» »

A je crknu disk ?

A je crknu disk ?

Matrix ::

Danes sm dobre volje nabavil dodatnih 256Rama in ko sem se vrnu dmu sm lepo iztaknu vse kablovje s kište,odstranu stranico, pa se fanj primu za ohišje,da ne bi kakšna statika cvrkala.Ker imam(imel) dva diska,pečico pa dvd,flopy sm mogu mal te IDE kable stran potiskat,da sem lahko vtaknu novi RAM in sm mogu kr mal bolj potisnt da je uskoču.OK,pa sm vse lepo spet prključu,BIOS se zalaufa pa tudi nov RAM je zaznalo potem pa že zaslišim (pred tem še nikoli) čudn zvok na hdd-ju ...ck.ck.ck.....ck.ck.ck....ck.ck.ck.. in seveda pri "Detecting" mi prvega diska ni prepoznalo,drugega pa je nakar napiše:DISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.Sm še enkrat odprl kišto,pregledal konektorje,če so vsi na mestu,vse OK,zalaufam še enkrat pa ista pesem spet.Disk je IBM 15G 7200rpm star cca 3 leta,mamaplata pa Gigabyte GA-7DXR.Ne vem kaj sem lahko storil,saj je do danes laufalo brez nobenih problemov.A je disk fuč , a se je komu kaj podobnega že zgodilo ?8-O

cekr ::

Poglej kako imaš vklopljen ide kabel. Močno ga pritisni v osnovno ploščo in v disk. Dostikrat kabel ven skoči, če imaš preveč natrpano škatlo, ko kaj šariš notri. Ni drugega kot izklopljen oz. na pol vklopljen IDE-kabel. Ker praviš, da ti je malo poškrtalo, to pomeni, da imaš napajanje vredu.

Matrix ::

Ja na začetku škrta enih 5min potem se ustavi,IDE kable pa sem probu vse potisnt,pa ne pomaga.

sk8er ::

men je to isto napisalo,predn je/sta izdahnla
mislim,skor 100% sm da ti je crknu

za informacijo: dva IBMa 40Gb 7200 sta mi crknala v enmu mescu,en že po treh dneh

aja,poglej ke maš naretga, če je MADE IN HuNGARY pol se ne čudim, k oba k sta men crkanla sta bla iz Madžaros

ali3n ::

ta zvok "ck ck ck ck" - je verjetno slišat kot bi nekaj tolklo!? Če daš roko na disk boš verjetno začutil to tolčenje. Če je tako, je disk pokojen. /RIP;((
Enak zvok spušča en moj star Maxtor 3,2GB. Tuhtam, kako bi ga najbolj slikovito pokopal (v stilu današnje novice - streljanje).

Če pa ni tko, maš pa še upanje.:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

smilyxx ::

ali3n: menim da piratke bolje opravijo nalogo uničevanja strojne opreme.


LP
Save water.
drink beer.

ali3n ::

>:D >:D >:D mam idejo, da bi ga dal na tirnice - da bi zapeljal vlak čez njega...
sam - to ne spada v to temo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bodom ::

ali3n: hehe...in pol v novicah drug dan: HDD ubil xxx ljudi...

za avtorja posta: verjetno je sou disk v 3pm...meni so tako crknla dva IBM 40GB...od takrat sm na maxtoju, ko pride dnar pa grem na WD!8-)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
71257 (1075) Map
»

Seagate širi nabor hibridnih diskov

Oddelek: Novice / Diski
258004 (7074) Jst
»

Kateri tih aktivni napajalnik kupit? (rabil bi nasvet mojstrov)

Oddelek: Kaj kupiti
81030 (839) Shark-357
»

simulacije letenja

Oddelek: Igre
403630 (2653) jamiroq
»

CD-Rom prebere vse razen Divx-ov ?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5673 (573) tedybear

Več podobnih tem