» »

Disk 40Gb in partricije

Disk 40Gb in partricije

SkIDiver ::

No takole. Zej mi pa povejte kako se zadevo uštima in zakaj je to potrebno. Do sedaj sem imel majhnih 1,6Gb diska in se nism z tem nikol rabu ubadat. Sedaj pa preprosto ne znam zadeve uštimat. Neki sem se igral, da bom inštalirov win 2k pa mi ob zagonu sporoči invalid partrition name al neki v tem stilu. Naredu sm pa tako, da sm kr cel disk dal NTFS format. Se sam men zdi al voham jz tuki eno mojo velko neumno dejanje zaradi moje ne vednosti. Dejte mi prosm pomagat, če ne bom znoru. Rad pa bi imel na razpolago vseh 40Gb diska seveda in po možnosti vse pod C:

bodom ::

ja...dobi zagonsko disketo od win98, pa pejd pol v fdisk in tam nastimaj tko kot hocs met...eno, dve, tri particije8-)
pa pol formatiraj vsako particijo posebej.
LP

Han ::

Z dosovim fdiskom boš bolj malo postoril, če je disk enkrat formatiran na NTFS.

Poženi PC z Win2K zagonske plošče, pobriši particije, naredi novo, začni namestitev Win2k in formatiraj NTFS.

V kolikor si "malo nostalgičen tip", ki občasno rabi še DOS ali Win9x, naredi dve particiji. Win2k namesti na D, ki naj bo NTFS, C pa formatiraj v FAT32...

ngc2392 ::

ja, vse lepo in prav. le win98 ne boš mogel pognati, ker se ne more pognati (fat ne vidi ntfs-ja). drugače pa namesti ntfs.

SkIDiver ::

Pobje sm že zrihtu in naloži Win XP profi. Hvala vseen za pomoč.

bodom ::

eee bravo...sm si mislu ma kaj pr "3,14"zdi stavi gor te wk2...
ce si dal pa XP-je...pametna odlocitev:D
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131853 (1647) Red_Mamba
»

Težava z WD diskom.

Oddelek: Strojna oprema
171626 (1234) Slavček
»

Disk 80 GB in particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
131117 (819) ngc2392
»

W2K clean install help!

Oddelek: Pomoč in nasveti
132022 (1885) andrej
»

Znebiti se Win98

Oddelek: Operacijski sistemi
122207 (2045) OrlyTM

Več podobnih tem