» »

Bing kopira Googlove iskalne rezultate

Bing kopira Googlove iskalne rezultate

Google - Torsoraphy, popravljeno na Tarsorrhaphy

Bing - Torsoraphy

Google - mbzrxpgjys

Bing - mbzrxpgjys

Slo-Tech - Google je razkril, da je po daljši tajni operaciji prišel do ugotovitve, da se Bing, ko ima sam težave z iskanjem smiselnih in uporabnih rezultatov nadvse rad opre na Google, kar se po Googlovih besedah lahko smatra vsaj za goljufanje, če se že ne more opredeliti kot nelegalna dejavnost.

Med svojim rednim opazovanjem konkurence so namreč v zadnjih časih opazili vse večje prekrivanje rezultatov, ki jih vračata Bing in Google, hkrati pa se je še večkrat zgodilo, da sta oba dva iskalnika prikazala isti prvi zadetek. Eden izmed očitnejših indikatorjev je bil tudi, da je Bing brez popravljanja očitno napačno vnesene iskalne besede za prvi zadetek vrnil isti zadetek kot Google, ki je uporabnika obvestil o napaki in ga samodejno popravil.

Ker je Google ponosen na dejstvo, da imajo, po svojih besedah, najboljši popravljalni algoritem za besede, in ker redno spremljajo napredek konkurence na tem področju, so jih takšne podobnosti popeljale tudi v podrobnejše raziskovanje. Prišli so do zaključka, da bi naj Microsoft nekako opazoval uporabnike, saj ni možno, da bi Bing vračal tako podobne rezultate kot Google, predvsem pa ne pri nepravilno vnesenih iskalnih nizih.

Da bi ujeli Bing na delu, so za skrajno neverjetne iskalne nize, za katere oba iskalnika pred poskusom nista našla rezultatov, prvič v svoji zgodovini ročno priredili rezultate, ducatu svojih inženirjev pa so rekli, da naj doma izvedejo iskanje prav za te nize iz Internet Explorerja. V dveh tednih je Bing za manjše število (približno deset odstotkov) teh prirejenih iskalnih nizov začel vračati enake prve zadetke kot Google, kar bi naj potrdilo njihove sume.

Microsoft ne zanika Googlovih trditev, ampak so v diplomatskem tonu dejali, da jim Bingova orodna vrstica pomaga pri zbiranju podatkov o obiskih spletnih strani, ti podatki pa so tudi eden izmed parametrov Bingovega iskalnega algoritma in ko običajni parametri zatajijo, dobijo večjo moč sicer šibkejši parametri. Po njihovih besedah je Googlov eksperiment le t.i. hack, katerega namen bi naj bil zmesti in prirediti Bingove rezultate.

Upoštevajoč spremljanje uporabnikovih dejanj se seveda postavlja vprašanje, ali je takšno vprašanje sploh legalno, a lahko v Internet Exporerjevem pravnem obvestilu najdemo zapisano, da bo Microsoft zbiral določene podatke, če ne izklopite določenih nastavitev (ali pa jih bo zbiral še več, če jim to omogočite). Podobno velja tudi za t.i. Priporočene strani in Bingovo orodno vrstico.

28 komentarjev

metalc ::

Ali res ne bi bilo lažje to dokazovati z logi oz. raznimi tcpdumpi ipd.? (nekaj obskurnega vpišeš v Bing in opazuješ, če naslednji trenutek z njegovega IP (ali proxyja, saj niti ni tako važno) ne prileti isti zahtevek na Google)

poweroff ::

Bing nima enega IP-ja, pač pa gre za poizvedbo iz clustra Bingovih IP-jev na cluster Googlovih IPjev. tcpdump... no-go.
sudo poweroff

jlpktnst ::

Jaz sem sicer drugače razumel - in sicer da bingova orodna vrstica krade podatke glede iskanja na guglu. Sploh če se šele po 1 tednu reflektirajo rezultati.

Zadeva je imo nadvse genialno izpeljana :) Me pa zanima kaj bo epilog.

dunker ::

Ja, metalc in Matthai si napačno razlagata delovanje tegale "industrijskega vohunstva".

Looooooka ::

linuxasi itak na hitro pregledajo microsoft novice in napisejo najbolj zarotnisko verzijo.nic novega :)
Mene bl zanima zakaj so mel googlovi zaposleni instaliran bing bar...

sandmat ::

Looooooka je izjavil:

linuxasi itak na hitro pregledajo microsoft novice in napisejo najbolj zarotnisko verzijo.nic novega :)
Mene bl zanima zakaj so mel googlovi zaposleni instaliran bing bar...


niso smel zinštalirat, zato so mogl od doma delat :D

radiokills ::

Looooooka je izjavil:

linuxasi itak na hitro pregledajo microsoft novice in napisejo najbolj zarotnisko verzijo.nic novega :)
Mene bl zanima zakaj so mel googlovi zaposleni instaliran bing bar...


