» »

Powermagic Radeon 8500LE "pencil trick"

Powermagic Radeon 8500LE "pencil trick"

Skankulja ::

jah... zadeva je sledeca. doticna kartica ima "malo" drugacno razporeditev elementov na zadnji strani. probal bi t.i. "pencil trick" pa si nekak ne upam na slepo lotit zadeve. nekje sem celo brav, da ima powermagicova kartica napetost za ram vezano direkt na 3.3V (s tem "pencil trick" odpade). ce ve kdo kaj o tej zadevi oz. se je mogoce sam lotil "pencil tricka" na enaki kartici... voltmeter v roke pa gremo.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

morphling1 ::

Lahko poslikaš zadnjo stran? Drugače ti pencil trick odsvetujem ker ne moreš dobro kontrolirat napetost, raje naredi voltmod s potenciometri (trimerji) ker potem si lahko napetost gpu-ja ter ddr-ja nastaviš po želji.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Skankulja ::

digitalca sicer nimam... bom pa skusal najt sliko na netu. v skrajnem primeru si ga sposodim od kolega. s potencometri pravis? se da iz same slike razbrat kje je kaj?
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

morphling1 ::

Ma ja da vidim če ima tiste upore tako kot 8500LE , sem naredil voltmode že na treh različnih karticah Hercules, Gigabyte ter Ati in se sicer malo razlikujejo, upore za voltmod pa imajo vse na enakih mestih.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

moja connect3d radeon8500LE kartica tudi nima uporov, da bi sploh bil mozen V-mod, tudi se direktno napaja iz 3.3V linije

Skankulja ::



--
khm... vse kar se je dalo nardit z predpotopnim digitalcem. najbrz bo bol malo v pomoc sam ajd... kar je belo so kakopak upori.. ce bi blo pa se fajn kaj dodatno oznacit mal opisi element, karkol pa bom na kartici pogledo pa oznaco kje je.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

morphling1 ::

Hehe zanimiva slikca, v bistvu pa nisi slikal na pravem mestu, zanima me če imaš te označene skupine uporov na zadnji strani.
Slika je od ati-ja 8500 128mb ret. Samo je enako kot na 8500 Le, recimo Herculesa,Gigabyta ali Ati-ja, za tvojo pa še ne vem.

http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Skankulja ::

polnoslabo... spodnja dva sta... kot vidis na sliki. tistih zgornjih, ki si jih pa oznacil na sliki pa ni sploh. ce prav domnevam so ravno tisti za voltazo rama? je torej verjetno, da so rami vezani direkt na 3.3? hm... se mi pa dogaja, da se mi pri nekaterih spilih pojavljajo napake (sploh teksture) - clock je na default se razume (250/250 - bios je zadnji 7.008)... sicer ne pri vseh spilih... vecinoma pri tistih, ki laufajo na d3dju. nevem no... je mozno, da niha 3.3V oz. je prenizka? Ne vem kje bi pocekiro to napetost... najdem jo med napetostmi a je vrednost 1.57V?! nobena druga napetost, ki jo kaze ne pride blizu 3.3 tako da... gledal sem tako v biosu kot v mbmju. aja plata je 8k3a... torej kake so moje moznosti za dvig voltaze... slabe bi rekel? 3.3 linije se kakopak ne da dvigat ali pac? btw hvala za pomoc...:\

---
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

morphling1 ::

Ja zgornja skupina uporov je za mem napetost ,potem se zgleda res napaja s 3.3V
Če imaš z rumeno označeni točki na kartici potem tam z multimetrom pomeri napetosti ,mbm ti verjetno ne kaže realne slike na kartici.

