» »

"To sporočilo se bo samo uničilo čez pet sekund"

1
2
»

energetik ::

Tud jaz mislim, da ne more pošiljatelj definirati, kako dolgo bo mejl uporaben za prejemnika, razen v redkih primerih. Faktor zasedenosti predala se mi zdi za lase privlečen, saj je arhiviranje na voljo in diski so praktično zastonj (kaj je 50EUR/500GB za neko firmo..).
Recimo moj primer - v 3 letih se mi je nabralo službenih mejlov (prejetih in poslanih) za dobra 2GB, če zazipam recimo 1 GB. Pa si pošiljamo večinoma konkretne mejle, večinoma tudi z 10MB in več prilogami, kjer so mejli z obvestili za sestanke navaden prdec v primerjavi z njimi.
Torej za shrambo VSEH mejlov v moji delovni dobi bi firma porabila ca. 2EUR, res ogromen strošek. ;((
Jaz ko dobim mejl z neko nalogo, si ga sam označim z zastavico za nadaljne delo in določim rok za dokončanje. Tako lahko z 1 klikom pofiltriram VSE mejle.
Tudi iskanje se da lepo uporabiti...

nevone ::

Potem pač te funkcije ne boš uporabljal.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Poldi112 ::

nevone je izjavil:


Pa kdo bo moral skrbeti za rangiranje tujih mailov? 8-O

o+ nevone


Tujih kot tistih, ki niso namenjeni tebi oz. ne prebivajo v tvojem inbox-u. V tem primeru pošiljatelj. Ker kako naj drugače mail ve, kdaj mu poteče veljavnost? Če bi imel v ozadju neko logiko, bi jo lahko implementiral pri naslovniku in ne bi rabil svinjati protokola z razširitvami.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nevone ::

in ne bi rabil svinjati protokola z razširitvami.


Dopuščam.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail in preveranti: pike so pomembne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5921487 (15204) AštiriL
»

Ameriško vrhovno sodišče bo obravnavalo dostop do podatkov v tujini

Oddelek: Novice / Tožbe
86172 (4412) PaX_MaN
»

Hotmail uvaja aliase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5519245 (17634) kitara8

Več podobnih tem