» »

Kazalo v wordu

Kazalo v wordu

Shift3 ::

A obvlada kdo delanje kazal v Wordu (sm precej prepričana, da ja), pa bi mi ga hotel nardit, če mu pošljem eno datoteko? Ne vem kaj delam narobe, ker mam sloge vse tko kot bi moral bit, pa mi nikakor ne gre.. pa še nujno rabim :D

Unknown_001 ::

Da, lahko mi sicer pošlješ, ker je to za eno minuto dela. Drugače pa je izdelava kazal v Wordu od 2007 res fejst trotl butl narejeno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

seba-beba ::

Zdravo!

Imam težavo s kazalom v Wordu 2010.
Do sedaj sem imel sloge: naslov 1, naslov 2, naslov 3. Vse tri ravni mi je kazalo pravilno prikazalo. Sedaj pa sem dodal še nov slog: naslov 4. Pri posodobitvi kazala se mi četrta raven ne izpiše v kazalu. Kaj storiti?

Hvala

prtenjam ::

Pozdravljeni,


  1. Postavite se na kazalo

  2. Pritisnite ALT+F9 in namesto kazala boste videli Word-ovo polje. Nekaj v stilu: "{ TOC \o "1-3" ... }"

  3. Opcijo "1-3" popravite na "1-4"

Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

AC_DC ::

V wordu 2066 bodo to že rešili :)) ?

seba-beba ::

Pozno odgovarjam.

Naredil sem tako, kot je predlagal @prtenjam, vendar brez uspeha saj imam že napisano "1-4".

Sedaj pa imam še večji probem, ne vem kako nazaj priti na kazalo, prav tako imam vse številke grafov, slik itd. zapisane v tem stilu "{ TOC \o "1-3" ... }"

Prosim za pomoč!

amacar ::

Malo logike, še enkrat pritisneš alt+f9?

prtenjam ::

Ja; se oproščam za nenatančnost odgovora.. A kot je rekel moj predhodnik ;)
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

bbruder ::

Živijo!

Pri izdelavi kazala v MS Wordu 2010 se mi pri nivoju 4 pojavi črtkana črta do številke, ki je poravnana z desnim robom strani. Ta črta se mi pojavi samo pri tem nivoju, kljub temu, da sem v nastavitvah za vodilno črto označil opcijo (brez). Te črte nočem v kazalu, zato prosim, če mi zna kdo povedat, zakaj se mi pojavlja in kako bi se ta stvar dala rešit.

Najlepša hvala,
Boris

prtenjam ::

Vsak nivo v kazalu ima zadaj slog, ki se v slovenskem Word-u začne z besedo 'Kazalo vsebine', ki ji sledi številka nivoja.

V vašem primeru torej iščete slog 'Kazalo vsebine 4'. Na tem slogu morate spremeniti obliko.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

N0t0ri0us ::

Imam eno vprašanje..

V wordu sem naredil že kar nekaj kazal, ampak nikjer se mi še ni zgodilo to, da mi je pred številko strani kazalo vstavi še številko poglavja:



Ali kdo ve kje bi lahko to odstranil, saj rabim samo število strani.

Zgodovina sprememb…

N0t0ri0us ::

Sem uredil. Sem dal kazalo kot plain text in pobrisal odvečne številke. Če pa kdo slučajno še vedno ve rešitev je pa odgovor še vedno dobrodošel :)

LP

prtenjam ::

Pozdravljen,

to se ti ni dogajalo samo v kazalu, temveč tudi v številkah strani. Ker te to ni motilo, sklepam, da števil strani sploh ne izpisuješ in tega nisi videl. Problem pa je v nastavitvi številčenja strani. Word zna namreč številčiti strani tudi tako, da spredaj da številko poglavja, ki ji sledi številka strani (To je uporabno v tehnični dokumentaciji, kjer se posamezna poglavja številčijo neodvisno... ni važno :)). V glavnem; v tvojem dokumentu imaš pri številčenju strani označeno, naj ti zraven daje tudi številko poglavja.

Kako popraviti?

Preprosto.

  1. Izberi Številka strani/Oblikuj številke strani

  2. V novem pogovornem oknu izključi opcijo Vključi številko poglavja

Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

[D]emon ::

Zakaj se preprosto ne naucite LaTeX-a ? That shit makes things easy and good-looking. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

libre office

Oddelek: Programska oprema
253608 (2138) darkolord
»

Word stevilke strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
91718 (915) jonystar
»

Je mogoče narediti odseke v OpenOffice Writerju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111857 (1672) Icematxyz
»

Word pomoč

Oddelek: Programska oprema
51297 (1266) Mike07
»

Izdelava kazala v LibreOffice

Oddelek: Programska oprema
51224 (1151) slitkx

Več podobnih tem