» »

Egipt v celoti odrezan od interneta

««
12 / 12
»
»»

Ramon dekers ::

darkolord je izjavil:

Celi preroki... :))





buhu in oblast je dobil podpredsednik vodja tajnih služb. In krog se ponovi, najbolj da so kar stalno na učicah.

Pyr0Beast je izjavil:


Manu oprosti mi sam izhajam iz zgodovine, in zgodovina so dejstva, ta dejstva pa se ponavljajo. Z zgodovino se dejansko da napovedati prihodnost.


Malce preveč se ceniš.
V zgodovini se kvečjemu pojavljajo določeni vzorci, na podlagi kateri lahko _predvidiš in oceniš_ kakšna bo prihodnost.
Napovedati prihodnosti se pa drugače ne da FYI.



eh ne seri ti kar sanjaj o svojem čudovitem svetu, v katerem živi tudi Alica iz čudežne dežele, sam pa vstrajam pri tem da se sistem ne bo spremenil, prej bodo spremenili naše glave kot sistem.
En dober nasvet; poskusite pridobiti čimveč kapital dokler je še čas, saj si le z njim lahko kupiš svobodo, ne pričakujte pa da če ste sami reveži da bo zaradi tega cel svet propadel, no mogoče bo vojna v kateri boste takšni svobodomiselniki kot je manu, ampak realno se vojne začnejo za mizo in tam tudi končajo, tepci pa umirajo.

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

"žal, telbanc, v Sloveniji imamo demokracijo. Pričakuj še nekaj vlad, kot je ta."

Upam da misliš boljših oziroma drugačnih. Ja, pri nas imamo demokracijo, ampak ko bo enkrat 150.00 ljudi na borzi dela...ne bodo dolgo poslušali butalske Pahorjeve izjave, v smislu; ob božiču bomo iz krize in podobne bedastoče....

Kar se Egipta tiče, bodo spremembe nastopile takoj po demokratičnih volitvah, če prej ne. Če bojo prišli gor muslimani ortodoksni, se bodo karte seveda premešale, tako v Egiptu kot na bližnjem vzhodu. Zahod bo morda žel, kar je sejal-sicer mislim, da Egipčani tega ne bodo preveč zamerili- mislim na to podporo Mubaraku skoraj do konca.......in do tega ne bo prišlo...

Me sicer veseli da je Amerika reagirala kot je (umirjeno in dokaj trezno), to se zna obrestovat in Egipt zna vsaj delno ostati v smeri, v kateri pluje že desetletja.

No, to je to.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Ne. Vzhod žanje kar seje. Sam shit.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pšenični ::

"Ne. Vzhod žanje kar seje. Sam shit."

Sami bolj malo sejejo. V glavnem sejejo, kar jim drugi ukažejo.

Zanimivo bo sedaj, če bo šla zadeva naprej še v drugih državah, kakšen bo odziv Izraela. Ali bo popustil in omogočil palestincem normalno življenje. Ali pa tvegal spopad, do katerega bo sicer prej ali slej prišlo. No, sicer bo zadnojo verjetno rekla Amerika, ki postaja bolj fleksibilna.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Spopada z Izraelom ne bo. Se bo pa verjetno skrajšal apartheid v Gazi.
sudo poweroff

Pšenični ::

"Spopada z Izraelom ne bo. Se bo pa verjetno skrajšal apartheid v Gazi."

Se strinjam, da bodo Palestinci verjetno prej kot mislijo živeli v svoji državi. Izrael pa, upam da bo prišel k pameti in da mu je padla tiranija v poduk. Namreč vsaka tiranija pade, prej ali slej (tud pri nas bo-mislim na rdečo tiranijo). Če bi Mubarak še malo mečkal, bog ve, kaj bi bilo. Lahko nič, lahko pa bi se začelo prelivanje krvi.

Ramon dekers ::

Pšenični je izjavil:

"Spopada z Izraelom ne bo. Se bo pa verjetno skrajšal apartheid v Gazi."