Zgornja točka je za branje Vmem spodnja pa za Vgpu. Se pravi meriš tako da se z eno žico multimetra dotikaš označene točke, z drugo pa ozemljitve(recimo vijak za pritrditev grafične na ohišje)
Probaj pa povej kakšne maš napetosti. Btw pri biosih grafičnih ni treba ravno vedno flashat na zadnjo verzijo, sta pa drugače verziji 7006 in 7005 najboljši.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Skankulja ::

morm pogledat ce so tocke na istem mestu... sicer pa bom malo probavo ;). kar se pa tice biosa se pa kartica se cudneje obnasa... orginal nalozen bios je biv 7.008... probal sem vse od 7.004 do 7.006 pa se neke biose drugih proiz. laufajo vecinoma vsi... ampak se zadeva ustavi pri loadanju windowsov. cudna kartica res... a je kaka varianta da se dvigne 3.3? mogoc na sami plati?
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

morphling1 ::

Ja če bi I/O dvigoval bi moral gledat če se ti dviguje na kartici napetost
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Skankulja ::

nism se uspel dobit voltmetra (oz. multimetra)... si morm pri kolegu sposodit. skoda ko epox ni studiral se na to, da bi nekaterim prav prislo dviganje I/O voltaze... namrec kolk se spomnim je moja bivsa plata to omogocala (abit kt7e). mah... kar je je. to be continued - ko dobim multimeter ;)
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

VASkO ::

misilm, da sem na svojem connect3d radeonu8500LE sprobal tudi z dvigom Vio voltaze, sproti pa sem meril mem voltazo na kartici pa tudi ni bilo nic drugace. kartica pa je, kot sem ze povedal, brez kontrolerja za Vmem voltazo (kot tvoja, skankulja) pa ne vem, kje bi jo dvignil. Mem je samsung 4ns, sem gledal, da se na gf4ti4200 navija tja cez 650mhz, pri gf3ti200 pa cez 615mhz (enaki cipi, kot na mojem radeonu in brez Vmoda), tako da ne more biti slab, le dizajn napajanja je mogoce ne najboljsi.

kaj cmo

morphling1 ::

Ja napetost I/O si lahko dvigoval na sdram platah ker je bila to tudi napetost rama, pri ddr se pa dviguje samo Vddr posebej I/O pa še nisem videl. Se pa da tako da na napajalniku dvigneš 3.3V linijo jaz sem recimo svojo dvignil na 3.45V po defaultu je bila 3.2V in s tem tudi izboljšal satabilnost pri višjih fsb-jih, ti bi pa verjetno izboljšal navijanje same grafičen (rama), 3.3+ je možno da se v mbm skriva pod kakšno drugo oznako, pri men je bilo tud vse zmešan, potem sem pa lahko videl vse tud Vagp, Vddr, V3.3+ itd
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

VASkO ::

Skankulja, ta tvoja ma 128MB RAMa? vidim, da ma isti design kot moja kartica, ki pa se ne navije niti za 5mhz (RAM) - podobno kot hercules pa zato iscem pravi BIOS, s katerim bi to "napako" odpravil. Kaksna verzija BIOSa je na tvoji kartici? in a je kartica 128MB pa kako se kaj navija? kaksen RAM je gor? Samsung, hynix ali kaj drugega?

Skankulja ::

ne moja ma 64 rama (hynix-4ns). bios mam pa atijev 7.008 (250/250). sm pocekiro napetost na kartici. zaskrbljujocih 3.18V. ni cudno, da matra kartico. vprasanje pa je: kako dvignit I/O? na plati? napajalniku?
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

morphling1 ::

Probaj dvignit 3.3V na napajalniku sicer je to long shot samo mogoče bo pa pomagalo, čeprav vseeno mislim da ta kartica imam napetostni regulator za ddr samo da je nekje drugje, bi moral temeljito vse pregledat čipe ki bi to lahko bili, potem pa malo pobrskat za njihovimi podatki na internetu (home page firme) običajno imajo proizvajalci takih komponent vse na netu skupaj s tehničnimi podatki pdf. datotekami in tako dalje, naprej pa potem ko zveš kaj dela določen pin na čipu in shuntanje z uporom kot pri voltmodih na Xbits- labu za 8500 kartice (linke sem dal v faq v navijaškem delu foruma)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modifikacije strojne opreme

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
55651 (5623) sid911
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046630 (5138) _Dejan_
»

Volt mod na grafični (stari grafični)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381813 (1115) Tic
»

Volt mod -> modifikacija R8500

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
361509 (1109) morphling1
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018913 (11545) sharp

Več podobnih tem