» »

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS

««
9 / 10
»»

Dinc ::

paix: Sem tudi to že poskusil, ker sem mislil, da je kriv SamsungApps račun. Ampak četudi ga nimam več nastavljenega še vedno požira podatke. Sem pa ravnokar poskusil se prijaviti v SamsungApps pa mi napiše,da obdelava ni uspela. Čudno.

telexdell ::

Pod nastavitve- splošno- poraba imaš števce prenesenih podatkov. Če ga še nisi kdaj uporabil boš moral vpisati geslo, katerega si zapomni, saj ga še boš potreboval! Nato si števce ponastavi. Tako boš lahko takoj videl, če se ti kaj prenaša, ne pa da čakaš pol dneva.

Če imaš vse nastavljeno na WiFi in nisi v povezan v omrežje (poleg simbola za moč signala ni narisane antene) ti ne bi smeli delati nobeni prenosi iz interneta. Če poskusiš osvežiti widget ali iti na internet ali na chat ali samsung apps bi ti moralo nekaj časa "mleti" in nato napisati, da povezava ni uspela.

PS- kako pa greš na samsung apps, če nimaš nastavljenega računa za samsung?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

paix ::

Števec porabe ne dela pravilno, preverjeno teh podatkov ne šteje poleg. Imel sem ~105MB prenosa mesečno, valda čez Orto limit, v števcu porabe pa je bilo ~30MB.

Dinc ::

Jap še vedno prenaša, kljub temu da imam vse nastavljeno pod WiFi. Zraven simbola za moč signala pa še vedno kaže 3g omrežje. Če kliknem na ikonco Samsung Apps, mi ga zažene, vendar če hočem kaj zdownloadati, mi javi, da se moram najprej vpisati. Kje pa se še lahko nastavi samsungov račun?

Bom ugasnil še paketni prenos podatkov. Upam da bo kaj pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dinc ()

telexdell ::

paix je izjavil:

Števec porabe ne dela pravilno, preverjeno teh podatkov ne šteje poleg. Imel sem ~105MB prenosa mesečno, valda čez Orto limit, v števcu porabe pa je bilo ~30MB.

Ne vem no. Sam imam Mobitel pa mi števec porabe na uporabniški strani kaže enako kot na telefonu. Razlika je le v tem, da mi na telefonu kaže decimalke, na uporabniški strani pa cele MB>:D

PS- seveda pa števca ne smeš med mesecem resetirati!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

sajko33 ::

Tudi jaz imam tale problem in očitno odkar sem izklopil "Uporabi paketne podatke", ne dobivam več 10 kuvert mesečne naročnine. Je pa res, da to ni optimalna rešitev. Imam Še en problem in sicer povezan s samsung apps. Ko ga zalaufam mi javi da je na voljo posodobitev, dam ok in zgodi s nič. Pojavi se posodobitveno okno in vse kar se dogaja je, da zgoraj piše čakam in stvar stoji. Mogoče kdo ve? Kaj se da naredit v tem primeru? Aja pa glede Bada 2.0 vs 1.2 je bil slednji precej boljši po mojem mnenju. Z novim updatom sem dobil le zgornja dva problema in občutno hitrejšo porabo baterije.

pleomax ::

Tudi jaz sem mnenja da je bila 1.2 veliko boljša in sedaj ima sestra ta telefon pa ji ne vem naložit nazaj 1.2,čeprav sem ji prej po neuradni naložil 2.0 -.-
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

MacGyver141 ::

1.2 je delal bolj gladko, sam men je pa po videzu boljša 2.0 in bolj uporabna (glede namizja in map). Upam pa, da bo kmalu tole.

Zgodovina sprememb…

meXem ::

Zdaj pa prosim kakšno čist realno mnenje kar se tiče androida ICS na waveu...
Lahko res pričakujemo, da se kaj takega zgodi, ali so to zgolj lažna upanja (spet) ?

spirit ::

2.0 je sranje, men od logsov delajo samo zgrešeni klici, navigacija dela slabš oziroma sploh ne kaže poti, na vsak način hoče da plačam. Drgač pa res bolš zgleda in vse to ampak šteka pa na polno, skos je neki narobe tko da bi blo blazno lepo da bi pršou ICS za Wavea. na 1.2 ne morš dat kr tko nazaj loh pa ti baje to nardijo na RAM2, men sio seveda pri zadnjem servisu priročno pozabil to narest čeprou sm jih prosu da dajo 1.2 nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

Pro_moted ::

Ma 2.0 je res poden ugotavljam. Zdaj mi celo telefon na šase niti ne zvoni več, pa magari mam normalno nareto na glasno. Eh .. POS
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Tilk ::

Jap =)
meXem : mislm, da je zdej zares. Za progress spremli http://www.badaforums.net/forums/androi...
Tilk

telexdell ::

