» »

Smučanje ali Bordanje?!

Smučanje ali Bordanje?!

zmacele ::

Živjo!
Mene pa malo zanima če se splača iz smuči malo prejiti na bord(FreeStyle). Do zdaj sem smučal zdaj pa sm se odločil da bi malo prejidel na bord. Kaj vi mislite o tem? Ali se splača? Če ne zakaj ne?

prox ::

Zdravo.
Jaz sem lani februarja začel bordat, in mislim da ne grem več nazaj na smučanje. Kupil sem rabljen bord, vezi in bucke za vse skupaj 120EUR.
Mislim da se ti splača, ampak na začetku je kar težko začet bordat, če si prvič na bordu. Na začetku si skos na riti:D potem pa ti čez nekaj časa kar začne it. Če pa obožuješ hitrost pa ostani pri smučanju, saj mislim da so tam večje hitrosti.
Meni osebno je postalo bordanje bolj zanimivo in boljše od smučanja. Fajn je skakat in delat finte :) odloći se pa sam.(BORDAT IDI!!!) :P hec.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

jest10 ::

Če rad posedaš po smučišču, ter se nastavljaš smučarjam pod vsako prelomnico, kar počne 95% borderjev, potem kar;((

waters ::

Odvisno koliko si star, velik in koliko si se do sedaj ukvarjal s športom. Starejši in večji si slabš je. Pri bordu je več poškodb (ključnice in ramena). Sem bil zadnjič na urgenci 6 borderjev!!! Zdej pa razmisli.

zupicaa ::

waters ne straši... pri smučanju je večja možnost poškodb. Večje hitrosti, ne fiksirane noge. Sicer pa psa pelješ na sprehod in si lahko gleženj zlomiš, tako da so takšne debate brezpredmetne.

asm ::

Če že hočeš bordat poskusi vsaj alpine style, drugače se pa strinjam z jest10.

jazbec ::

ostani pri smučanju
tudi s smučmi lahko delaš trike pa bolj hitro je vse (hitrost)
moje mnenje sem pa tudi boral 2meseca ampak smučanje je boljše

globoko grlo ::

+1 za jest10

Moje skromno mnenje je, borderji naj imajo svojo progo in naj jo drsajo kolikor hočejo. Sam jim bo hmal snega zmankal, pol bo pa jok in stok :)

ostan na dilcah

ahac ::

Peljat z bordom se hitro nauči vsakdo, ki ni čisti invalid. Druga stvar je pa dobro bordat. Smučanje je pa že v osnovi težje.
Zato pa imaš pol na smučiščih cel kup bordarjev, ki mislijo, da kaj znajo, ampak v bistvu so pa taki kot je napisal jest10 (sedijo na sredi prog).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tear_DR0P ::

sam sem se lani marca naučil bordat (freestyle). izkušnja je super, sicer mam občutek da se ne morem nikakor vozit hitro, ampak je to verjetno tudi zaradi neizkušenosti. pač se še nisem naučil peljat naravnost po hribu amak morš vedno "carvat". trpijo druge mišice kot na smučkah.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Vikking ::

ahac je izjavil:

Peljat z bordom se hitro nauči vsakdo, ki ni čisti invalid. Druga stvar je pa dobro bordat. Smučanje je pa že v osnovi težje.
Zato pa imaš pol na smučiščih cel kup bordarjev, ki mislijo, da kaj znajo, ampak v bistvu so pa taki kot je napisal jest10 (sedijo na sredi prog).


Hej, isto velja za smučarje. Ponavadi se cela familija odloči za najstrmejšo progo. Potem pa kampirajo na sredini proge, prelomnicah. Večina borderjev se je že nanučila da počaka, na strani proge.

Sicer pa noge začnejo veliko prej boleti na bordu kot na smučeh. Zato je dosti počitka pri borderjih. Sploh tistih z minimalno fizično kondicijo. Poleg tega smučar se veliko lažje spočije stoje, borderju pa je edina varianta da se usede.

overlord_tm ::

Tear_DR0P je izjavil:

pač se še nisem naučil peljat naravnost po hribu amak morš vedno "carvat". trpijo druge mišice kot na smučkah.


Naravnost peljat z bordom je kar velika umetnost, ce ni top pripravljena proga. Prehitro ti kak kup snega/neravnina zagrabi robnik in odletis v tri krasne. Jaz sem vecino casa vsaj minimalno na enem od robnikov, je sicer bolj varno, ampak tudi bolj naporono.

Ce ti je edin cilj na smuciscu peljati cimhitreje, potem ostani na smukah. Velik problem je tudi, da veliko smucisc ni ravno namenjenih za bordanje, sam osebno bi se zelo razveselil kakih tabel, ki bi opozarjale da je za ovinkom 200m ravnine, ker na bordu pac nimas palic, da bi se poganjal in je vse odvisno od hitrosti, ki jo pripeljes s seboj. Pa razne vlenice (sidra, krogci) tudi niso najbol prijetna izkusnja za bordarje.

Glede varnosti, se na bordu pocutim bolj varnega kot na smuceh (ceprav sem si na bordu enkrat nekaj zlomil roko, zdravniki niso bili dovolj pametni, pa so mi vseeno dali gips iz preventive :))

Glede ustavlanja pod prelomnico, so tudi smucarji zaceli loviti bordarje v tej disciplini. Sam grem najraje na crne progre, pa imam mir pred vecino pacientov :)

c0dehunter ::

Še moja tema: Začetnik: bordanje ali smučanje?

