» »

V Safe modu ni dostopa do particije

V Safe modu ni dostopa do particije

k4vz0024 ::

Imam 4 par particije. C je sistemska, ostale pa so podatkovne. V Normalnem načinu je dostop do vseh particij. V safe modu pa za D particijo javi Device not ready, ostale particije so dosegljive. So pa vse particije na istem disku. Ni možno ne mount, nič. Disk nima nobene napake.

Kaj je narobe?
Tx

Duhec ::

Imaš Win98? Ti ne vidijo ntfs particije.

k4vz0024 ::

Pardon, ker nisem povedal, kateri sistem je. Ne, to niso Win 98 pač pa Win 7. Naj še povem, da je do nekaj mesecev nazaj delovalo normalno. Opazil sem pa šele sedaj, ko sem šel v Safe mode in ni bilo več ikonc za programe.

Duhec ::

Si prijavljen kot administrator ali kot uporabnik ?
Poizkusi tako enega kot drugega, če lahko dostopata do D: particije.
Ali pa skreiraj še enega uporabnika, mu dodeli admin pravice in z njim v safe modu poizkusi dostopat do D: particije.

k4vz0024 ::

Imam administratorske pravice. Od samega začetka imam samo en račun in do sedaj ni bilo nikoli problem dostopati do d particije v Safe modu. Čudno je le to da javi device not ready??

Duhec ::

Imaš Win7 Home ?
Potem se vseeno prijavi kot administrator. Če se ti ob varnem zagonu ne pojavi izbor po administratorju ampak takoj padeš v namizje kot uporabnik potem mogoče nimaš administratorskega računa še aktiviranega (ostane skrit).
Aktiviraš ga v CommandPromptu z ukazom:
net user administrator /active:yes

Restart in ponovni varni zagon in zdaj bi moral biti administratorski račun tudi na izbiro. Izberi ga in poglej, če lahko dostopa do D: particije.
ALi pa enostavno v normalnem zagonu skreiraj še enega xxx uporabnika z admin pravicami in po ponovnem zagonu izbereš xxx in preizkusiš dostop do D:

k4vz0024 ::

Ne to je Ultimate verzija. Vendar ne bi rad, da me vsakič ob zagonu sprašuje kkako se želim logirati.

Kako pa potem izbrišeš račune in vzposataviš stanje, da se ni treba logirati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Duhec ::

Hm, saj to bi bilo samo za test, da vidiš, če te ne heca profil uporabnika. Userja xxx enostavno ob naslednjem restartu odstraniš in ga ni več.
Ravno tako administratorja lahko s stikalom /active:no kriješ.
Osebno pa bi naredil v command promptu še ukaz:
chkdsk d:/R
in počakal, da sistem prijavi povzetek, če je vse ok.

k4vz0024 ::

Chkdsk v safe modu ni možno napravit za partcijo d: ker dobim sporočilo device not readey.

Če pa grem v drug sistem pa lahko dostopam do particije d.

Duhec ::

k4vz0024 je izjavil:

Ne to je Ultimate verzija. Vendar ne bi rad, da me vsakič ob zagonu sprašuje kkako se želim logirati.

Kako pa potem izbrišeš račune in vzposataviš stanje, da se ni treba logirati?

Control Panel/User Accounts/izbereš userja xxx in Delete Account. Seveda moraš biti prijavljen kot drug uporabnik, ki ima admin pravice in ne kot xxx uporabnik, ki ga hočeš izbrisat. Win7 sam sebi ne pusti žagat veje.

k4vz0024 ::

še to, če bi me zajebal račun, kaj ne bi dobil drugo sporočilo, kot pa da Device not ready?

Duhec ::

k4vz0024 je izjavil:

Chkdsk v safe modu ni možno napravit za partcijo d: ker dobim sporočilo device not readey.
Če pa grem v drug sistem pa lahko dostopam do particije d.