Kje vraga pa je bil omenjen linux? In tisto o preletu novic, kar očitaš njim počneš sam, v novici lepo piše: Med svojim rednim opazovanjem konkurence so namreč v zadnjih časih.....

gruntfürmich ::

bing je totalen poden. z njim si čisto nič ne moreš pomagati.
in velik delež ima izključno zaradi tega, ker je privzet v IE.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

Najbolj iskana beseda na Bingu je sigurno "Google" :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_Dormage_ ::

Nič narobe, če to dela.

Looooooka ::

radiokills je izjavil:

Looooooka je izjavil:

linuxasi itak na hitro pregledajo microsoft novice in napisejo najbolj zarotnisko verzijo.nic novega :)
Mene bl zanima zakaj so mel googlovi zaposleni instaliran bing bar...


Kje vraga pa je bil omenjen linux? In tisto o preletu novic, kar očitaš njim počneš sam, v novici lepo piše: Med svojim rednim opazovanjem konkurence so namreč v zadnjih časih.....

Preberi se enkrat...linuxasi ne leti na novico :)

kitara8 ::

Zheegec je izjavil:

Najbolj iskana beseda na Bingu je sigurno "Google" :)

lepa :D

Matevžk ::

Looooooka je izjavil:

Preberi se enkrat...linuxasi ne leti na novico :)

Ja, in vsi črnci <vstavi, kar hočeš>. Pa vsi homoseksualci <vstavi, kar hočeš>. Kot linuksaš te prosim, da ne posplošuješ.

Moj komentar na novico: so what? Meni se zdi iznajdljivo. Če del rezultatov "plonkajo", pomeni, da nimajo zaupanja v svoje rezultate. In s tem še vedno niso Googlu ukradli njihovih idej in postopkov: Google še vedno nekaj zna, česar MS ne, in lahko algoritem poljubno dopolnjuje, MS pa na ta način lahko le caplja za njimi; vodstva na ta način ne bo prevzel. In to presneto dobro ve, zato sem prepričan, da tole ni njihova dolgoročna strategija, ampak le način, da ostanejo v igri.
lp, Matevžk

Galaxy ::

Zheegec je izjavil:

Najbolj iskana beseda na Bingu je sigurno "Google" :)

Meni gre osebno Bing na jetra, ker nimajo za burek glede surfanja po slovenskih straneh...

WarMaker ::

Haha, M$ spotted! :D

driver_x ::

Ah, dajte no, kaj pa je to takega, če kopirajo rezultate iskanja. Glede na to, da so ukradi DOS in Windows, je plonkanje od Googla mala malica.

r0ker ::

kake izjave :D eni ste down right stupid :D

Jst ::

Meni gre pa Google čedalje bolj na jetra. Z leti, sploh pa zadnji dve leti, so spremenili iskalni algoritem, ki je zje**l rezultate malo bolj kompleksnih querry-jev.

Pred dobrim tednom dni sem se odločil, da bom za en mesec zamenjal search providerja na Bign. In moram vam povedati, da mi nič ne manjka. Res je, da se ga moraš prvo navaditi, ampak ker iščem pretežno ENG strani, sploh ne pogrešam več googla.

Tudi pri iskanju filom ali kakšnega charcterja v filmu/tveps razporedi bolje kot pa google. Enostavne search querryje zelo dobro "handla." Kompleksnejše pa se moram še navaditi kako razporediti iskalne besede in uporabljati operatorje.

Zaključek: Za ENG strani je Bing popolnoma enakovreden Googlu. Mogoče ti Google nudi več v smislu dodatkov k iskanju, kot so prevajanje ali pa similar, ampak za same rezultate, pa niti ni kakšnih velikih razlik.

Čez tri tedne se potem odločim, če grem nazaj na google ali stanem na bingu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

.:joco:. ::

To gre tudi meni pri google-u na živce.
Ko včasih najde strani, ki ne vsebujejo vseh iskanih besed.
Če bi to hotel, bi napisal med besedami OR, tako pa se google kar sam odloča katere besede so pomembne in katere ne.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Poldi112 ::

Jst, jasno da je Bing popolnoma enakovreden Google-u. Zakaj je tako ti piše v novici. Tebe so verjetno fascinirale slikce vmesnika:)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Looooooka ::

Glih Bingov vmesnik je grd.Zadetki so pa letos vsaj v mojem primeru vecinoma boljsi od googla.Vcasih tudi brez OR google vrne totalne neumnosti.Pa ne vem zakaj se tok hvalijo da je oh in sploh najboljsi.Skoraj v vsakem iskanju mu je treba pomagati z uporabo navednic...ker mu pocasi ze najbolj znane besedne zveze ne pomenijo nicesar.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

Looooooka je izjavil:

linuxasi itak na hitro pregledajo microsoft novice in napisejo najbolj zarotnisko verzijo.nic novega :)
Mene bl zanima zakaj so mel googlovi zaposleni instaliran bing bar...

A je treba v vsakop novico od Appla tlacit linux zdraven??!?

