» »

AMD ukinja znamke procesorjev, vrača nekatere oznake

AMD ukinja znamke procesorjev, vrača nekatere oznake

AMD-jev FX se vrača

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - X-Bit Labs poroča, da bo s splavitvijo novih procesorjev, APU-jev Llano in procesorjev s kodnim imenom Zambezi, namizno različico arhitekture Bulldozer, AMD ukinil blagovne znamke, ki so jih nosili procesorji do sedaj. Poslavljajo se tako imena Phenom, Athlon in Sempron, nadomestile pa jih bodo oznake oz. serije FX, A in E. Te bodo dodatno razvrščene še v AMD-jeve znamke Vision, ki naj bi kupcem olajšale izbiro računalnika.

Z FX naj bi bili poimenovani procesorji Zambezi, ki bodo del znamke Vision Black oz. Vision Ultimate, glede na število jeder, ki jih bo določen čip vseboval. V Vision Black naj bi se nekoliko zanimivo nahajali najzmogljivejši osemjedrniki, medtem ko bodo čipi s šestimi oz. štirimi jedri del znamke Vision Ultimate, kjer jim bodo delali družbo še zmogljivejši APU-ji Llano, sicer del serije A. Nekoliko manj zmogljivi procesorji iz serije A bodo del znamke Vision Premium, medtem ko bodo najpočasnejši in najcenejši APU-ji iz serije E (npr. procesorji s kodnim imenom Ontario in Zacate, ki jih je AMD že predstavil) nosili le oznako Vision brez dodatkov.

In spet prihaja do mešanja platform pod enim imenom, kot s Core i7 in Core i5 pri Intelu...

31 komentarjev

sirotka ::

Jao, šalabajzerji.

opeter ::

Niti ne ... po neki statistiki so ugotovili (linka nimam), da si večina ljudi lažje zapomni številke ali pa kombinacijo ene črke in številke, kot pa ime.

Zato pa nekatera (pametnejša) podjetja ne poimenujejo svoje izdelke, avtomobile (Peugeot 207, 307 ... Audi A1, A2-A8, BMW Z3, X5 itn.) in razne tehnične igračke (Nokia C8 ipd.) ne poimenujejo z imenom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

Tole spreminjajo lih tko kot si zmislijo. Vsakic nekaj novega pogruntajo. :))

sirotka ::

opeter je izjavil:

Niti ne ... po neki statistiki so ugotovili (linka nimam), da si večina ljudi lažje zapomni številke ali pa kombinacijo ene črke in številke, kot pa ime.

Zato pa nekatera (pametnejša) podjetja ne poimenujejo svoje izdelke, avtomobile (Peugeot 207, 307 ... Audi A1, A2-A8, BMW Z3, X5 itn.) in razne tehnične igračke (Nokia C8 ipd.) ne poimenujejo z imenom.


Jaz si pa v popravi številk lažje zapomnim imena, verjetno ker me recimo Golf spomne na škatlo od avta, 207 pa je samo 207.

CaqKa ::

rumeni tisk za računalničarje :>

lahko bi naaredli tak kot chrome pa firefox, pa na vsake četrt leta samo novo številko dali.
pol pa zraven napisali da vsebuje te tehnologije..
to se mi zdi da ima nvidia lepo rešeno... veš geforce 7 generacije :> pa je to čisto dovolj da vem kakšne približne performance ima :>

filip007 ::

Phenom III X8 FX, Phenom III X6, Athlon III X4, Sempron II X2, in kaj bi bilo narobe s temi oznakami. AMD (MAD) ima rad toplo vodo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

69charger ::

I want my Duron back!!! Zej ga pa res serjejo,kaj hudiča bo drugače pri nekih FX in A nevemkaj,Sempron je bil najšvohnejši,potem je bil Athlon ki mu je manjkal L3 in imaš Phenom kjer imaš vse.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

blackbfm ::

filip007 je izjavil:

Phenom III X8 FX, Phenom III X6, Athlon III X4, Sempron II X2, in kaj bi bilo narobe s temi oznakami. AMD (MAD) ima rad toplo vodo.

Lol se hecaš? Ker tole kar si naštel... sploh prvi primer :))


I want my Duron back!!! Zej ga pa res serjejo,kaj hudiča bo drugače pri nekih FX in A nevemkaj,Sempron je bil najšvohnejši,potem je bil Athlon ki mu je manjkal L3 in imaš Phenom kjer imaš vse.


Vsi ti modeli imajo danes žal nek negativen prizvok in je logično da bodo nardil tako potezo. Sploh če bodo novi procesorji konkurenčni.

