» »

Partition Magic 8 in WIndows 7

Partition Magic 8 in WIndows 7

Carmack ::

Pozdravljeni!
Imam težavo, namreč sosed je na svoj računalnik namestil Partition Magic 8, po inštalaciji mu je izginila D particija diska. Z data recovery programom sem rešil tistih nekaj MB pomembnih podatkov in se odločil za ponovno namestitev sistema (itak je na računalniku bolj kot ne zmešnjava). Sedaj pa mi tudi med inštalacijo Win7 prikaže samo C disk (39 GB), D diska ni nikjer.
Bi bil zelo zadovoljen če mi lahko kdo pove kakšen pameten predlog kako naprej.

Hvala in lp!
Luka
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Aston_11 ::

Če ti ga pokaže med inštalacijo, potem boš to porihtal, ko bo inštalacija končana. Če ne, pa bootaš direkt v PM in porihtaš pred inštalacijo 7. Pa menda tudi v 7 imaš nek disk menager, čeprav se med inštalacijo s tem ne bi kaj preveč zafrkaval. Pa za inštalacijo d diska itak ne rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Carmack ::

Sem poskusil nekj s Partition Wizardom, mogoče bo.
VEm da ga ne potrebujem za inštalacijo, samo se mi zgi čudno da prikaže samo eno particijo velikosti 39 giga, disk je velik pa 300 giga.
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

polde66 ::

Kok sem jest sprobaval zadeve, partition magic 8 na win7 ne dela
polde

kreki ::

Ko boš zagnal namestitev windows 7 moraš izbrisati ( tam kjer ti pokaže particije imaš mislim da spodaj desno za spreminjanje particij)celotno particijo c in nato narediš nove po izbiri.
Priklopljen na šštrom.

Carmack ::

@polde66: Dopovej ti to njemu :)
@kreki: prikazalo je samo kapaciteto c diska, ko sem zbrisal je bilo pa 39 giga fraj prostora.

Medtem sem že rešil zadevo, v Partition Wizardu sem formatiral particijo in jo je potem med inštalacijo zaznalo.
Hvala vseeno in lp!
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

polde66 ::

to bi lohk tud v skrbniških orodjih v samem win7 naredu. u bistvi si razdelu disk samo še aktivnega nis naredu.

Da bom malce bolj razumljiv, razdelu je zadevo na c particijo, ki je sistemska in eno skrito, katero je bilo potrebno formatirati (najhitreje je s hitrim formatiranjem) in jo narediti aktivno.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Carmack ::

Bom vedel za naslednjič :)
Se je pa splačalo na novo naložit win, kištica dela lepše ;)

hvala še enkrat=)
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
181269 (1035) boris22
»

Sistema ni mogoče namestiti na disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
196484 (6121) Mare2
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784585 (3567) Dejk0
»

Poln c-disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
143851 (3631) opeter
»

Kako razdeliti disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
194304 (3977) verbatim

Več podobnih tem