» »

Nakup novega ohišja

Nakup novega ohišja

UNIVERZUM ::

Sicer sem zasledil, da se podobne teme (kar se tiče nakupa ohišja) pojavljajo vsak mesec, vendar se mi ne zdi primerno smetiti tistih tem, ker imam dosti bolj specifične želje glede ohišja.

Za lažje svetovanje kaj naj kupim, naj povem da imam ta trenutek chieftec klik

Ker je ohišje prekratko (ta trenutek imam odstranjen bay za hdd ker je grafična predolga, iščem naslednika.

Ohišje mora imeti:
-5x 5,25" slote (ja 5 jih mora imeti- zakaj, 1x pogon, 2 slota zavzame fan konroler 2 zavzame rezervar za vodno)
-prostor za vsaj 4 HDD (obvezno mora biti možnost montaže ventilatorja nekje blizu diskov)
-pri ventilatorjih ki vsrkavajo zrak v ohišje morajo biti proti prašni filtri, ki se jih da karseda enostavno odstranit in očistit
-celo ohišje mora biti v isti barvi (tudi notranjost)
-mora biti dovolj veliko za vse sodobne kartice in potencialno še kakšno malce večjo v prihodnosti
-med stranico ohišja (na desni strani) in nosilno ploščo za plato naj bo čimveč prostora za skrivanje in urejanje kablovja
-luknje kjer naj bi kabli prišli nazaj v ohišje naj bodo zaščiteni z gumo (lahko tudi brez, če veš kje bi se tako gumo dalo dobiti naknadno)
-montiral se bo tudi radiator (3*12) za vodno hlajenje tako da naj bo prostor tudi za vodno (grafa+cpu) (da bo čim manj dela z modificiranjem ohišja)

ni pomembno ali ima
-stranski ventilator (bolje če ga ni)
-pleksi ali polno stranico (mi je čisto vseeno)
-priložene ventilatorje (zamenjal jih bom za tišje)
-barva ni pomembna (lahko je tudi frjolčen, če ustreza)
-oblika ni pomembna (dokler izpolnjuje ostale zgornje pogoje)

No to je to, če se bom še česa spomnil bom dopisal:))

Ne iščem ohišja, ki bi stal celo plačo, vendar me poceni variante (za gajbo piva) tudi ne prepričajo. Ohišje se kupuje na dolgi rok (upam da 10+ let). Vanj se bo kasneje vgradilo vodno hlajenje (ja je potrebno korak po korak).

Na netu sem sicer našel kar nekaj ohišij, ki pa imajo vsa kakšno izmed pomanjkljivosti zato tudi tu sprašujem vas. Še najbližje idealu se je približal corsair obsidian 800d (to bi tudi bil nekje maksimum kolikor bi dal za ohišje). Morda kdo od vas pozna cenejše primerljivo ohišje?

Vesel bom kakršnih koli mnenj linkov do o/cene ohišja.

V naprej hvala za pomoč


p.s. komentatorji, ki imate namen "bluzit" da se več kot 70€ ne splača dat za ohišje in tisti ki imate namen linkat ohišja za 500€+, prosim preskočite temo.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Mare3 ::

Morda ti kateri od tukaj ustreza:

http://www.makroteam.si/etrg/index.php?...

morda ta, ta se meni dopade: http://www.mlacom.si/artikel/49492/COOL...

kuglvinkl ::

Sam bi gledal za Lian Li. Če že omenjaš Corsair.
Your focus determines your reallity

UNIVERZUM ::

pogledal na lian li strani kakšna ohišja ponujajo pa lahko rečem da sem malce razočaran, glede na to da naj bi spadala v samo špico kar se tiče ohišij. zgleda da bo res potrebno izkašljat tistih 300EUR za corsair:|
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Sajco ::

Kaj pa je narobe oziroma ti ni všeč pri Lian Li ohišjih?

IvoJan ::

Coolermaster haf-X, antec 1200, corsair 600t, corsair 800d, antec DF serija. Sam izberi kaj ti najbolj ustreza :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

subby ::

meni ni prav nič žal, da sem kupil 800D... tako da če ti res ni škoda dat skoraj 300EUR za ohišje, kar pogumno... sam en problem je... kar težko je in če ga hočeš kam nest(recimo v garažo, da bi izpihal prah) za bit težavno, ker moraš izjemno pazit da teh 300EUR ne opraskaš med potjo

UNIVERZUM ::

@Sajco lian li- huh kje začeti. Zgornjo stranico je potrebno modificirat ali pa kupiti posebej, če želiš imeti vodno. Premalo ali nič lukenj za skrivanje kablovja (luknje kot jih imajo nekatera ostala ohišja, kjer kabel iz ozadja pride na plano bližje priklopu). Notranjost je še vedno pleh (beri-ni barvana v barvi ohišja). Moj chifo ima cca 15-18kg ko je prazen(jah jeklo je težko).

če sem prav videl pri CM HAF-X zmanjka prostora za vodno in samo 4 x 5,25 slot (rabim 5) problem pri antecu je enak, ker ima samo 3, corsair serija 600t pa 4. Edini od CM je ATCS 840 ki je precej blizu corsair 800d (ima manj lukenj za urejanje kablovja, nima niti pokritih z gumo in pa ni črn znotraj oziroma ni v barvi ohišja.Je pa 100EUR cenejši,huh. matr sm zahtevn
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Janac ::

poglej se za kaksna NZXT ohišja ;)

IvoJan ::

Pri antecu odstranis en hdd cage in mas 6 prostih 5,25 slotov :) res pa je da nima gumiranih lukenj za cable management :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

kuglvinkl ::

Kaj pa custom made od LittledDevil-a?
Your focus determines your reallity

IvoJan ::

Tisti je okoli 400EUR.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

UNIVERZUM ::

Tudi tistih 100EUR več za tako ohišje nebi bilo težko dat (še posebej ker je naše), vendar me moti kar nekaj stvari, za katere pa je pri izdelavi "butičnih" ohišij nesmiselno pričakovat da jih bodo imeli. Protiprašni filtri, pa montaža brez orodja. Drugače pa vsa čast LD da se je spravil naredit ohišje, ki iztopa iz povprečja cenenih ohišij.

OK sedaj imam izbor dveh ohišij, ki ustrezata. Sedaj pa me zanima, kako pobarvati ohišje da se barva ne bo luščila stran (experiment ki je klavrno propadel pred nakupom sedanjega se je končal tako). Kot drugo pa ali je bolje da ventilator piha zrak skozi radiator ali da ga vleče skozi?
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

klinker ::

kuglvinkl ::

Včasih smo nosil to k avtoličarjem, da so dal zadeve v peč IIRC. Je še dolg tega :)
Your focus determines your reallity

klinker ::

Sej ni samo pec...je traba zadevo prej z vodobrusnim zmatirat, dobro scistit in seveda uporabit dobro barvo, ne pa nek sprej za par EUR.

Janac ::

jazbec ::

nzxt ni ravno top ohišje
ima dober airflow in je poceni

vzami corsair d800

Janac ::

Ja se strinjam da ni top je pa čist uredu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22530737 (4501) kakopak
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325563 (19773) kmetek
»

Nakup - Ohišje + Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
374981 (4561) national
»

Ohišje za vodno hlajenje LD PC-V8

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
354418 (3595) bow11
»

top ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
423363 (2241) frudi

Več podobnih tem