» »

odklep wifi povezave

odklep wifi povezave

#000000 ::

Zna kdo povedat kako to izvest na win xp ? Včasih bi rad samo pobral kak mail ali pogledal za kako cifro, kjerkoli sparkiram mi vedno najde kako omrežje, ampak ponavadi so zaklenjena in bi rabu na brzaka odklenit. Obstaja kak program za windows okolje ki bi to lahko izvedel ?

techfreak :) ::

Kaj si res upal, da boš dobil koristen odgovor na takšno vprašanje?

AndrejS ::

Vse kar rabiš je omrežni ključ. Z njim lahko odkleneš.

afro~dizzy~act ::

Prosim za resen odgovor. Ne rabim konkretnih imen programov ali postopkov. Rad bi samo da mi razjasnite ta mit, ker mi ni glih vse jasno...

Torej v računalniških revijah berem, da se WPA2 zaščita NE DA RAZBITI, še posebno v situaciji, ko router ne komunicira z nobeno napravo, torej se po zraku ne pretakajo nobeni paketi in ko je uporabljeno zahtevno geslo.

Po drugi strani pa poslušam znance, kako je njihov kolega/sosed/maher brez težav v pol urce prišel mimo vseh teh zaščit z določeno Linux distribucijo ali nekim programčkom.

Kaj je zdaj res?

Furbo ::

Namesto da pol ure lomiš zaščito, raje poberi tisti mail preko telefona.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

techfreak :) ::

V pol ure boš bolj težko razbil WPA2. Pri WPA2 moraš imeti napravo, ki komunicira, da lahko prestrežeš promet, poleg tega pa lahko ključ pridobiš samo z brute force napadom, ki se uporablja v povezavi s slovarjem.

V vsakem primeru pa je pomembno tudi geslo. Npr. "pennyisafreeloader" je veliko lažje razbiti kot pa "e4$#fZg:Vc90%zg8(ft1".

#000000 ::

@ techfreak in @AndrejS.

J kaje narobe z vama ? Jest sem vprašal vidva pa s polnimi diski wareza ipd. klobasata nekaj v smislu poštenja.
Jest sem vprašal če gre in kako ? Na Policiji je da ugotovi kaznivo dejanje in na meni je da zanj odgovarjam, če seveda me bi dobili.

KoMar- ::

Ja, samo na tem forumu ne pomagamo pri takih stvareh.

St235 ::

Seveda se da, naložiš programček in si v 10s sekundah mimo vseh zaščit. Uporabljaš brezplačen net pa še vse mladenke okrog tebe mokre ratajo takoj ko jih pogledaš.

Načolma je pri teh zdevah tako, da je vse odvisno od tega kako je zaščiteno omrežje. Če zaščite ni, potem se lahko zlahka povežeš. Če je omrežje zaščiteno z WEP potem se teoretično to da izpeljat. Rabiš usterzen WIFI sprejemnik/oddajnik!!!!! Velika večina sploh teh, ki so po defaultu ugrajeni v prenosnik/telefone ni ustrezna. Potem rabiš ustrezen software, ki bo prestrgal paketke in sčasoma sestavil kodo in pa omrežje, ki je čim bolj aktivno. Potem ti ostane samo še vpisovanje usteznik ukazov in čakanje, da se nabere dvolj podatkov. Pogojno uporabno, če želiš uporabljat sosedovo omrežje in popolnoma brezveze Konkretnih programov in routerjev nima smisla navajt, ker če jih nisi sposoben najti online, potem se niti ne trudi.

Ostale oblike zaščite WPA, mac filter itd. pa krepko presegajo garažno opremo.

blackbfm ::

Wep komot skrekaš, pri wpa pa se zna zakomplicirat..razen če lastnik nastavi butasto kratko geslo. Spreminjanje maca je pa še najmanjši problem.

Kar se sw tiče se stvar najhitreje naredi z backtrack linuxom..rabiš pa seveda wifi kartico ki je tam podprta.

WilhelmTell ::

Hitreje je, če se sprehodiš čez par ulic in najdeš odprto omrežje.

Brainstorm ::

Jst ti prodam, če rabiš eno tako kartico, ki je sposobna "packet injection" s softwerom skupaj.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Pomoči pri kaznivih ravnanjih praviloma ne dajemo. Pravila.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik in povezava z internetom preko routerja - nekaj vprašanj

Oddelek: Pomoč in nasveti
92450 (1934) Miro-Slav
»

Varnost domačega brezžičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
281978 (1477) Yacked2
»

Francozi sprejemajo HADOPI 2

Oddelek: Novice / Zasebnost
356001 (4781) ABX
»

Zaščita Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
374947 (3882) blackbfm
»

Teroristi uporabljajo tuja nezaščitena brezžična omrežja

Oddelek: Novice / Zasebnost
496405 (4008) madviper

Več podobnih tem