Izi ::

Ne vem kaj komplicirate, kar se tiće AMD-jeve znamke Vision gre za več let staro "novico". AMD namreč že več let prodaja svoje PC-je, ki so razdeljeni v 4 zmogljivostne razrede:
AMD Vision
AMD Vision Premium
AMD Vision Ultimate
AMD Vision Black

Gre se torej za AMD-jeve celotne računalnike in ne za AMD-jeve komponente.
 AMD Vision series

AMD Vision series



Kar pa se tiče serij FX, A in E pa tudi ne gre za nič novega ampak samo za poenostavitev poimenovanja. Če sem prav razumel:

Phenom postane FX
Athlon postane A
Sempron postane E

In to je to. Enostavno kot pasulj ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Matako ::

Jao folk. Saj vem, da vas večina ni bila zraven, samo koliko zgražanja je bilo, ko je Intel začel s Pentiumom namesto 80x86 sheme (saj mislim, da so bili oni prvi s tem trendom). To je bilo smatrano za čisto kravatarsko, pomehkuženo potezo. Nekateri so šli celo tako daleč da so prerokovali vrnitev numeričnih oznak modelov! Zdaj pa ko je končno napočil ta čas... spet jamranje :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

filip007 ::

Žal nimamo cele zgodbe, AMD FX kva?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Izi ::

Če se kdo sprašuje zakaj je AMD lansiral slikico "AMD FX, I will be back".
Namreč leta 2006 so že uporabljali FX oznako pri procesorjih z oznako AMD Athlon 64 FX-70, AMD Athlon 64 FX-72 in AMD Athlon 64 FX-74. To so bili odlični in poceni 4-jedrniki od 2,6 do 3,0 GHz.
Bili so ravno pol cenejši in enako zmogljivi kot takrat najpopularnejši Intel Q6600. Edini problem je bil, da smo takrat že vsi nabavili Q6600.

Kakorkoli že FX oznaka ima en tak super prizvok in mislim, da so se pravilno odločili. Mojemu najverjetnejšemu nasledniku sedanjega Q6600, AMD Zambezi "Bulldozer", se bo lepo podala oznaka FX :D

bf4ed ::

Kje so časi ko si imel 4 tipe procesorjev in si takoj znal kaj maš. Samo MHz in tip si pogledal in ti je blo takoj vse jasno.

INTEL Pentium
INTEL Celeron
AMD Athlon
AMD Duron

Zdaj pa rabiš 15min iskat po netu da vidiš kateri je s katerim primerljiv in kje na lestvici je....hjaoooo

Izi ::

Takrat smo tudi imeli v trgovinah samo črni in beli kruh, sedaj pa jih je pa 15 vrst, kako naj se človek znajde, hjaoooo :P

PrimozR ::

CaqKa je izjavil:

rumeni tisk za računalničarje :>

lahko bi naaredli tak kot chrome pa firefox, pa na vsake četrt leta samo novo številko dali.
pol pa zraven napisali da vsebuje te tehnologije..
to se mi zdi da ima nvidia lepo rešeno... veš geforce 7 generacije :> pa je to čisto dovolj da vem kakšne približne performance ima :>

In potem te gladko zaj**ejo s preimenovanjem 8800 GT v 9600, 9800, GTS 250 in še kaj.

PrimozR ::

Izi je izjavil:

Če se kdo sprašuje zakaj je AMD lansiral slikico "AMD FX, I will be back".
Namreč leta 2006 so že uporabljali FX oznako pri procesorjih z oznako AMD Athlon 64 FX-70, AMD Athlon 64 FX-72 in AMD Athlon 64 FX-74. To so bili odlični in poceni 4-jedrniki od 2,6 do 3,0 GHz.
Bili so ravno pol cenejši in enako zmogljivi kot takrat najpopularnejši Intel Q6600. Edini problem je bil, da smo takrat že vsi nabavili Q6600.

Kakorkoli že FX oznaka ima en tak super prizvok in mislim, da so se pravilno odločili. Mojemu najverjetnejšemu nasledniku sedanjega Q6600, AMD Zambezi "Bulldozer", se bo lepo podala oznaka FX :D

Teli FX-i, o katerih govoriš ti, so bili dvojedrniki za dual socket plate, AMD-jev hack quad sistem, namenjen kot konkurenca Intelovim quadom. Ki je grozno failal :) In ni bil prav nič cenejši, kvečjem dražji ter večinoma počasnejši.
FX-i so živeli že prej FX-51 na s940, od FX-53 do do FX-57 ter FX-60 (prvi dvojedrni FX) pa na s939. TO so bili slavni AMD-jevi proci z odklenjenim množilnikom, ki so stali okrogle tisočaka dolarjev (in približno toliko €). Prakso je seveda nato pobral še Intel s Core 2 Extreme, zdaj je pa odklenjen multi vreden nekih 10 evrov več (K serija Intelov, Black pri AMD-ju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

opeter ::

Izi je izjavil:

Če se kdo sprašuje zakaj je AMD lansiral slikico "AMD FX, I will be back".
Namreč leta 2006 so že uporabljali FX oznako pri procesorjih z oznako AMD Athlon 64 FX-70, AMD Athlon 64 FX-72 in AMD Athlon 64 FX-74. To so bili odlični in poceni 4-jedrniki od 2,6 do 3,0 GHz.
Bili so ravno pol cenejši in enako zmogljivi kot takrat najpopularnejši Intel Q6600. Edini problem je bil, da smo takrat že vsi nabavili Q6600.