Se strinjam, da bodo Palestinci verjetno prej kot mislijo živeli v svoji državi. Izrael pa, upam da bo prišel k pameti in da mu je padla tiranija v poduk. Namreč vsaka tiranija pade, prej ali slej (tud pri nas bo-mislim na rdečo tiranijo). Če bi Mubarak še malo mečkal, bog ve, kaj bi bilo. Lahko nič, lahko pa bi se začelo prelivanje krvi.


narobe, vsako tiranijo zamenja nova. Enako kot bi rekel da so bili zavezniki v drugi svetovni največji junaki v resnici pa so naredili prav toliko žrtev kot Hitler če ne celo več.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Tudi ta tiranija je padla. Anglija ni več ravno imperij, Sovjetska Zveza je razpadla, ZDA pa se soočajo z eno najhujših kriz v zgodovini.

Manu ::

Ramon dekers je izjavil:

narobe, vsako tiranijo zamenja nova. Enako kot bi rekel da so bili zavezniki v drugi svetovni največji junaki v resnici pa so naredili prav toliko žrtev kot Hitler če ne celo več.

Se bom spustil na tvoj nivo uporabe besed: vsaka nova "tiranija" je boljša od prejšnje. Mogoče so republike "tiranije", ampak so boljše tiranije od kraljevine.

Nova "tiranija", ki bo zadela Egipt bo boljša od Mubarakove tiranije.

Tebi pa želim veselo bivanje v svoji "tiraniji", kjer vidiš samo "tiranije".
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Pšenični ::

Tiran Mubarak je bil pohlepen, brezobziren, nakradel je menda 70 milijard dolarjev.

Če pogledamo na drugi strani, kakšno obubožanje je s tem povzročil, glede na to, da nima s toliko denarja kaj počet, bi bilo pravično da se ga obsodi. Da odgovarja za vse. Mislim pa da preden se je umaknil, si je izpogajal, da ga bojo pustil pri miru....da ne bo odgovarjal. In da bo nakradeno lahko obdržal...

Zdej tiranija na tiranijo, mislim da bo sedaj vsak ki bo prišel na oblast v Egiptu premislil, kaj bo počel.

Glede na to, da gre tud v drugih okoliških državah za isti primer; upiranje obubožanih množic, se zna upor razširiti. Ja, bljižnji vhod ne bo nikoli več tak kot je bil.

http://24ur.com/novice/svet/alzirci-spr...

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Manu je izjavil:

Nova "tiranija", ki bo zadela Egipt bo boljša od Mubarakove tiranije.


Verjetno bo. Verjetno.

Z zagotovostjo pa tega ne more nihce trditi.

Ramon dekers ::

Manu je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

narobe, vsako tiranijo zamenja nova. Enako kot bi rekel da so bili zavezniki v drugi svetovni največji junaki v resnici pa so naredili prav toliko žrtev kot Hitler če ne celo več.

Se bom spustil na tvoj nivo uporabe besed: vsaka nova "tiranija" je boljša od prejšnje. Mogoče so republike "tiranije", ampak so boljše tiranije od kraljevine.

Nova "tiranija", ki bo zadela Egipt bo boljša od Mubarakove tiranije.

Tebi pa želim veselo bivanje v svoji "tiraniji", kjer vidiš samo "tiranije".



Sem pa res vesel, da nekateri vidijo demokracijo dejansko kot demokracijo kjer obkrožijo listek in mislijo da bodo s tem spremenili svet.
Kaj je sploh razlika med kraljevino in demokracijo? Mislim wtf? To, da nekaterim tepcem vcepijo v glave da se oblast ne deduje in je na oblasti vedno nekdo drug. No kdo je že prišel na oblast mubaraka, tisti ki ga je sam postavil. ;((


sicer pa tale Robert Murdoch dobro pere glave ljudem kot so Manu in jih prepričuje da živijo v čudežni deželi z demokracijo kjer je naša demokracija res prava, tista druga ki pa se ji ne reče demokracija je pa hudobna,

Mipe ::

Bližnji vzhod?



