» »

Na internetu spet ilegalna dražba dostopa do napadenih spletnih strani

Na internetu spet ilegalna dražba dostopa do napadenih spletnih strani

ComputerWorld - Podjetje Imperva, ki se ukvarja z računalniško varnostjo, je na internetu našlo dražbo, kjer hekerji na črno prodajajo dostop do napadenih spletnih strani. Hekerji, ki vodijo dražbo, trdijo, da imajo nadzor nad velikim številom spletnih strani, med drugim vojaških, vladnih in univerzitetnih. Cene se gibljejo med 33 in 500 dolarji, odvisno od popularnosti, velikost in zaželenosti strani. Poleg tega so naprodaj tudi iz spletnih strani izvlečeni osebni podatki po ceni 20 dolarjev za tisoč.

Noa Bar-Yosef iz Imperve pojasnjuje, da so napadalci dostop bržkone pridobili z običajno tehniko SQL-vrivanja (SQL injection), kar je mogoče izvesti na zanikrno napisanih straneh in bazah podatkov. Brian Krebs, ki je na svojem blogu objavil necenzurirane posnetke dražbene strani, pravi, da so navedbe hekerji resnične, ponujana vsebina pa pristna. Tako lahko kupimo dostop do spletnih strani italijanske vlade za 100 dolarjev, medtem ko je ameriški vojaški CECOM dražji in stane 500 dolarjev.

12 komentarjev

Pyr0Beast ::

Cenejš ukrast kot lastno postavit :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

usoban ::

Čakej, kdo to dela, skupina hekerjev, ali en posameznik? Ker tko če je to skupina ... kdo so to? Kašni 15 letni mulci ki so v prostem času prišli skozi požarne zidove, pa zdaj to za male pare prodajajo?

Mi ni čist jasno :D

Dragi ::

Cenzura pew pew!

Dajte link! :D

Ales ::

Če te res zanima, link komot najdeš na googlu. Meni uspelo od prve.

qwzyx ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwzyx ()

Osprey ::

Hm, ne razumem čisto. Sedaj, ko je to javno - ne bodo na teh siteih pokrpali lukenj in spremenili gesel? Verjetno, če vse to pride tako v javnost, to uniči zadevo. Mišljeno je, da ostane v hekerskih krogih, ali?

smash ::

Osprey je izjavil:

Hm, ne razumem čisto. Sedaj, ko je to javno - ne bodo na teh siteih pokrpali lukenj in spremenili gesel? Verjetno, če vse to pride tako v javnost, to uniči zadevo. Mišljeno je, da ostane v hekerskih krogih, ali?


verjetno so vsebino že pobrali ane :|

Blisk ::

V bistvu delajo veliko korist. Za mal denarja sporočijo podjetjem, da imajo slabo zaščiten strežnik oziroma imajo luknje.
Veste koliko to stane, če najameš profesionalce, da ti preverijo ali je server ok?
od 5.000EUR dalje.

Tukaj pa samo pogledaš, če si na seznamu in je to to, v bistvu zastonj!
:D

Tudi jaz sem že provociral hekerje naj mi vdrejo na server, pa ga ni bilo junaka. Zato, da sem videl ali je zadeva dobra ali ne!

Ziga Dolhar ::

Blisk, kako si lahko tako prepričan?
https://dolhar.si/

Pyr0Beast ::

Lol. In potem ugotovil da server lavfa z rootkitom :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

Če prav razumem, se je šlo samo za SQL injection in ne za kakšen "resen" vdor.

Null ::

techfreak :) je izjavil:

Če prav razumem, se je šlo samo za SQL injection in ne za kakšen "resen" vdor.

Če so dobili dostop do vsega ni vdor nič manj "resen" tudi če je šlo samo za SQL injection. Samo tehnično manj zahteven.

tudi tu sta oba vdora enako resna ^_^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transparentna Slovenija #4: "Luknje" v spletnih straneh treh zdravstvenih domov SI-CE (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7618709 (15717) matijadmin
»

Pri Facebooku pa vse po starem ...

Oddelek: Novice / Zasebnost
53896 (629) Markoff
»

Ebayjeva podružnica se pripravlja na bitcoin, heker napadel Nakamotov e-predal

Oddelek: Novice / Kriptovalute
127906 (6397) poweroff
»

Izšel Google Chrome 12

Oddelek: Novice / Brskalniki
267558 (5111) Lion29
»

DURS je na široko odpru vrata hekerjem

Oddelek: Omrežja in internet
71614 (1281) BigWhale

Več podobnih tem