» »

Izdelava kazala v LibreOffice

Izdelava kazala v LibreOffice

slitkx ::

Nivoje poglavij sem oblikoval brez slogov. Izhajal sem iz privzetega oblikovanja, glede na nivo poglavja spremenil velikost in (mastni) tisk besedila ter nato za enakonivojska poglavja uporabil preslikovalnika oblik.

Zanima me, kako bi lahko svoje ročno oblikovanje shranil kot nove sloge, da bi jih potlej uporabil v kazalu?
  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Sem si pogledal, kako ustvariti svoj slog in ga tudi naredil, pa potlej nastavil, da bi bil upoštevan v kazalu.
A vseeno, po potrditvi se mi izpiše samo I. členKazalo vsebine.

Icematxyz ::

Če vstaviš kazalo vsebine potem pa določiš ravni naslovom s slogi (Naslov, Naslov 1, Naslov 2, Naslov 3...), bo se to upoštevalo v kazalu vsebine.

Desni klik na kazalo -> Uredi kazalo: urediš osnovne nastavitve kazala
Desni klik na kazalo -> Posodobi kazalo: vse spremembe (nastavitve ravni) se morajo uveljaviti in prikazati v kazalu

Tukaj je še na voljo nekaj osnovne literature:

http://www.libreoffice.org/get-help/doc...

slitkx ::

Tole, kar si napisal, sem že sprobal, pa ni delovalo. Tudi vodič s te strani sem upošteval.

V ločenem testnem dokumentu sem uporabil prednastavljene sloge in je izdelalo kazalo ok.

Icematxyz ::

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

Tole delno gre, vendar samo za prvo raven. Pri naslovu1, ko sem nastavil, koliko podravni naj prikaže (2 podravni, torej 1.2, 1.3 itd.), je samo besedilo naslova že fejst zamaknilo proti sredini, česar pa nočem.
Pri 'Položaj' sem 'Oštevilčevanju sledi' nastavil na 'Nič', da ni zamika, pa zopet enkrat prime, drugič ne.

Ma mi je prav gadno že delati to kazalo. Dosti težje zadeve naredim prec, s tem imam pa celo znanost...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

libre office

Oddelek: Programska oprema
253684 (2214) darkolord
»

Kazalo v wordu

Oddelek: Pomoč in nasveti
131931 (1385) [D]emon
»

Je mogoče narediti odseke v OpenOffice Writerju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111924 (1739) Icematxyz
»

Kazalo v MS Word 2k3 ...

Oddelek: Programska oprema
61219 (1174) Primoz78
»

Kazalo v MS Wordu???

Oddelek: Programska oprema
53326 (3251) Lucio

Več podobnih tem