Pokaži mi bližnji vzhod, prosim.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Pšenični ::

Mipe ::

Kolikor vidim, ne Tunizija ne Alžirija nista del tega "bližnjega vzhoda".

Pšenični ::

"Kolikor vidim, ne Tunizija ne Alžirija nista del tega "bližnjega vzhoda"."

Politične domine so tako blizu, da se bo sedaj lahko podiralo naprej. Gre za vpliv...

Mipe ::

Domine se podirajo v Afriki. Izrael, Irak, Sirija, Jordanija, Arabija... tam se ne bo nič podiralo.

Afrika je tista, ki ima resne probleme.

Manu ::

Ramon dekers je izjavil:

Sem pa res vesel, da nekateri vidijo demokracijo dejansko kot demokracijo kjer obkrožijo listek in mislijo da bodo s tem spremenili svet.
Kaj je sploh razlika med kraljevino in demokracijo? Mislim wtf? To, da nekaterim tepcem vcepijo v glave da se oblast ne deduje in je na oblasti vedno nekdo drug. No kdo je že prišel na oblast mubaraka, tisti ki ga je sam postavil. ;((


sicer pa tale Robert Murdoch dobro pere glave ljudem kot so Manu in jih prepričuje da živijo v čudežni deželi z demokracijo kjer je naša demokracija res prava, tista druga ki pa se ji ne reče demokracija je pa hudobna,

Postavljaš svoja prepričanja, kot bi bila moja. Žal ni res.

Ne vem, zakaj naj bi jaz mislil, da je naša demokracija res prava, tista druga pa ne? Katera druga demokracija? Nikoli nisem o tem nič pisal.


A ti mogoče hočeš povedat, da konkurenca kot takšna ne obstaja, obstajajo samo banke in denar korporacij, shranjen na offshore accountih itd...

Ti si eden tistih, ki misli, da se nič ne da spremeniti, da bo vse vedno in isto itd... Jaz pa sem eden tistih, ki optimistično gleda v prihodnost in ve, da so spremembe sistema možne, a ne takojšnje. Spremembe se dogajajo inteligentno, načrtno, postopoma ... torej skoraj nevidno. Sprememba tu, sprememba tam, navidez nepovezano, a v resnici povezano. Pride internet, nova generacija (v Egiptu npr.) zraste ob internetu in ima popolno drugačno mentaliteto, kot starejša generacija. Vsaka mala sprememba je kot mala kepa, ki se kotali po hribu in se posledično veča in postaja na koncu nevarno velika. Vse vpliva na vse. Vsaka malenkost šteje.

Bomo videli kakšna bo prihodnost. Sem zelo optimističen. Res pa je, da je veliko odvisno od nas samih. Če bo veliko pesimističnih ljudi, potem bodo spremembe posledično še počasnejše. Če si neumen, boš pač ponavljal razred. Če boš pasiven, ne bo napredka. Napredek je odvisen od aktivnosti prebivalstva. Ampak vidim veliko dobre volje med ljudmi. Tu pa tam se najde kakšna skupina, ki je oprana s strani "apokaliptično-pesimističnih ljudi", ki gojijo prepričanja: "vedno in isti vladajo, nič ne moremo narediti".

Treba je bit inteligenten in pozoren. Potem vidiš kepo optimizma, ki se vali po hribu in je nič več ne more ustaviti, ker je prišla do kritične nepovratne točke.

Inteligenten človek ne more bit "apokaliptično-pesimističen". Ljudje, ki ne uporabljajo glave, ponavadi ne vidijo izhodov iz navidez brezizhodnih situacij. Zato pa se predajajo pesimizmu. Preveč se predajajo čustvom, ki jih premetavajo, kot liste v burji.

Dobro je, če si realist. A realizem ni dovolj! Realizem ni samostojen. Potrebuje še gonilo (zaradi česar so spremembe sploh mogoče). Potreben je še en element: optimizem ali pesimizem.

