» »

VMware

VMware

Blisk ::

Zanima me, če ima kdo kakšno boljšo idejo.
Rad bi na server naložil VMware potem pa čez winXP. Omogočil bi tudi potem uporabnikom dostop preko RDPja do teh virtualnih mašin z WIN XP. Pa me zanima, če ima kdo boljšo idejo, namreč, uporabnik se bo povezal na winxp in zagnal program za obdelavo podatkov, potem pa pustil, da zadeva deluje.
Isto tako drugi in tretji uporabnik, takih bo cca 10.
Pa me zanima če bo deloval na mašini z 4Gb rama 10 winXP in če se lahko preko enega zunanjega IP naslova povežejo vsak na svojo virtualno mašino z winXP?

Če ima kdo kaj izkušenj s tem bi prosil.
Hvala

logout ::

4GB rama bo premalo za 10 istočasno delujočih XPjev
Vsak XP ima svojo (notranjo) ip številko. Če imaš med "znotraj" in "zunaj" kakšen router, lahko narediš redirekcijo RDP preko različnih portov do notranjih ip številk.

L.p., Kloko

dronyx ::

Kaj pa kakšen Windows server 2008 in remote desktop services? Po moje takšna konfiguracija bolje izrablja omejen pomnilnik, kot pa tvoja rešitev s toliko XP inštalacijami.

Za občutek glede memorije copy/paste tole:

Memory sizing
Again, depending on your application workload a Windows XP virtual desktop needs 700MB to 1GB of RAM. For a Windows 7 desktop we can easily double those figures. With VMware ESX's Transparent Page Sharing (TPS) this means that roughly 60% of the memory for a Windows XP desktop is actually used and 40% is shared. With Windows 7 this number drops to 20% because of encrypting it's memory which results in 80% memory usage. Besides that a ESX hosts needs 4GB of memory for it's own needs.

With the virtual desktops we calculated with the CPU sizing this results in 48GB memory for 72 Windows XP virtual desktops with 1GB memory. For 72 Windows 7 desktops with 2GB this boils down to 116GB host memory.

levaky ::

Obstaja tudi patch za winXP, da se lahko naenkrat logira 10 uporabnikov...

Patch

Blisk ::

Gre se zato, da lahko 10 raličnih uporabnikov dostopa do svojega programa in naredi, kar ima za narediti in potem se odjavi od RDP. S tem, da ne moti ostalih uporabnikov ali njihovih zadevo oz. nima dostopa do tja.
Tale zadeva z winXP ni slaba. Ali obstaja kaj podobnega tudi za win 7.
Ali mogoče na linuxih?

Ali karkoli drugega, da ima vsak uporabnik svoj dostop, do svojih programov in hkrati nima dostopa do drugih, da jih ne moti. Seveda preko RDP ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

_Dejan_ ::

Ja tudi za Win7 obstaja...
Kar narediš je več različnih accountov in potem vsak poganja svojo instanco programa...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

dronyx ::

Tu je še vprašanje, kaj konkretno pa ta program počne?

Namreč če imaš recimo neko excel datoteko na XP računalniku, ki bi jo radi vsi ti uporabniki popravljali, je bistvena razlika, ali imaš RDP na en recimo windows 2008 strežnik, ali pa imaš 10 virtualnih XP PC.

Namreč na RDP strežniku je to ena sama datoteka, ki jo bo lahko popravljal samo en uporabnik (excel sem dal samo kot primer, gre lahko za kaj drugega), če jo želi odpreti naslednji, jo odpre samo za branje.

V virtualnih računalnikih pa se ta datoteka nahaja na vseh virtualnih računalnikih in seveda ne gre za isto datoteko, zato jo lahko odprejo za popravljanje vsi, oziroma vsak v svojem virtualnem PCu.

Če program recimo dela s kakšno SQL bazo RDP ne bo imel težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Blisk ::

dronyx je izjavil:

Tu je še vprašanje, kaj konkretno pa ta program počne?

Namreč če imaš recimo neko excel datoteko na XP računalniku, ki bi jo radi vsi ti uporabniki popravljali, je bistvena razlika, ali imaš RDP na en recimo windows 2008 strežnik, ali pa imaš 10 virtualnih XP PC.

Namreč na RDP strežniku je to ena sama datoteka, ki jo bo lahko popravljal samo en uporabnik (excel sem dal samo kot primer, gre lahko za kaj drugega), če jo želi odpreti naslednji, jo odpre samo za branje.

