» »

Pomoč pri optimizaciji!

Pomoč pri optimizaciji!

SnusPodMuss ::

Lep pozdrav.

Potrebujem osnovno pomoč pri optimizaciji.
Izdelal sem internetno stran in jo hostam na nekem free serverju s free domeno da jo testiram.
Stran je dokaj površna z malo vsebine in ima vsega 5 strani.

V head tagu sm uporabil naslednje:


meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"
title>Moj naslov<
meta name="description" content="opis mojega naslova"
meta name="keywords" content=""
meta name="copyright" content""
meta name="distribution" content="global"
link href="css.css" rel="stylesheet" type="text/css"




Problem je, ko iščem svojo testno stran na iskalnikih jo ne najde nikjer!za1x mi je vseeno kje jo najdem v google iskalniku, lahko je na zadnji strani sam da je v iskalniku.

Vem da je optimizacija zapleten postopek in da za to obstajajo specifične firme, ki te vržejo na prvo mesto v iskalnikih, vendar jaz trenutno potrebujem neko obrazložitev optimizacije za začetnike.

Za1x določene finte v meta-tagih, v h1 in h2 tagih,enosmernih in dvosmernih linkih, in vsebina mora vsebovati bistvene besedne zveze na določenih mestih...!?!

za pomoč se že vnaprej zahvaljujem!

bluefish ::

meta tagi že dolgo niso več merilo za rang med rezultati. Iskalniki se osredotočajo predvsem na vsebino in povezave z drugimi stranmi.

Lion29 ::

google ima orodja za preverjanje prisotnosti in uspesnosti SEOta...imenuje se google webmaster tools... malo si poglej in se poigraj tam...

drugace pa vsaj google najvec da na zunanje linke na tvojo stran.... ce na tvojos tran ne kaze niti en link iz drugih strani, potem tvoja stran (vsaj po znanih podatkih) ne bo prisotna na googlu!

seveda je pa zeloo pomembna tudi vsebina teh strani, ki linkajo na tvojo.... bolj kot je relevantna vsebina, visje bos uvrscen (za tisto relevantno kljucno besedo)...

torej ce ti prodajas kobilice... vec strani, ki prodajajo ali govorijo o kobilicah, ki linkajo na tojo stran, visje bo tvoja stran za kljucno besedo "prodaja kobilic"...

tukaj je se ogromno manjsih cak v katere se zdaj ne bom spuscal... ampak na splosno.... poskrbi, da bo tvojo stran cimvec drugih strani linkiralo!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RockyS ::

Pri takih stvareh je SEO še najmanjša težava. Prvo se posveti vsebini, da imajo spideri kaj za skenirat. Drugo kot drugo si nabavi domeno in pa nek strežnik, dobiš že za male pare na mesec. Če ti to predstavlja prevelik strošek potem se v seo niti ne spuščaj ampak raje spammaj po celem netu.

Lion29 ::

aja, no rockyS me je spomnu tudi na to, da je gostovanje precej pomembno in google da tezo tudi temu.... torej kje gostujes, hitrost odziva strznika, ali je vec strani na istem IPju etc, etc
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

RockyS ::

No ja,odzivnost strežnika v bistvu niti ni neki faktor.

Vsaj za moje pojme je najpomembneje (pri malih straneh)
- dobra domena (ki ima vezo z vsebino)
- vsebina (ki je oblikovana, da se sklada z domeno in preostalimi "ključnimi besedami")
- sorodne povezave (na strani s podobno tematiko, uporabiš jih kot "ključne besede")

To je bolj osnovno... nekateri imajo službo samo seo in služijo velike pare tako da ne mislit da je to enostavno =)

Lion29 ::

RockyS je izjavil:

No ja,odzivnost strežnika v bistvu niti ni neki faktor.


wanna bet?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

Ni ključen dejavnik, je pa Google to uvedel nekaj časa nazaj.

RockyS ::

Bi prosil za kak link.

Lion29 to sem napisal "na pamet" zato ker odzivnost strežnika vsaj za moje pojme ne pomeni odzivnost spletne strani oz. zadetka. Kaj meni pomaga če je ping do strežnika super, če pa se stran loda tri minute? Ko bodo to vštimali bo pa svet(internet) lepši =)

bluefish ::

http://slo-tech.com/novice/t411065#crta

Je pa to uvedeno le pri 1% zadetkov ob iskanju v angleščini preko google.com .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

RockyS ::

Sem si prebral source in piše da upošteva hitrost nalaganja strani in ne strežnika tako kot je rekel Lion kar pa je velika razlika.

SnusPodMuss ::

hvala za odgovore! za začetek je čist dovolj :)!

si pišemo!