Imam GSM že od znamenitega Čukeca naprej, torej več kot 15 let. V tem času sem zamenjal tam 10 aparatov pa še nikoli nobenega nisem nosil na servis. Nekaj še uporabnih sem že pred časom zamenjal za Mobitel majice. Kakšen povsem delujoč pa bi se še našel v kakšnem predalu verjetno s prazno baterijo.:)
Ko berem te poste si sploh ne morem predstavljati kaj delate s telefoni, da vam nenehno nekaj šteka, zamrzuje, ne deluje... Razumem, da nekaj ne deluje, če tega telefon ne podpira vse ostalo pa mora in vsaj meni tudi deluje. Pa naj bodo to obvestila, pošta (imam med delovnim časom sinhroniziran gmail na 15 min), klici, igre, navigacija (vgrajena, Ndrive, Sygic), widgeti...
Včasih opazim, da se kakšna aplikacija počasneje odpre (texas poker) ali se nov program noče prenesti z appsa ali... a takrat pač izklopim in ponovno vklopim telefon. Tudi PC, če je nenehno vključen se začne čudno obnašati mar ne?>:D
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pleomax ::

Saj imaš prav ja,ampak mene je wave ful zafrkaval in pred tem nisem še nikoli imel nobenega telefona na servisu (razen ko je na n95 ekran počil). MEni je po 2 mesecih starosti,kar zaštekal in se je sicer prižgal ampak me niti do pin ni več spustil. TEžavo so odpravili za 3 mesece in potem spet isto...

Lahko lepo prosim nekdo,ki je že iz bade 2.0 nazaj naložil verzijo 1.2 tu napiše postopek kako je delal,ker meni nikakor ne gre. Tisti,ko ve,naj prosim napiše. Bi mu bil neskončno hvaležen,še bolj pa moja sestra,ki telefon uporablja. Že vnaprej hvala. Nisem preveč vešč s temi neuradnimi stvarmi,zato ne preveč v nekih tujkah govorit :P
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pleomax ()

MacGyver141 ::

Je že kdo to metodo poizkusil na S8500?

http://www.arnes.si/pomoc-uporabnikom/e...

johanblond ::

MacGyver141 je izjavil:

Je že kdo to metodo poizkusil na S8500?

http://www.arnes.si/pomoc-uporabnikom/e...


Poskusil z Wave 8500 in Bada 1.2 in ni delovalo.

MacGyver141 ::

Pa si imel taprav certifikat?

johanblond ::

MacGyver141 je izjavil:

Pa si imel taprav certifikat?


Upam da, potegnil sem dol z Arnesa.

MacGyver141 ::

Eduroam dela na S8500. Brez certifikata se mi je uspelo povezati (mogoče je odvisno od šole do šole).

@johanblond, si mogoče probal kakšen drug EAP kot EAP-TTLS, ker men je prijelo kar čez PEAP0.

johanblond ::

MacGyver141 je izjavil:

Eduroam dela na S8500. Brez certifikata se mi je uspelo povezati (mogoče je odvisno od šole do šole).

@johanblond, si mogoče probal kakšen drug EAP kot EAP-TTLS, ker men je prijelo kar čez PEAP0.


Poskusil sem vse možne kombinacije :-).

Sem pa preverjal pri naših sistemcih in so mi rekli da je nivo avtentikacije odvisen od matične ustanove, tako da so lahko razlike (se pravi, da je tudi razlika kater user name uporabiš).

MacGyver141 ::

http://polishblood.pl/?page_id=13 Beta verzija icsja je že.

JerryP ::

Si že probu?

MacGyver141 ::

Nisem, počakal bom raje, ko bo že boljša verzija ali pa vsaj 2G signal.

JerryP ::

Ja dokler ni možno klicat pa interneta tole še ni uporabno ;-) Je pa tule en uporabnik stestiru in mi ne deluje ravno tekoče :-/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JerryP ()

MacGyver141 ::

To bojo že porihtal, antena je bolj vprašljiva.

Tilk ::

Bada 2.0 custom rom - ODLIĆNO! Telefon mi končno dela kot je treba. Tudi v mrazu lol...

http://hotfile.com/dl/159277723/feaf530... - rom
http://hotfile.com/dl/159235195/1751b24... - paket jezikov
- vodič

geslo: cro-wave.ino

če še kdo trpi uradno verzijo ;)
Tilk

urosja ::

z kero verzijo pa ti prej ni delal kot bi moral?
Jaz mam mobitelovo verzijo in dela kot treba.

Kakšna pa je sploh razlika pri tem romu?
lp

MacGyver141 ::

Glede androida na waveju, tale slika pove veliko. Upam da mu bo uspelo.

