» »

kako odšravfat hladilnik s plate ??

kako odšravfat hladilnik s plate ??

#000000 ::

gre za matično od prenosnika ampak nekdo je prd mano je bil nepazljiv ali pa ima zgonjen izvijač, tko da je posnel glavo vijaka, kako bi tole odšravfal brez da kaj polomim ali da polomim matično ??







  • zavaroval slike: bluefish ()

misek ::

Če ne gre drugače vzemi malce večji ravni izvijač in ga pobrusi po meri, da lepo paše v vijak. Bo sicer samo za enkratno uporabo ampak odvil pa le boš.

logit ::

Lahko probaš s kleščami prijeti zunanji rob vijaka in ga zavrtet.

misek ::

Potrebuješ kar dobre klešče za kaj takega, saj je zelo malo prostora, vijak pa dobro privit.

Še ena ideja: vzameš en majhen modelarski brusilnik in po dolgem narediš zarezo za ravni izvijač. Prej okoli vse lepo zaščitiš, da ne pade kakšen opilk na osnovno ploščo.

#000000 ::

Kva pa če bi mal povrtal tko da bi šla glava šravfa stran ? To bi blo pomojem najboljš ?

ker nimam tistega modelarkega oz. graverske mašince

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

misek ::

Kaj bi sploh rad? Če potrebuješ samo hladilnik potem bo tudi to dobro. Ker v tem primeru ti bo ostanek vijaka ostal v plošči (oz. nosilcu). Napisal si namreč "da polomim matično". Torej matično ploščo še tudi potrebuješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

#000000 ::

Rabim oboje, in plato in hladilnik.

misek ::

Potem pa ti ne preostane drugega kot da vijake dobiš ven na neki način.

#000000 ::

Ja sej :)

Pyr0Beast ::

Folk uporablja napačne izvijače. Če dobro ne sede, ga ne uporabljaj. Imaš vsaj PH0-PH3 za navadne kompe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

A.J. ::

Najboljše da ga res kar povrtaš in z druge strani vzameš ven. Bi moralo iti brez problema.

DOOM_er ::

kaj pa če zvrtaš vanjga z levim navojem in potem z drugim vijakom spraviš ven?
Robots will steal your job. But that's OK

misek ::

A.J.: Samo če je vijak dovolj dolg da gleda na drugi stran ven. Drugače imaš še večje težave. Po moje je najbolj enostavno vzeti en ali dva poceni ravna izvijača in ju ustrezno pobrusiti.
DOOM_er: Vijak ni tako debel, da bi lahko vanj zvrtal luknjo in naredil navoj.

A.J. ::

@misek: to mi pa ni prišlo na misel. Moj nasvet seveda pride v poštev le, če je na drugi strani vijak zašraufan v matico.

#000000 ::

Na drugi strani je samo ena pločevina ki ima sedeže za 4 vijake ki držijo hladilnik. Razmišljal sem da bi v glavo vijaka zavrtal nekaj mm globoko in potem poskusil z tistim orodjem ki ima na navoj kot lesni vijak le da je levi, samo ne vem kako se tej pripravi reče. Ve kdo kako se imenuje ta zadeva ? Lp

#000000 ::

Sem najdu, zadevi se reče izvlekač :) KLIK sicer je najmanjši 3mm v konici ampak mogoče bo ratalo.

a kdo ve če obstajajo lesni vijaki z levim navojem ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

b ::

Zakaj pa ne bi povrtal vijakov toliko, da glava stran pade? Potem gre dol hladilnik in na koncu s kleščami brez težav odviješ steblo vijaka, ki ostane.

#000000 ::

Zato ker je tole malo jebeno vrtat, kam vpet plato oz. kako jo vpet da bo kasneje še delala ?

galu ::

Najdi en fino majhen nastavek za bormašino, in zbrusi ves vijak v eno črto. Tako boš lahko z enim večjim - (ploščatim) izvijačem bp ven spravil.
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radiator- regulacija toplote

Oddelek: Loža
253006 (1333) starfotr
»

POMOČ - Kako Odtegnit Vijak?

Oddelek: Na cesti
102942 (2453) IL_DIAVOLO
»

Vijaka ne gre "odšraufat"

Oddelek: Loža
4014318 (12938) assez
»

Kako odšravfati šravf na laptopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101295 (989) Šimpanz
»

Komplet izvijačev

Oddelek: Loža
3511038 (9278) šernk

Več podobnih tem