» »

zavarovanje kredita pri zavarovalnici

zavarovanje kredita pri zavarovalnici

Matev ::

prijatelj najema stanovanjski kredit v vrednsoti 5-10mil. sit
ker nima nepremičnine za garancijo oziroma porokov želi kredit zavarovati pri zavarovalnici

imam vprašanje - kaj zahteva zavarovalnica za zavarovanje kredita
-nepremičnino?
-nič?
-vrednostne papirje, premičnine?

hvala za odgovor :)

perci ::

kaj zahteva zavarovalnica za zavarovanje kredita

Zavarovalnica zahteva, da jim plača zavarovalnino :D. Tko kot za vsako drugo stvar, ki jo zavarovas.

No, dejstvo je, da je zlo fajn, da imas dobro plačo. Če jo prijatelj ima, potem bo lahko dobil tak kredit tam do cca 5 milijonov, več pa skor 100% ne. No, recmo če ima dobro plačo, da lahko dobi še cca milijon al pa dva limita na računu, ampak tam so obresti zlo velike, tak da...

Več pa brez hipoteke ne bo slo, žal.

jetam ::

ki jo zavarovas.


Ah... Nož v srce Slovenščine zaboden... :'(
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Matev ::

ups
očitno sem se prenaglil pri tipkanju

perci - hvala za odgovor

bega me samo to - na kakšen način zavarovalnico izterja denar če oseba naenkrat postane nesposobna odplačevati kredit (in ni nepremičnine ali papirjev lai poroka za garancijo)

ali je to riziko zavarovalnice ali kaj?

Frenki_Beleven ::

Če najema kredit na daljše obdobje za namensko porabo - stanovanje ali gradnja hiše ( ipd) ima zavarovalnica itak podatke o tvojih nepremičninah, za katere si si ( je ) najel kredit in po neplačevanju pač nima opravka s tabo banka temveč zavarovalnica ...
Tako nekako se mi zdi ... ( sam sem v gradnji hiše .... )

darh ::

Kaj pa leasing -- ma kdo s tem kake izkušnje? Kar sem gledal je zadeva veliko bolj praktična kot kredit -- jeba je le tistih 30% lastnih sredstev 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

Matev ::

vrednost kupljne nepremičnine mora biti 200% vrednosti kredita

kredit pa ne more biti več kot 50% vrednosti kupljene nepremičnine

perci ::

Jst ne vem zakaj govorite o zavarovanju z nepremičnino, če je pa jasno napisal, da ne bo zavaroval kredita s hipoteko.

jetam: ja, jebiga - hitreje sem pisal kot mislil - pejt se naslajat

xbite: pri leasingu je tko, da ti ne postanes lastnik stvari, ki jo kupujes na leasing, dokler ne placas zadnjega obroka. Torej, ce kakega obroka ne placas, ti zadevo lepo prodajo in se poplačajo iz tistega. Prodajo pa ponavadi za manj denarja, kot je zadeva vredna. Se enkrat poudarjam, pri leasingu ne postanes lastnik, do poplačila zadnjega obroka. Pri kreditu je drugače.

AlienGT ::

perci: ker si se ze lotil pojasnjevanja, morda razlozi navzocim se razliko med financnim in poslovnim leasingom.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

darh ::

perci -- sej vse štima :)
- če nisi sposoben odplačevat si stvari ne zaslužiš...

Je pa bolje dajat banki in nekoč imet kot enemu Janezu in nikoli imet - da (primer leasing proti najemnini, da ne bo pomote)?


In afaik dobiš okoli 70% vplačanih sredstev v primeru nezmožnosti plačevanja nazaj.
Excuses are useless! Results are priceless!

Matev ::

recimo da imam (imaš) zavarovan kredit pri zavarovalnici

samo mene še vedno zanima kaj se zgodi če imaš zavarovan kredit in postaneš nezmožen plačevati le-tega, nepremičnina ki si jo kupil pa rečmo da ni veliko več vredna kot je bil kredit

je to riziko zavarovalnice ali moraš imeti v vsakem primeru neko dosti vredno hipoteko pri zavarovalnici

sparc49 ::

Tukaj trdijo da denar zavarovalnica terja od kreditojemalca.

Ali se lahko nepremičnina pridobljena s kreditom uporabi za hipoteko?

Matev ::

samo če je oseba nezmožna plačevati banki - potem je nezmožna plačevati tudi zavarovalnici

a se zavarovalnica pred tem zavaruje na kak način ???
ali pač popuši v takem primeru

sparc49 ::

Po mojem izterjajo kar pač lahko. To je najboljše vprašati zavarovalnico/agenta.

To zavarovanje krije škodo banki, ne kreditojemalcu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera zavarovanja imate in kaj ste že koristli?

Oddelek: Loža
457052 (5445) ;-)
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813854 (11344) Mavrik
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611984 (10400) fosil
»

NLB kredit in avtorska pogodba

Oddelek: Loža
83458 (3111) Ziga Dolhar

Več podobnih tem