Moja izkušnja: vsekakor bordanje :))
bordat se naučiš (da že znaš pravilno zavijati in se normalno pelati) po treh obiskih na smučišču. To je veljalo za mene in za mojo sestro (13let, prvič na bordu). Jaz sem bil prvi dan kot cota po smušičšu, samo metalo me je.
No, in zakaj bordanje? Zato, ker se same vožnje precej hitro naveličaš - letos sem recimo bil 10x na smučiščih in mi je sama vožnja postala že rahlo dolgočasna. Zato sem začel delat trike. No, tu pa je po mojem največja prednost borda, ker z smuščmi se s tistimi palcami pa smučkami kvečjemu kam zapikneš, z bordom pa je vse zelo lahko.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

A.J. ::

c0dehunter je izjavil:

Zato sem začel delat trike. No, tu pa je po mojem največja prednost borda, ker z smuščmi se s tistimi palcami pa smučkami kvečjemu kam zapikneš, z bordom pa je vse zelo lahko.


Bigfootke ;)

jazbec ::

c0dehunter je izjavil:

Zato sem začel delat trike. No, tu pa je po mojem največja prednost borda, ker z smuščmi se s tistimi palcami pa smučkami kvečjemu kam zapikneš, z bordom pa je vse zelo lahko.


bullshit
s smučkami lahko delaš take trike, da dol padeš
pa smučanje je zahtevnejše, hitrejše (večja hitrost), itd.
seveda če znaš in ne smučaš na plug kot večina,ki prešalta na board
to vam povem iz prve roke, ker velika večina sošolcev boarda, ker nikoli niso znali smučat češ, da je pretežko

c0dehunter ::

No dobro, z bigfootkami lahko delaš trike razmeroma u izi. Vendar pa je na ta račun okrnjena vožnja..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

jazbec ::

ne z bigfootkami
tudi s navadnimi smučkami lahko delaš trike;)

c0dehunter ::

Seveda lahko, ampak je parkrat težje, poleg tega je nabor trikov zelo majhen.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

jazbec ::

niti ni nabor trikov majhen
zahteva pa znanje zato je smučanje tudi težje

Infinity ::

Zdravo, da povem še mojo izkušnjo.

Sam sem smučal od kar sem shodil, saj je moj oče velik smučarski entuziast.Smučal sem vsega skupaj 17 let, in se smatram za kar vredu smučarja. Štiri leta nazaj pa sem se odločil, da poskusim še bordat, saj me je zanimalo what's all the fuzz about. Torej sem si kupil rabljeno dilo in vezi ter se v 3 popoldnevih sam naučil do te mere da sem normalno zavijal in se spustil po kerem koli klancu, vendar so me še vedno dajale finese, zato sem prosil kolega, ki borda že kar nekaj let, da si malo pogleda kako mi gre in da mi pove kaj naj popravim, od takrat naprej se mi zdi da sem se pa mogel le še voziti da sem nadriblal in malo zgubil strah pred hitrostjo. Leto po tem sem si nabavil novo opremo in uživam. Sam pa nisem pristaš nekih skokov in trikov, veliko raje se spuščam izven pist ter po celem snegu, kadar pa sem na pisti pa se nikoli ne ustavljam pod previsom ali na sredi proge, saj mi je šlo to kot smučarju ekstremno na živce.

No da povzamem, smučanje je neprimerno težje za osvojit dobro, medtem ko se dobro bordat navčiš v dobrih 10 smučarskih dneh.
Odločitev pa je pri tebi saj le ti veš kaj ti ugaja.

zmacele ::

Kje pa če bi kupil bord bi bilo najbolj primerno? Na bolhi ali novo opremo iz kakšne trgovine?

c0dehunter ::

Za začetek (prvo sezono) si kupi rabljeno opremo. Za primer, jaz sem si kupil vse z bolhe (bord + vezi 100EUR, bootsi 25EUR). Oblačila sem že imel.

Pri nakupu bodi pozoren na obrabljenost borda - bord mora biti prožen in valovit (če ga položiš na tla mora biti na sredini dvignjen od tal). Oglej si tudi kakšni so robniki (bolj so nabrušeni, bolj bodo grabli), če so kakšne večje praske po spodnji površini, itd..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

ahac ::

c0dehunter je izjavil:

Zato sem začel delat trike. No, tu pa je po mojem največja prednost borda, ker z smuščmi se s tistimi palcami pa smučkami kvečjemu kam zapikneš, z bordom pa je vse zelo lahko.


Seveda, če pa poskušaš delat trike z smučmi za alpsko smučanje, bord imaš pa za freestyle. Probaj še obratno. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero smučišče?

Oddelek: Šport
152988 (1293) ToniT
»

Nakup borda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115767 (6235) Tydek
»

Bordanje, Začetnik in nakup opreme

Oddelek: Loža
111992 (1757) mared
»

Bordanje

Oddelek: Loža
244353 (2848) cikopiko
»

Začetnik: bordanje ali smučanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215419 (14657) c0dehunter

Več podobnih tem