» »

Iščem nasvet glede matične plošče

Iščem nasvet glede matične plošče

g. Oden ::

Torej, sem pred manjšim problemom in sicer ne znam pravilno povezat tistih priključkov ohišja (za vklop, reset računalnika, LED lučka ipd.) na matično ploščo. To sicer verjetno ne bo prevelik problem za večino tu na forumu, ampak za mene je, saj je že leta odkar sem nazadnje priklapljal matično v ohišje. Gre pa za ASRock P4V88 matično. Prilagam pa slike:

Matična plošča


Priključek



Prepričan sem, da gre ta priključek tja, kjer je obkroženo, vprašanje je samo, kako. Za vsako pomoč se zahvaljujem.
  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Da, ta skupen priključkov gre na obkrožene pine. Načeloma je zadeva precej simple, imaš pa tako ali tako shemo v navodilih plate. Če nimaš več papirja, potem so na proizvajalčevi spletni strani.

matejmesar ::

Zraven pinov je na plošči napisano, kam gre kateri priključek.

logit ::

Mare3 ::

Bi si sposodil temo za eno kratko vprašanje če lahko. Zanima me če se tisti zlatorumeni vijaki ki so priviti na ohišje na ketere se potem privije matična dodani k ohišju ali k matični plošči? Namen imam seveda kupiti novo ohišje starega pa prodati tako da bom vedel če se ne dobijo zraven da jih odvijem iz ohišja ter jih namestim v novo ohišje. Ohišje pa bo: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

še slika katere vijake mislim:

Lp in upam da g. Oden ne zameri.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

fosil ::

Vijaki so del ohišja, razen če proizvajalec zelo škrtari.

Pri matični ne dobiš zraven nobenih vijakov. U bistvu pri nobeni komponenti ne dobiš zraven vijakov.
Tako je!

Mare3 ::

Ok imam nov problem. Tisti napajlni kabel za matično je od napajalnika do priključka prekratek. Kaj narediti morda obstajajo kakšni podaljški ali kaj podobnega. Še slika matične:

Xserces ::

Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Mare3 ::

Xserces je izjavil:

Link


Zdi se mi da imajo samo 8pin jaz bi potreboval nekako točno tole:


Po možnosti kje na zalogi da bi se še danes šlo iskati to.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Mare3 ::

Kaj pa če bi uporabil PCI-E kabel tisti za grafično?



Kako je s temi napetostmi ker tisti kabel ki je za matično je 12V nevem pa koliko je na temu za grafično. Zato ker imam en kabel PCI-e prost.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Xserces ::

zakaj ne proklopiš 8 pinskega?! Napajalnik nima? ker ce priklopis 8 pin naj bi blo vse bols stabilno... baje xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

69charger ::

Jaz sem na isti Maximuski priklopil 8 pin in ni nevemkakšne razlike. Mogoče pri uber-OC.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Mare3 ::

Bi bilo kaj narobe če bi priklopil tak podaljšek 4pin na 6pin:



Sprašujem prevsem zaradi teh napetosti ker jih ne poznam koliko jih kateri kabel "prevaja/oddaja". Tisti ki je bil prej za matično 4pin vem da je bil 12V. Zato nebi rad reskiral s tem zgoraj omenjenim da nebi preveč napetosti prišlo in bi bilo kaj narobe.

Mare3 ::

Amateur0006 ::

Evo tukaj imaš tak podaljšek.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Mare3 ::

Ma ja naročil sem že v četrtek ob 14:30 potem so mi pa šele drugi dan napisali da je oddano dostavni službi. Potem bi moralo danes to že priti a se poštarju verjetno ni dalo nesti in nisem dobil. Zato sem spraševal za drugo rešitev.

Xserces ::

ce je blo tko nujno bi ga loh sam naredu.... xD
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411244 (8285) Gapi
»

ventilator problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121009 (713) bonanno
»

Iz PCja vonj po zažgani plastiki, sedaj se ne prižge več.

Oddelek: Strojna oprema
377146 (6383) --MiRaLdInJo
»

Priklop napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
4713329 (12718) pol3ni
»

Računalnik se ne vžge pravilno

Oddelek: Strojna oprema
462183 (1838) Robi :P

Več podobnih tem