Ti si prej rekel, da si realist. A vidim, da si tudi pesimist.

Jaz pa zase pravim, da sem realist in optimist.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Thomas ::

Afrika je tista, ki ima resne probleme.


Ja. Problemi t.i. črne Afrike silijo v rjavo Afriko. Lakota, prenaseljenost glede na vire hrane ipd.

Zaradi katastrofalne kmetijske politike EU, še mi nismo 100% imuni na te težave. Ampak zaenkrat je Afrika kritična, ja. Egipt je iz dežja pod kap, ali iz dežja na dež, težko rečt.

Ampak ob letu osorej bo Afrika imela nekaj milijonov novih ljudi, od tega Egipt milijon in pol. Kdo jih bo nafutral?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pšenični ::

"Jaz pa zase pravim, da sem realist in optimist."

"Bomo videli kakšna bo prihodnost. Sem zelo optimističen."

Prihodnost pri nas ali v svetu?

Zgodovina sprememb…

Manu ::

V svetu. Torej tudi pri nas.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Ramon dekers ::

Manu je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

Sem pa res vesel, da nekateri vidijo demokracijo dejansko kot demokracijo kjer obkrožijo listek in mislijo da bodo s tem spremenili svet.
Kaj je sploh razlika med kraljevino in demokracijo? Mislim wtf? To, da nekaterim tepcem vcepijo v glave da se oblast ne deduje in je na oblasti vedno nekdo drug. No kdo je že prišel na oblast mubaraka, tisti ki ga je sam postavil. ;((


sicer pa tale Robert Murdoch dobro pere glave ljudem kot so Manu in jih prepričuje da živijo v čudežni deželi z demokracijo kjer je naša demokracija res prava, tista druga ki pa se ji ne reče demokracija je pa hudobna,

Postavljaš svoja prepričanja, kot bi bila moja. Žal ni res.

Ne vem, zakaj naj bi jaz mislil, da je naša demokracija res prava, tista druga pa ne? Katera druga demokracija? Nikoli nisem o tem nič pisal.


A ti mogoče hočeš povedat, da konkurenca kot takšna ne obstaja, obstajajo samo banke in denar korporacij, shranjen na offshore accountih itd...

Ti si eden tistih, ki misli, da se nič ne da spremeniti, da bo vse vedno in isto itd... Jaz pa sem eden tistih, ki optimistično gleda v prihodnost in ve, da so spremembe sistema možne, a ne takojšnje. Spremembe se dogajajo inteligentno, načrtno, postopoma ... torej skoraj nevidno. Sprememba tu, sprememba tam, navidez nepovezano, a v resnici povezano. Pride internet, nova generacija (v Egiptu npr.) zraste ob internetu in ima popolno drugačno mentaliteto, kot starejša generacija. Vsaka mala sprememba je kot mala kepa, ki se kotali po hribu in se posledično veča in postaja na koncu nevarno velika. Vse vpliva na vse. Vsaka malenkost šteje.

Bomo videli kakšna bo prihodnost. Sem zelo optimističen. Res pa je, da je veliko odvisno od nas samih. Če bo veliko pesimističnih ljudi, potem bodo spremembe posledično še počasnejše. Če si neumen, boš pač ponavljal razred. Če boš pasiven, ne bo napredka. Napredek je odvisen od aktivnosti prebivalstva. Ampak vidim veliko dobre volje med ljudmi. Tu pa tam se najde kakšna skupina, ki je oprana s strani "apokaliptično-pesimističnih ljudi", ki gojijo prepričanja: "vedno in isti vladajo, nič ne moremo narediti".

Treba je bit inteligenten in pozoren. Potem vidiš kepo optimizma, ki se vali po hribu in je nič več ne more ustaviti, ker je prišla do kritične nepovratne točke.

