» »

SiOL BOX ali BOX S vprašanje

SiOL BOX ali BOX S vprašanje

Zvezdica27 ::

lp,

če ima kdo SiOL BOX in če ima kdo novega S (ta novega), bi me zanimalo naslednje:

1) filmi + podnapisi in slike na zunanjem disku - NTFS - dela kot se spodobi?

2) streamanje (ali branje podatkov) iz laptopa na box prek wirelessa (in potem na TV) ja ali ne? Torej ali Box vidi laptop in disk?

2a) streamanje (ali branje podatkov) iz računala preko mreže (kabel)? Box vidi računalo?

3) internetni radio (recimo radio Študent in tuji radii)? Ja ali ne?

4) ali box nadomesti sedanji ADSL modem ali pride zraven?

5) Kaj za vraga je box storitev - tega na Boxu ni, na Boxu S pa je?

hvala,

zz

telexdell ::

1) da
2) da (preko DLNA serverja-WMS ali TVersity)
2a) isto kot pod 2
3) postaje so iste kot na SIOL IPTV
4) ne, modem rabiš še vedno
5) Box storitev je ravno možnost DLNA, vreme, facebook, časovni zamik... In pri Box je obvezna pri Box-S pa opcijska.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Gatsu ::

Jebeš Siol in njihov Box shit, če maš šanso pejt na T-2 kjer za skor 10 eur manj dobiš enkrat več vsega da ne omenjam kvaliteto slike... ne vem kako sem lahko tolk let vztrajal pr siolu dokler me niso dokončno pregnali z nategom imenovanim siol box.

Zvezdica27 ::

hm. Ojej. Kaj nima navadne sambe?

Ampak OK, se da brez tega. Najbolj me moti internetni radio. Če tega ni, grem pa res raje kam drugam, kjer to je, to mi je ful pomembno. Sploh če mi še zaračunajo storitev, pa kupim še kak Streamium internetni radio.

Škoda.

zz

telexdell ::

Box je zaklenjena zadeva in služi praktično le kot IPTV vmesnik z nekaj dodatki. Poleg rabiš še neki NMT. Na njemu imam naloženih cca 40.000 radijskih postaj iz vsega sveta, kakor tudi povezave do diskov po hiši... tako, da mi Box služi le za IPTV, na hitrico pogledat kakšno fotko z NAS diska ali pa zadnji del priljubljene serije.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

fpbs ::

Bias ::

telexdell je izjavil:

2) da (preko DLNA serverja-WMS ali TVersity

Imam SiolBox pa me prav to zanima kako povezati zadeve...torej da bi iz laptopa/kište lahko vlekel film/fotke in mi ni potrebno vse na ključek dajat pa prek Boxovega usb vhoda črpat?
Sicer si že odgovoril...ampak tole je zame preveč :) kakšna po kmečki razlagi če lahko :D

Upam, da si lahko izposodim temo.

ThinkPad ::

Box itak ne špila vseh formatov, ki jih večina že uporablja na PCih tako da je za easy life najbolje imeti še nek media player, ki ti potem vse predvaja,
je na tvoji lokalni mreži in vidi mape v skupni uporabi, ima lahko notranji in zunanji disk, ima še obilico drugih možnosti, če le imaš čas in voljo.
Tako si bolj neodvisen od tega kaj ti (ali ne) špila iz USB priključenega direkt na TV ali Box.
Razlika med Box in Box S je pa tule.

Zvezdica27 ::

ok. Hvala.

Če je na mreži (!) je to neodvisno od glupe dodatne BOX storitve? Drugače povedano: če vzamem siol S brez gluposti box storitve, mreža dela (USB pa ne)? In potem on lahko streama iz mreže, ne (rešitev: mrežni disk/HTPC/NMT/bluray player)?

Drži? Bolj kot za filme se mi gre za slike (predvaja raw?) (in seveda internetni radio).

Hec je v tem, da ga prodajajo kot ultimativni media player, potem pa izveš da so ga oskubili do daske, kot se za Zlovenijo spodobi... Če je to tako, je boljša opcija amis + NMT/HTPC nekje za omaro (ki podpira vse to in internetni radio pa še torrente). Stream ipTV je kot berem isti na amisu in SiOL.

zz

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

lp,

no, odločil sem se za Amis. Tile kalibri na Telekomu in SiOL niso normalni, računali bi maksimalno, ponujali pa bolj tiča v usta.

Hvala vsem,

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL box

Oddelek: Strojna oprema
233496 (1682) luuxiii
»

Siol Box-a Media Center

Oddelek: Omrežja in internet
206463 (3357) moat
»

SiolTV/T2 internet - Siol Box TV + DLNA - je možno?

Oddelek: Omrežja in internet
112656 (2255) levaky
»

Siol Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824559 (13572) ToniT
»

stream siol box

Oddelek: Pomoč in nasveti
183575 (3102) grga1975

Več podobnih tem