» »

Samsung Galaxy S

Samsung Galaxy S

LukaSLO ::

Lastim si Samsung Galaxy S, kupljen pri Mobitelu s prednameščenim Android 2.2 za katerega trenutno še ni posodobitve.
Problemi pa so sledeči:
-Telefon ob zagonu deluje počasi, oz vsake toliko časa zamrzne, predvsem se to pozna pri branju podatkov, ki se vedno znova opravi ob zagonu. Le to branje je včasih dolgo, medtem pa ni možno delati nič, saj takoj zmrzne oz se aplikacija zapre.
- Aplikacije se zelo pogosto sesipavajo in potem traja kar nekaj sekund ali celo minut, da telefon pride v normalno stanje
- Prevečkrat se zgodi da zadeva zamrzne, kar ne razumem, saj je na voljo dovolj RAMA in procesor je dovolj zmogljiv.

Kakšna ideja? Ma še kdo podobne težave?
  • razdelil iz: Mavrik ()

cukl ::

Če ne želiš rootat in dajat gor costum roma, pol si iz marketa potegni One Click Lag Fix (OCLF), ga zaĹženi in vklopi EXT2 Tools. To je najlaĹžji način da telefon pohitriš, ne pa najboljši. Če se ti da si lahko namestiš costum rom od Doc's, ki ga zgeneriraš po svojih željah tukaj
Pred tem pa še na xda forumu preveri, kaj vse rabiš za nov rom in kako ga namestiš. Prvič je sicer malo zakomplicirano, pol za naslednjič pa daš sam nov rom na kartico, telefon ponovno zaženeš v recovery-ju in od tam instaliraš nov rom.

moxon ::

cukl je izjavil:

Če ne želiš rootat in dajat gor costum roma, pol si iz marketa potegni One Click Lag Fix (OCLF), ga zaĹženi in vklopi EXT2 Tools. To je najlaĹžji način da telefon pohitriš, ne pa najboljši. Če se ti da si lahko namestiš costum rom od Doc's, ki ga zgeneriraš po svojih željah tukaj
Pred tem pa še na xda forumu preveri, kaj vse rabiš za nov rom in kako ga namestiš. Prvič je sicer malo zakomplicirano, pol za naslednjič pa daš sam nov rom na kartico, telefon ponovno zaženeš v recovery-ju in od tam instaliraš nov rom.


Meni po tvojem postopku ne deluje, namestil sem ta one click lag fix, potem zazenem EXT2 tools in mi napise "install ext2 tools failed with error: null" imas kaksen predlog kaj storiti? Hvala.

cukl ::

Probaj najprej vklopit Root in potem EXT2

moxon ::

cukl je izjavil:

Probaj najprej vklopit Root in potem EXT2


Ne razumem kje naj root vklopim, moj telefon ni rootan, v meniju aplikacije ni nikjer rubrike "root" da bi jo vklopil, vse sem poklikal in vedno mi napise da je potreben root telefona...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

cukl ::

V programu OLCF lahko rootaš. S samo enim pritiskom na en gumb.

moxon ::

Še boljše bi bilo povedat na kateri gumb :)

cukl ::

"Root Device" 4. gumb od vrha navzdol. Po "root-u" pa klikni na gumb "OneClickLagFix V2.2+"
Upam da ti je jasno, da govorima o gumbih, ki se nahajajo v aplikaciji "One Click Lag Fix" oz. "OCLF", ki jo najdeš na marketu.

moxon ::

Tega ni nikjer, vse kar je od menija v aplikaciji je slednje:

- install EXT2 Tools (unavailable)
- OneClickLagFix v.2.2+ (unavailable)
- undo OneClickLagFix v.2.2+ (unavailable)
- un-root device (unavailable)
- alter minfree (unavailable)
- restore boot animation (unavailable)
- remove EXT2 tools (unavailable)
- change scheduler (unavailable)
- install font (unavailable)
- repair/clean lagfixes (unavailable)
- wifi timeout (unavailable)
- check free space (available)
- OneClickLagFix v.1+ (unavailable)
- undo OneClickLagFix v.1+ (unavailable)

Mavrik ::

Mavrik je premaknil sporočila v Samsung C3300 problem z SMSi.

cukl ::

moxon je izjavil:

Tega ni nikjer, vse kar je od menija v aplikaciji je slednje:

- install EXT2 Tools (unavailable)
- OneClickLagFix v.2.2+ (unavailable)
- undo OneClickLagFix v.2.2+ (unavailable)
- un-root device (unavailable)
- alter minfree (unavailable)
- restore boot animation (unavailable)
- remove EXT2 tools (unavailable)
- change scheduler (unavailable)
- install font (unavailable)
- repair/clean lagfixes (unavailable)
- wifi timeout (unavailable)
- check free space (available)
- OneClickLagFix v.1+ (unavailable)
- undo OneClickLagFix v.1+ (unavailable)

Napiši še kak ROM imaš gor (settings-about phone in izpiši "Model number, firmware version, baseband version, kernel version in build number)

moxon ::

Vse je tako kot ob nakupu, Froyo 2.2 :)

PINki ::

Saj ni pri vseh enako. In če se tebi ne ljubi odpisati v popolnem odgovoru, dvomim da se ostalim da vleči informacije iz tebe ven in ti pomagati.

moxon ::

To je na mene letelo?

