima.

Your focus determines your reallity

EriNok ::

ATI - FOTR - OČE - ATA - ATI

BREZ DEBATE !!!!


lp Primož0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019741 (12806) Janac
»

Zahteve za gledanje divx filmov

Oddelek: Strojna oprema
493049 (1809) Azrael
»

nadgradnja starega računalnika

Oddelek: Zvok in slika
251235 (852) Pyr0Beast
»

Seznam starejsih grafičnih kartic - Katero izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
261578 (1110) CaqKa
»

3 grafike za 28k sit: GF3Ti200, GF4MX440, ATI Radeon 9000 - Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
281957 (1190) Zheegec

Več podobnih tem