And for something completely different: No. 1 The Larch. T h e L a r c h
 The Larch

The Larch

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

matej_jack ::

Tudi jaz sem en čas nazaj hotel prestopiti na Bing, potem pa še na Yahoo. Zaenkrat neuspešno, še vedno iščem uporabno alternativo za Google iskanje in gmail :D

lukaz ::

Jst je izjavil:

Meni gre pa Google čedalje bolj na jetra. Z leti, sploh pa zadnji dve leti, so spremenili iskalni algoritem, ki je zje**l rezultate malo bolj kompleksnih querry-jev.

Pred dobrim tednom dni sem se odločil, da bom za en mesec zamenjal search providerja na Bign. In moram vam povedati, da mi nič ne manjka. Res je, da se ga moraš prvo navaditi, ampak ker iščem pretežno ENG strani, sploh ne pogrešam več googla.

Tudi pri iskanju filom ali kakšnega charcterja v filmu/tveps razporedi bolje kot pa google. Enostavne search querryje zelo dobro "handla." Kompleksnejše pa se moram še navaditi kako razporediti iskalne besede in uporabljati operatorje.

Zaključek: Za ENG strani je Bing popolnoma enakovreden Googlu. Mogoče ti Google nudi več v smislu dodatkov k iskanju, kot so prevajanje ali pa similar, ampak za same rezultate, pa niti ni kakšnih velikih razlik.

Čez tri tedne se potem odločim, če grem nazaj na google ali stanem na bingu.


Naredil sem stran pol leta nazaj. Google je imel v 2h tednih poindeksiran vse, bing pa še zdaj ne najde nič...

.:joco:. je izjavil:

To gre tudi meni pri google-u na živce.
Ko včasih najde strani, ki ne vsebujejo vseh iskanih besed.
Če bi to hotel, bi napisal med besedami OR, tako pa se google kar sam odloča katere besede so pomembne in katere ne.


"to kar iščem"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukaz ()

techfreak :) ::

Googlovi rezultati so velikokrat "pospamani" in je brskanje med vsemi spam zadetki brezvezna izguba časa. Bing ima veliko manj tega in je v določenih primerih boljši pri iskanju.

Elysium ::

Jaz tega ne bi imenoval kopiranje ampak analiza konkurence. Posledično vračajo tudi enake rezultate.

Bi rekel, da za vsem tem stoji nek team, ki analizira Googlove rezultate, ter tako izboljšuje Bingove rezultate. Takšne stvari so v poslovnem svetu precej razširjene. Samo poglejmo recimo Ubuntov GUI. Ali ni precejšnja kopija MS Windowsov in Apple Mac OS X?

Prav tako mislim, da tudi Sergey Brin in Larry Page nista priletela iz Lune, ampak sta si v začetku nekje temeljito ogledala, kaj na tem področju delajo drugi. Prav tako se spomnim, je bil Google v začetku projekt na njuni univerzi, za kar sta uporabljala računalnike njune univerze.

Recimo skrajen primer tega je npr. naša tovarna Krka, ki dela reverse engineering zdravil drugih proizvajalcev. Me prav zanima, koliko ljudi se nad tem pritožuje? Razen proizvajalcev, ki so razvili ta zdravila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elysium ()

Lonsarg ::

Problem je ko niso kopirali, pač pa preprosto "forwardirali" googlove rezultate v določenih primerih ko njihov algoritem ne vrne nič pametnega.

Jst ::

Čudno mi je to, da daje Google boljše rezultate, ko iščeš kakšne funkcije, opise funnckij, opise parametrov, po msdn strani, kot pa Bing. Msdn in Bing sta od MSja in bi si mislil, da bo pri MSjevih straneh Bing boljši. Pa ni, vsaj v tem primeru ne.

Saj ne rečem, da je Bing boljši, ampak moje mnenje je, da je pač drugačen in ko si navajen Googla že desetletje, se ti Bing takoj zameri z grdo prvo stranjo, nato pa še z čudnimi rezultati. Ampak po tednu dni se na prvo stran navadiš (čeprav uporabljam search box v operi največkrat), pravtako se navadiš, da moraš iskati malo drugače.

Za Slo strani pa verjamem, da je Google boljši, vendar jaz iščem večinoma po Eng straneh.

Če bi Bing še malo bolj spolirali, uporabniku dali več možnosti pri iskanju in prikazu rezultatov, mislim, da bi dobil kar nekaj novih rednih uporabnikov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bing zavrača Googlove očitke o kopiranju rezultatov iskanja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
303931 (2722) techfreak :)
»

Analitiki: Bing ni storil nič nelegalnega

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
154322 (3383) Pyr0Beast
»

Bing kopira Googlove iskalne rezultate

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
2811451 (9049) Jst
»

Najpopularnejši Google, z najvišjo rastjo Bing

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
354747 (3792) urban99
»

Bing in WolframAlpha bosta sodelovala

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
204664 (3387) Jst

Več podobnih tem