» »

Zakaj me Google ignorira ?

Zakaj me Google ignorira ?

Cokolesnik ::

Že kakšen mesec ali dva je objavljena spletna stran http://www.vonjnarave.si, pa vendar me Google še ni vključil v svoje zadetke, če denimo vpišem kakšno od ključnih besed. Se vam dozdeva zakaj?

V htmlju je takole:

meta name="robots" content="index,nofollow"

meta name="description" content="Vonj, Narave, Vonj Narave, Zara, Celje, izdelki, za, prijetno, počutje, romantična, za, dom, unikatna, darila, dišeči, izdelki, keramika, kovina, steklo, les, tekstil, naravna, kozmetika, dišave, svečke, dišeče, dišeča, olja, voski, svečnik, svečniki, kozarec, kozarci, pladenj, pladnji, skrinja, skrinje, provanse, provansa, prevleka, prevleke, natura, shop, škrat, relief, reliefi"

meta name="keywords" content="Vonj, Narave, Vonj Narave, Zara, Celje, izdelki, za, prijetno, počutje, romantična, za, dom,, unikatna, darila, dišeči, izdelki, keramika, kovina, steklo, les, tekstil, naravna, kozmetika, dišave, svečke, dišeče, dišeča, olja, voski, svečnik, svečniki, kozarec, kozarci, pladenj, pladnji, skrinja, skrinje, provanse, provansa, prevleka, prevleke, natura, shop, škrat, relief, reliefi"
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

veteran ::

Hej, saj si mu lepo povedal, da nočeš, da jo indeksira, ravno tako ne želiš, da sledi linkom. Tole imaš na strani, celo dvakrat, podvojen header:

meta name="robots" content="noindex,nofollow"

Drug problem je, da nimaš nič vsebine, ki bi jo iskalnik sploh indeksiral - za lažje razumevanje priporočam, da poskočiš na najdi.si in klikneš na "hitri predogled" tvoje strani, da boš razumel kaj sploh vidi iskalnik. Kaj pa naj iskalnik indeksira? En kup keywordov ne bo nič rešil, če ne bo tudi ustrezne vsebine (tekst) na strani.

Cokolesnik ::

veteran: meta ukazi, ki sem jih jaz podal so na začetnem htmlju, potem je izvedena preusmeritev na drug html, ki si ga verjetno ti analiziral (noindex, nofollow). Sicer pa bom vse skupaj kmalu prevetril, zato hvala za informacije! :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

St@jler ::

Mislim da pri googlu sploh ne upošteva meta keywordou, zaradi tega ker je folk kr ene keyworde pisal.
Zadeva gre tko, da te lažje najde, več linkov kaže na tvojo stran (ker si tukaj objavil je več možnosti).
Sicer pa kot je rekel veteran moraš imeti več tekstovne vsebine, da jo spyderji sploh precrawlajo.
Poglej si na najdi si ali pa z brskalnikom lynx (podobno sliko boš videl kot jo vidi spyder).
Pa traja tudi več kot pol leta, da te google najde, če nimaš prav veliko obiskov (manj kot 10 na dan).

Meni je pomagalo, da sem si naredil sitemap na googleu. Več o ne najdenih straneh na googlu, pa si lahko prebereš tukaj:

google webmaster tools

Uros!no ::

Ponavadi iskalniki kot so msn, yahoo (altavista) indexirajo prej kot google. Čimveč backlinkov. Svojo stran vpiši v spletne imenike. Gbot(spyder) mora nekako priti do tvoje strani.

http://www.google.com/addurl/
www.google.com/webmasters/sitemaps/


Priporočam ti obisk tega foruma: Digital Point - Google search engine

redkoenig ::

Dodaj čimveč linkov na spletno stran, naredi sitemap, vpiši stran v direktorije in počakaj malo. Včasih traja malo, da Google doda stran v svoj indeks. Sicer pa ja fino da ne uporabljaš preveč ključnih besed in spamaš strani ker to Googlu ne bo všeč. Priporočam ti, da si kaj več o tem prebereš v člankih na optimizacija.eu.
izdelava spletnih strani, spletni marketing - www.red-orbit.com
optimizacija strani - www.optimizacija.eu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

google ne najde strani

Oddelek: Izdelava spletišč
9928 (799) Gost
»

Kako privabiti google bot?

Oddelek: Izdelava spletišč
101430 (1150) Tody
»

Vpis v googlov iskalnik

Oddelek: Izdelava spletišč
112295 (2040) Vice
»

Kako naredim, da iskalnik najde samo root nekega spletišča, ne tudi podstrani?

Oddelek: Izdelava spletišč
61505 (1370) urosbe
»

Rad bi da stran najde google

Oddelek: Izdelava spletišč
172966 (2547) Meki

Več podobnih tem