Drug sistem ? MIsliš normalen zagon in ne varni (safe) zagon ?
Pardon, nisem napisal, da chkdsk naredi v normalnem zagonu v Command Promptu in ne v varnem zagonu, saj tam nimaš dostopa do D: particije, v normalnem pa je, če sem te prav zastopil.
Če ti javi, da ukaz ni možen (access denied), moraš command prompt štartat kot administrator (Start/ v okno Search... vpiši CMD, in zgoraj se ti pojavi cmd črna ikonca, desno klikni nanjo in izberi Run As Administrator in nato v Command Prompt oknu vpiši:
chkdsk d:/r
Če javi opozorilo, da je trenutno D: zaklenjen se strinjaj z Yes, da to izvede ob naslednjem zagonu. Restartaj komp in pusti, da chkdsk naredi svoje.

k4vz0024 ::

Mislil sem sledeče: Ker imam še en sistem, od tam zaženem chkdsk, in ne javi nobene napake.

V normalnem načinu samo branje, ne najde nobene napake. Mi pa zone alarm preprečuje, da bi se ob zagonu izvedel chkdsk.

Duhec ::

k4vz0024 je izjavil:

še to, če bi me zajebal račun, kaj ne bi dobil drugo sporočilo, kot pa da Device not ready?

Kaj pa vem, vem le, da se poškodovan profil obnaša nenormalno zato sem ti tudi predlagal, da poizkusiš dostopat z administratorskim računom ali nekim na novo skreiranim xxx admin računom pa bi takoj videl, če je tvoj profil v varnem zagonu faulast.
Bi še pomislil, da je D: particija mogoče zaklenjena ali kodirana (take ownership) ampak nisi nič napisal, če si se kaj igral s tem na D: particiji, pa tudi javil bi drugo napako in ne Device not ready.

amigo_no1 ::

Explorer/Disk manager pokaže kake lastnosti D: particije v safe modu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

k4vz0024 ::

Ne, nič se nisem igral ali kodiral particijo.

Computer managment/disk managment pokaže particjo D vendar brez imena in da je zdrava.

k4vz0024 ::

Sem ustvaril doadatni account pa ne pomaga. Še kakšna ideja?

gorenjc ::

Se pravi, 1 disk štiri paricije. Na kakšen način je bil razdeljen na particije, z orodjem v okviru Win7 ali kakšnim drugim orodjem?Kakšni so podatki za d paricijo iz upravljanja diskov (nosilec, postavitev, vrsta, stanje)?

k4vz0024 ::

Uporablja Paragonov program za kreiranje particij.

Do sedaj oz. do nekaj mescev nazaj ni bilo nobenih težav do dospod d particije v safe modu. To se je moralo pojavti zadnja dva meseca.

Sistemska je boot, page file. active, crush dump in primarna. primarne so tudi vse ostale.

Kot se rekel v normalnem načinu ni problema z dostopom.

gorenjc ::

Je v varnem načinu pod upravljanje diskov d paricija normalno vidna?Kdaj javi tisto napako, ko se v explorerju klikne na d disk? Je kaj pametnega ( napake) vlogih na mašini?

k4vz0024 ::

Pod computer managment vidi d particijo, vendar ne nosi imena, kot to v normalnem načinu. Takoj, ko kliknem na to particijo, javi Device not ready.

Duhec ::

Hm, zdajle sem šele opazil tvoj post zgoraj... govoriš, da imaš dva sistema ?! Torej imaš 2 x Win7 Ultimate , enega inštaliranega na C: , drugega na D: particijo ?
In ko štartaš v varnem zagonu iz C: particije ne vidiš vsebine na D: particiji ?
Imaš vklopljen BitLocker (Drive Encryption ) ?

k4vz0024 ::

Drugi sistem je na drugem disku. Ni vklopljen BitLocker.

k4vz0024 ::

Pogledam v Log in piše tole: Encrypted volume check: Volume information on D: cannot be read.

Vendar tega nikoli nisem uporabljal. Problem se po Log pojavi takrat, ko je zmanjkalo elektrike.

gorenjc ::

To v logu je od BitLocker-ja. Naj se servis onemogoči (sedaj je startup najbrž na manual).

k4vz0024 ::

Kako?

gorenjc ::

sTART->services->bitlocker drive encyrption service->desni klik->lastnosti->startup type->disabled

k4vz0024 ::

Tudi to ne pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sfc javi napako - kako jo odpraviti?

Oddelek: Operacijski sistemi
10761 (638) k4vz0024
»

Windows Vista zmrzne ob zagonu

Oddelek: Operacijski sistemi
151217 (1057) Duhec
»

antivirus

Oddelek: Pomoč in nasveti
372307 (1190) jozerus
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203131 (2824) StratOS
»

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
627760 (6844) buneech

Več podobnih tem