PINki ::

Da

cukl ::

moxon je izjavil:

Vse je tako kot ob nakupu, Froyo 2.2 :)

Če nisi pripravljen sodelovat, pol ti žal nemorem pomagat.

moxon ::

Eh zdaj sem komaj videl, kaj vse ti morem povedat, sem mislil da je verzija androida dovolj, pardon :)

- model number: GT-I9000
- firmware version: 2.2
- baseband version: I9000XXJP
- kernel version: 2.6.32.9 / root@SE-S611 #1
- build number: FROYO.XFJP7

cukl ::

Ti je oproščeno. :P Točen model sem želel vedet, ker je 2.2 verzij že 23. Anyways, probar telefon ponovno zagnat pa poženi OCLF. Če bo še vedno vse "unavailable", OCLF odstrani in ga ponovno namesti. In ponovno zaženi telefon ter nato OCLF.
Če to nebo delovalo pol ti pa priporočam, da namestiš novejši costum že rootan rom. Ti bom(o) pomagal(i) it skozi namestitev, če bo potrebno.

Goody ::

Recent changes:
This app has been reposted to follow Google's guidelines better. Previous app was locked. Root ability has been removed.

http://www.appbrain.com/app/ryanzas-ocl...

Kaj ga medete....

cukl ::

cink44 2 the rescue 8-)

Goody ::

Mah sej mu je mal prav :), sem tole ugotovil z dvema klikoma (sam ne uporabljam OCLF)...

matejb ::

Pozdravljeni!

V naslednjih dneh nameravam kupiti sgs.
Zanima me, če lahko že takoj po vklopu telefona pred vsako naloženo aplikacijo zrihtam zadevo z lagfix-om?
Je zadeva tako nujno potrebna? Seveda imamo vsi radi, da stvari delujejo ne 100 ampak 110 %.
Zanima pa me tudi, če mi lahko kdo s tem lagfix-om pomaga step-by-step, da se slučajno ne kaj zaj***m.

Za morebitno pomoč se vam zahvaljujem že vnaprej.
Lp, Matej

moxon ::

Meni je dovolj, da sem naložil Launcher Pro in ne potrebujem lagfixa, predvsem me je motil pocasni meni, scrollanje med screen-i in brskanje po aplikacijah - Launcher Pro zadevo lepo reši. Seveda ni pa funkcionalno enak lagfixu.

detroit ::

Hehe fantje sm se že naveličal vmes igračke.
A je kak nov gadget uzun:P
Skero

jazbec ::

matejb je izjavil:

Pozdravljeni!

V naslednjih dneh nameravam kupiti sgs.
Zanima me, če lahko že takoj po vklopu telefona pred vsako naloženo aplikacijo zrihtam zadevo z lagfix-om?
Je zadeva tako nujno potrebna? Seveda imamo vsi radi, da stvari delujejo ne 100 ampak 110 %.
Zanima pa me tudi, če mi lahko kdo s tem lagfix-om pomaga step-by-step, da se slučajno ne kaj zaj***m.

Za morebitno pomoč se vam zahvaljujem že vnaprej.
Lp, Matej


če iam gor android 2.2 (froyo) ne šteka nič
pa počakaj še malo, da pride 2.3 (gingerbread)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

matejb ::

zanima me, če mi lahko kdo pove, koliko sms sporocil lahko shrani tale sgs?
namrec na starejsih telefonih (samsung 5230 star) lahko shranim max 250 prejetih sporocil, kar je v primerjavi z eno nokio prakticno 0.
zato se sprasujem,ce so kaj povecali kapaciteto le-tega. namrec bi rabil kar "kolikor sms sporočil želiš" :DD
hvala za pomoč že vnaprej.
lp, matej

Dr_M ::

Lahko si nastavis poljubno stevilko, kjer ti zacne stare brisat ali pa pac shrani use in nic ne brise.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747324242 (70752) 21kiss
»

nakup samsung galaxy s? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5711064 (8644) Lonsarg
»

Kateri mobilnik kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
486547 (5271) jest10
»

Apple z dokazi nekoliko po svoje tudi v Haagu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
10723089 (18965) KaRkY
»

Samsung Galaxy S vs Iphone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
4812920 (10437) Bananovec

Več podobnih tem