V virtualnih računalnikih pa se ta datoteka nahaja na vseh virtualnih računalnikih in seveda ne gre za isto datoteko, zato jo lahko odprejo za popravljanje vsi, oziroma vsak v svojem virtualnem PCu.

Če program recimo dela s kakšno SQL bazo RDP ne bo imel težav.

Ne gre za isto datoteko, gre za to, da vsak dela svoje.
Zato nekako ne bi rad postavil 10 winxp ker vem da to pobere veliko resoursov.
Pač pa možnost dostopa z več računi, pa potem vsak naredi svoje.

_Dejan_ je izjavil:

Ja tudi za Win7 obstaja...
Kar narediš je več različnih accountov in potem vsak poganja svojo instanco programa...

Problem sta samo 2 dostopa pa še to ne hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

dronyx ::

V tem primeru pa seveda RDP lepo deluje in lahko ima vsak račun pravice samo do svojih map, če se ne smejo videti med sabo.

Malajlo ::

Win2008 in RemoteApp? Mora pa aplikacija delovati na 2008.

dronyx ::

Mogoče še tale link na to temo (virtual desktop infrastrukture).

Drugače pa če bi se dalo multiuser RDP rešiti z XP ali Win7 potem ne razumem, zakaj bi ljudje sploh potrebovali Windows strežnike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

OmegaBlue ::

XP x64 in win2k3 si delita kodo med sabo, win7 in win 2k8 R2 tudi. Edina razlika med njima je licenca in kaj ti pusti zganjati glede na to licenco(seveda so še detajli v konfiguraciji). Multi user enviroment omogočiš v XP/7 z enim malim binary patchem in seveda se s tem izogneš absurdnim cenam za client licence(mal poglej kolk stanejo). S takšnim početjem sicer kršiš licenco in nevem kako bi se kaka inšpekcija obnesla.

Windows strežnik "potrebuješ" zgolj za to ker si omejen z licenco(in te lahko inšpekcija oglobi).
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

trnvpeti ::

dronyx ::

@OmegaBlue: Jaz sem mislil, da ne obstaja Active Directory za XP, pa tudi to kot kaže ni res.

luky ::

Kateri Virtualni program je boljši od VMware? al ga ni, recimo za Win7.
luky!

_Dejan_ ::

Blisk je izjavil:


_Dejan_ je izjavil:

Ja tudi za Win7 obstaja...
Kar narediš je več različnih accountov in potem vsak poganja svojo instanco programa...

Problem sta samo 2 dostopa pa še to ne hkrati.


Hm,
Na win 7 sem jaz imel RDP patch verjetno enak kot je omenil OmegaBlue in recimo lokalno je lahko nekdo delal na accountu User1 jaz pa sem se remote normalno connectal na User2 in della svoje(Istočasno). Če sem se preko RDP konektal na User1 pa je zaklenilo oz. prekinilo UI lokalnemu userju in meni odprlo kar je on delal... Nisem pa probal več istočasnih RDP connectionov.
Na Win 2008 ki jih imam sedaj pa sem poizkusil istočasno 2 RDP povezavi in delata BP.

luky je izjavil:

Kateri Virtualni program je boljši od VMware? al ga ni, recimo za Win7.


Zakaj pa rabiš virtualizacijo v Windows 7? Boš na tem serverju počel še kaj drugega? Če ne potem naložiš ESXi in imaš mir. Lahko pa uporabiš v windows 7 Virtual PC ki če se prav spomnim je brezplačen :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Blisk ::

Sem našel zadevo, ko namestiš na windows 7 in lahko več uporabnikov naenkrat dela na računalniku.
Malo imam težave z windows 7, ko se updejtajo nehajo delat.
Pa še eno bedo sem opazil. ko namestim gor angleškov erzijo mi najde 3 com lan kartico in jo namesti.
Ko inštaliram slovensko verzijo je ne najde in tudi ni driverja za lan kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vmware ESXI pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
463467 (2879) Adminer
»

Poganjanje virtualnih mašin (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
557682 (6246) Pesimist
»

vmWare-Nuujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
294149 (3838) AndrejO
»

Strežnik za manjše podjetje

Oddelek: Strojna oprema
363340 (2268) levaky
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
206692 (6209) Buggy

Več podobnih tem