Tilk ::

Lahko upamo, čeprav a mislte da bi JB gladko laufau gor?

Drgač pa imel sem hrvaško verzijo S8500XXLA1_S8500OXFLA2_CRG in telefon je delal VELIKO slabše.
Poleg bolj gladkega delovanja so novosti še naslednje:
-Polaris Office REMOVABLE
-Caster,Music Hub ALL REMOVABLE
-ChatON,Facebook and Twitter available on Samsung Apps
-IM(Yahoo,Live and Google Messenger)REMOVABLE
-CSC_Preconfig. have only two languages,english as default and native with T9{all CSC are premium activated}
-New Ringtones and Alert tones
-Exstras(Wgt-ICS Analog Clocks ,Google Search etc. )
-apps_HackedS8600.bin
-Added Wgt. have Croatian translation(Memo,Calendar etc.)
-Visibility of Hidden Storage is activated
-Front Camera for Self Shot and Record is activated
-Camera sound is changed
-Call Record is activated
-Custom GPS
-Any key LCD on activated
-Power Off AND Power On sound is changed in nexus.ino-sound
-Flash Teme added(ICS TEME and other flash themes)
-Java App --> Google Maps,Opera Mini and Facebook with desktop icons
-FMRadio without headphones
-Endless ringing of alarm (do not stop after 1 min.)
-Multitasking 5 Java apps
-14 Language with keyboard
-New screen lock Wave3
-No Help PopUp Windows
-Default Battery Percentage
-Backlight time 15sec default
-Motion Shake,Tilt and Turn over OFF default
-Default App Instalation MMC
-Bluetooth remote SIM mode activated
-Only one widget as default
-Screen is configured by nexus.ino
-Reception of messages changed SMS-300 MMS-200 (It was previously SMS-10 MMS-10)
-MMS Resized Image to 7mb previous it was 3mb, size of attachment to 10mb previous 5mb

Delal nek hrvat, kokr vidm na forumu..
Tilk

MacGyver141 ::

Tilk je izjavil:

Lahko upamo, čeprav a mislte da bi JB gladko laufau gor?


Če bo delal na Nexus S, zakaj pa nebi tudi na waveju, saj sta identična telefona (Hummingbird chipset).

easyrider3 ::

Od začetka je Samsung wave S 8500 z novo posodobitvo na 2.0 deloval uredu vendar že pred nekaj časom nazaj je začel ponagajat in sicer:
-ko sem šel na internet je samo nalagal in nalagal nato pa se kar ugasnil in ponovno prižgal,to se je potem kar večkrat zgodilo vendar sem si rekel saj ni važno
-sedaj pa je že večkrat kar zamrznil in kot zgleda se je potem sam ugasnil in nazaj prižgal vendar samo do takrat ko se na displaju izpiše Samsung Wave S8500 in tako je gorel dokler nisem odklopil baterije iz mobitela. Lahko sem pritiskal kaj sem hotel a mobitel se ni sploh nič odzival,nobena tipka nič in nič,edina varijanta je da baterijo odklopim in jo nazaj vstavim in mobitel prižgem.Sploh se to večkrat zgodi če imam mobitel v žepu pa čeprav je v etuiju.

To je sedaj pa že kar nadležno in kaj naj rečem drek pa tak mobitel podoben problem sem imel z NOKIA E71 in zato sem jo takrat prodal kar za 50 Eur in šel na Samsunga.Vidim da je tud Samsung bolj švoh saj tudi žena ni kaj vesela pa čeprav ima Samsung Galaxy S Plus z Android sistemom. Tudi njej ko je na internetu včasih zašteka in potem tipka po displaju ko nora in čez čas šele prime. Najbrž kar vsi mobiteli počasi štekajo ker sodelavcu tudi HTC Desire šteka k hudič,res pa da od začetka ni sedaj ko pa ga ima že kako leto pa šteka.

SLO_Matej ::

easyrider3 je izjavil:

Vidim da je tud Samsung bolj švoh saj tudi žena ni kaj vesela pa čeprav ima Samsung Galaxy S Plus z Android sistemom. Tudi njej ko je na internetu včasih zašteka in potem tipka po displaju ko nora in čez čas šele prime. Najbrž kar vsi mobiteli počasi štekajo ker sodelavcu tudi HTC Desire šteka k hudič,res pa da od začetka ni sedaj ko pa ga ima že kako leto pa šteka.

No, za to štekanje brskalnika pa že ne moreš kriviti Samsunga. Android pač. Ravno tako na Desireju. Android pač začne štekati čez čas, sploh ko imaš nameščenih več aplikacij.