Kakorkoli že FX oznaka ima en tak super prizvok in mislim, da so se pravilno odločili. Mojemu najverjetnejšemu nasledniku sedanjega Q6600, AMD Zambezi "Bulldozer", se bo lepo podala oznaka FX :D


Verjetno si mislil dvojedrniki ... štirijedrniki so postali v primeru, da si dal par takih procesorjev v matično, ki je to podpirala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FireSnake ::

Ampak, ampak, jaz hočem Phenoma III X8!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jst ::

Matako: Jaz se spomnim teh razprav, ko se je prehajalo iz 486 na 586 in kako 686. Intel je pa poimenoval procesorje Pentium in se je tudi v naši kokoški usul plaz kritik in "mnenj strokonjakov" v revijah tipa Monitor (in kaj je še takrat bilo). Spomnim se enega komentarja, da je Intlu zmanjkalo inovacij in da bo Pentium samo nekajletna praksa. Če se medtem ne bodo "rešili iz zagate" bodo propadli oz. "obstali na mestu." Smeh, sploh ko pomisliš s takšne časovne distance...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

Izi je izjavil:


Kakorkoli že FX oznaka ima en tak super prizvok

Yep, še pomnimo GeForce FX serijo !

:D

Izi je izjavil:

Takrat smo tudi imeli v trgovinah samo črni in beli kruh, sedaj pa jih je pa 15 vrst, kako naj se človek znajde, hjaoooo :P

Ah, dobri stari časi. Šel si v trgovino, vzel črni (ali beli) kruh in si že bil na poti domov.
Zdaj četrt ure premetavaš vse te "modele" kruhov, da najdeš enega, ki se lahko kosa s starima dvema.
Če bi imel tri želje, bi ena bila stari sistem kruha.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

Glupa poteza AMD.Očitno imajo namen zakomplicirati zadeve in še bolj zmesti kupce.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Ker Phenom II X6 1100T pa ni komplicirano, kajne?

JC Denton ::

Pomoje pa se gre zato, ker so trenutni AMD-jevi modeli manj zmogljivi in nočejo, da bi novi modeli, ki bodo bolj zmogljivi nosili enako ime.

Pač nočejo, da bi jih ljudje že pred nakum povezovali s prejšnjimi slabšimi modeli. Ali pa da bi sklepali, da so slabši, ker nosijo enako ime.

Povsem razumna odločitev, ki se je v praksi uveljalvaja že milijonkrat in se še bo. Pa to nima novene veze s tem, kaj si ljudje lažje zapomnijo in kaj si ne.

mtosev ::

PrimozR je izjavil:

Ker Phenom II X6 1100T pa ni komplicirano, kajne?

Bolj logično kot bo od sedaj naprej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Phenom II X2 in Phenom (1) X4 - kateri je zmogljivejši? A je to logično?

Pšenični ::

"Glupa poteza AMD.Očitno imajo namen zakomplicirati zadeve in še bolj zmesti kupce."

Oznaka FX pove vse. AMD se vrača.

mtosev ::

PrimozR je izjavil:

Phenom II X2 in Phenom (1) X4 - kateri je zmogljivejši? A je to logično?

x2 je boljši:P
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Ja seveda ni, ima samo dve jedri, X4 pa 4.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Najdi še kakšen test, kjer znajo zaposliti več kot 2 jedra.

RuskiSnajper ::

EPIC FAIL BRANDING


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

X-Bit Labs razkriva podatke prihajajočih čipov Llano

Oddelek: Novice / Procesorji
102840 (2321) Jakob_X
»

Dodatne informacije o Bulldozerjih

Oddelek: Novice / Procesorji
347420 (6410) pegasus
»

Llano in Bulldozer šele poleti

Oddelek: Novice / Procesorji
185887 (4695) PrimozR
»

AMD ukinja znamke procesorjev, vrača nekatere oznake

Oddelek: Novice / Procesorji
319053 (7739) RuskiSnajper
»

Bulldozer navsezadnje ne zamuja

Oddelek: Novice / Procesorji
177136 (5777) gzibret

Več podobnih tem