Lion29 ::

RockyS je izjavil:

Sem si prebral source in piše da upošteva hitrost nalaganja strani in ne strežnika tako kot je rekel Lion kar pa je velika razlika.


uposteva oboje.... odzivni cas (PING) serverja skozi cas ima tudi tezo...tudi to recimo, da je 500 sajtov na istem IPju... google smatra, da ce je biznis resen potem tudi reskira za boljsi hosting....

sicer ni da je to zdaj neka ogromna teza na tem, spekulira (ker drugega se ne more) pa se, da ima tudi to tezo!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SnusPodMuss ::

razumem.

moj cilj je trenutno da dam testno stran na nek iskalnik.
do zdaj sem uporabil vaše nasvete z vsebino,h1,meta tagi,add URL v približno 500 iskalnikov... in moje strani še vedno ne najdem na googlu.

Zanima me koliko časa potrebuje da iskalnik poskrbi za tvojo stran?
Zanima me še to-veliko omenjate da stran mora imeti pravo vsebino in veliko ključnih besed-kako je pol s tistimi stranmi ki imajo malo vsebine pa so visoko v iskalnikih npr. masažne,kozmetične,frizerske strani,kjer so samo ceniki in slike :)?!?

Ko bom to spoznal malo bolje si bom sigurno kupil gostovanje in domeno ter se resneje poigral s tem..

hvala vnaprej

Lion29 ::

offsite optimizacija je bolj pomebna kot onsit...

a chekiras loge? je google spider prsu gor?

stran bi morala ponavadi biti v nekaj dnevih v iskalnikih...da pa dobi konkretno uveeljavitev pa se zgodi ob google dancu, ki je nekajkrat letno... takrat se doloci page rank strani in malo bolj konkretna uveljavitev pozicij... med temi obdobji pozicije nihajo za veliko manj osdstotnih tock...

no zdaj ze kako leto nisem sledil zadevi... ampak kaj veliko se ni spremenilo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SnusPodMuss ::

problem je ker veliko berem o teh zadevah,mogoče preveč :) in malo razumem-delno zaradi tega ker ne razturam angleščine...sam se počasi premikam.
ko bi le vedu kako se čekirajo logi in kako naj pogledam če je spider gor pršu?

za1x uporabljam hello engines, ki mi pomaga z auto-submission v različne iskalnike-toliko vem o tem offsite optimizaciji :)!

Lion29 ::

IZOGIBAJ se auto submitionom, ce ne zelis, da te google BANa!

za preproste loge uporabi kar google analytics pa google webmaster tools
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SnusPodMuss ::

o hvala za to!
2x sem uporabil to-upam da ni že prepozno.

bom uporabil analytics in toolse!
se še oglasim :)

Housy ::

bluefish je izjavil:

meta tagi že dolgo niso več merilo za rang med rezultati. Iskalniki se osredotočajo predvsem na vsebino in povezave z drugimi stranmi.


Zdaj ne vem, kako je sicer z drugimi iskalniki, ampak vem, da google uporablja samo title in pa description meta oznako, to kar vidiš v rezultatih iskanja.

Drugače pa se osredotoči, da boš čim več kvalitetne vsebine napisal in da boš imel čim več kvalitetnih zunanjih povezav.

Ključne besede pa so odstranili samo zato, ker so jih ljudje enostavno preveč spamali samo zato, da bi bili uvrščeni višje in tudi zaradi tega nisi vedno dobil tisto, kar si iskal.

Google pač hoče doseči, da to kar iščeš, to dobiš.

Lp, Housy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

FitnessBoy ::

Poskusi tale toolkit: http://www.microsoft.com/web/seo
Blog: http://msblogs.si/author/OliverZ.aspx

jt83 ::

www.pozitivendesign.net

pouhy27 ::

Wprašal bi samo,kaj je potrebno tam pri nekem plačilu al kaj za google webmaster tools,kaj je treba mesečno plačevati? hvala

Housy ::

pouhy27 je izjavil:

Wprašal bi samo,kaj je potrebno tam pri nekem plačilu al kaj za google webmaster tools,kaj je treba mesečno plačevati? hvala


Ne, google webmaster tool je brezplačen.

Plačljiv je AdWords, kjer plačaš na vsak klik uporabnika.

Lp, Housy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ne najde moje spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
275373 (4370) Vzdevek
»

Kako izboljšati mesto v iskalnikih?

Oddelek: Izdelava spletišč
83044 (2720) Matek
»

Zakaj mi google ne najde strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
225676 (4281) bluefish
»

Google manipulation

Oddelek: Izdelava spletišč
91786 (1281) rkasteli
»

Zakaj me Google ignorira ?

Oddelek: Izdelava spletišč
52159 (1946) redkoenig

Več podobnih tem