Inteligenten človek ne more bit "apokaliptično-pesimističen". Ljudje, ki ne uporabljajo glave, ponavadi ne vidijo izhodov iz navidez brezizhodnih situacij. Zato pa se predajajo pesimizmu. Preveč se predajajo čustvom, ki jih premetavajo, kot liste v burji.

Dobro je, če si realist. A realizem ni dovolj! Realizem ni samostojen. Potrebuje še gonilo (zaradi česar so spremembe sploh mogoče). Potreben je še en element: optimizem ali pesimizem.

Ti si prej rekel, da si realist. A vidim, da si tudi pesimist.

Jaz pa zase pravim, da sem realist in optimist.



Da, konkurenca kot takšna ne obstaja, oziroma samo na papirju, vse ostalo je zavajanje ljudi.



Sploh ne vem zakaj omenjate proteste kot pojav ki bo spremenilo svet? Saj so upori vedno bili in vedno bodo, in? Razlika je samo kako zatiraš množice, Egipt se je tokrat odvzal malo pozno, Barak bi moral že prej postaviti določene ljudi in odditi, ljudem pa na ta način da vedeti da so "zmagali".

Manu ti jemleš ljudi, kot takšne ki hočejo spremebe, dobroto, si velik optimist, oz. to že meji na iluzuije, utopijo... Ok poglej samo naravo, tam so stalne bitke in borbe, tudi pri ljudeh je tako, samo da je človek 5x večja smet od živali.

Mogoče imava drugačne življenske izkušnje, in zato tudi poglede. Sam nisem nikoli rekel da bo slabše, lahko da bo, sem pa rekel da se sistem ne bo spremenil, ker se kot tak tudi ne more.
Jas sem eden tistih, ki hoče biti na oblasti, oziroma pri vrhu, pa ne mislim vrha Pahor, Kresal varianta, to je moja želja, če bo uresničena pa ne vem. Resnično pa si ne želim biti na strani protestnikov oz. revežev.
Da pa bodo dobrine pravično razdeljene sanja samo tisti, ki jih nima oz. je bolj povprečen človek, dela za borih 700 - 1000 € celo življenje, in vsak dan upa da bo prišlo do spremb.
Kako pa lahko pride do sprememb pa sem že omenil, to pa ne pomeni, da sem apokaliptičen človek, saj morajo stvari priti vedno na slabše veliko na slabše preden lahko pride do izboljšave, preobrata. Tako kot po požaru v gozdu, kjer postane prst zelo rodovitna.

Mipe je izjavil:

Tudi ta tiranija je padla. Anglija ni več ravno imperij, Sovjetska Zveza je razpadla, ZDA pa se soočajo z eno najhujših kriz v zgodovini.



na poti je Kitajski imperij, kaj bo počakajmo in se postimo presenetiti, določen dela Afrike imajo že pod komando, mogoče pride nato še Evropa, Grčiji so že "dali" nekaj denarja.

Zgodovina sprememb…

Manu ::

@ Ramon dekers

V bistvu vidim samo to, da iz tebe sili na plano pesimizem.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Double_J ::

http://www.fdv.si/novice/po_novici.asp?...

Kaj ima to veze z neoliberalnim tržnim modelom?

Tej nekaj sanjajo podobno kot sanjajo v Teheranu o islamskem prebujanju. Na demonstracijah ni bilo videti nič od tega.
Dve šivanki...
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tadžikistan blokiral dostop do Facebooka in spletnih časnikov

Oddelek: Novice / NWO
195769 (4515) next_byte
»

Ameriška vojska lahko vzpostavi internet, koderkoli hoče

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
126420 (4273) username
»

Kako je Egipt izklopil internet in kako so se prebivalci prilagodili

Oddelek: Novice / NWO
3716368 (12775) ...:TOMI:...
»

Egipt ugasnil še zadnjega delujočega ponudnika dostopa do interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
338527 (6803) McGregorSL
»

Egipt blokiral Twitter in Facebook

Oddelek: Novice / NWO
115422 (4467) kitaj

Več podobnih tem