RejZoR ::

Ja, in Opli se bolj zaletavajo kot BMW-ji ane? Dejte flancat neumnosti no. Na mojem Wildfireju kljub siceršni počasnosti čist nič ne šteka ne po 1 dnevu in ne po 30 dneh. Gor imam 60 aplikacij. Tud s stock Android 2.2 s HTC Sense mi ni nič štekal. Al pa imam neverjetno pamet ali srečo pri izbiri aplikacij.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

Matej spet flanca neumnosti. :))....Bo tvoja Omnia dobila WP8 update, ko si se tako hvalil kako je Microsoft popoln z uradnimi updatei? haha

Sicer pa glede Wave-a, svetujem da ga čimprej prodaš in kupiš nekaj z Androidom, Windows Pohone 7, iOSom,....karkoli razen Bada, MeeGo, Tizen in podobnih nepoznanih operacijskih sistemov

rkajtn ::

oj sedaj pa tak zanima me s8500.danes bi ga full rad vzel od nekoga.telefon je prakticno nov.zanima me kako laufa glede youtuba gledanje filov in igerc.deluje tekoce?potem me zanima koliko appsov ze ima bada 2.0.bom razocaran ce vzamem ta telefon ali ne.zanima me kako je z brskanjem po spletu je hiter itd.za slike vem da dela zelo lepe in kvalitetne.prosim za hiter odgovor kiri so sami uporabniki njega.zanima me se ce nardis si gor android ics kako deluje?deluje tekoce ali steka kaj?


hvala in lp

robi

Elemen_T ::

Vse kar sprašuješ je v bistvu na dolgo predebatirano v tej temi?
Lahk bi kej napisu ampak mi je iz zgornjega razloga odveč, na kratko pa - ja, sčasoma boš razočaran. pa ne nad telefonom ampak nad bado.

MacGyver141 ::

Za take stvari, ko si jih v prejšni temi našteval, ni tale telefon zate. Ima premalo appov itd.

spirit ::

Fon je zlo fajn stvar, OS pa malo manj, neki ga biksajo, in nvm kaj bom nredu, dal so mi na mobitelov telefon simobilovo verzijo OS-a pa je en cajt lepo delu zdej ga s5 serje ( najbolj očitno je to da nimam call logsov) tko da bomo probal dat gor kako ne Slovensko verzijo OS-a ali pa pač downgrade na 1.2 Če pride pa JB bi ga pa probou dat gor če bo kej bolš.

rkajtn ::

aha torej po eni strani dam malo vec pa kupim nexusa s??

MacGyver141 ::

Bolje, sej je isti telefon, sam da ima slabš kamero za snemat.

rkajtn ::

lp naprimer da imas s8500 simobil in ima telefon sim lock ON.Ce namestim oz flasham z mobitelovim firmwarom bada 2.0 bo potem simlock OFF ali ga mores dati prej odkodirat.

lp

robi

MacGyver141 ::

Simobilov wave mora biti odklenjen.

rkajtn ::

ko vstavim bilo kiro kartico pise phone freeze sim card not available.contact your service provider.se da tu kaj resit da nerabim na simobil cakat.

rkajtn ::

sem nalozil mobitelov firmware pa se pise phonefreeze.kaj bi moral v bootloaderju obkljukati tudi boot change?

hvala in lp

rkajtn ::

torej sem sam porihtal telefon nalozil par datotek sam poiskal unfreeze kodo na telefoni z enim programom.imam sedaj porihtani telefon z mobitelovim firmwarom.zanima me ce obstaja kaki android ics ali kaj podobnega ko je stabilen za klicat ter vse ostalo za wava s8500?


lp

robi

MacGyver141 ::

Ne obstaja. Sej ne vem zakaj nisi rajši androida vzel.

rkajtn ::

ker ga bom vzel semptebra samsung nexus s:))

Toros ::

Jaz bi pa vprašal za Wave 2 GT-S8530,če kdo ve kje dobit 2.0 firmware z slo jezikom,posodobil sem iz 1.2(mobitel) na 2.0(preko multiloaderja)ker 2.0 uradnega preko Kiesa ni vsaj za slo še ne,toda nikakor ne dobim nobenega z slo jezikom,probal sem že Open Evrope-OXA,Germany,pa nikjer ni slo jezika.Hvala.LP

Hvala sem že rešil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Toros ()

slitkx ::

Veste za kak download link z Bado 1.2?
2ka mami ni všeč.

Toros ::

Na sammobile/firmware
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Wave (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32349095 (31017) paix
»

Neučinkovit servis za več mesecev

Oddelek: Mobilne tehnologije
454082 (2412) RejZoR
»

[Android] Slabosti in težave

Oddelek: Mobilne tehnologije
131731 (1621) KoMar-
»

OS Bada

Oddelek: Mobilne tehnologije
285327 (3860) pleomax
»

Možen drug program namesto Kies

Oddelek: Mobilne tehnologije
92735 (2432) pleomax

Več podobnih tem