» »

Pranje Applove tipkovnice

Pranje Applove tipkovnice

KernelPanic ::

Spostovani!

Na internetu sem zasledil kar nekaj clankov, da se lahko applova tipkovnica lepo opere v pomivalcu posod. Zanima me, ali je kdo to ze probal?:))

Key Quest ::

Ja glej vsaka tipkovnica je naceloma skoraj v celoti narejena iz plasticnih mas, problem so samo USB prikljucki (oksidiranje kontaktov konektorja) in seveda pol tiskano vezje s kontrolerjem v notranjosti, ceprav je zelo vrjetno da do tega voda sploh ne pride, v kolikor je ohisje narejeno tako kot je treba.

Pa za moje pojme je najvecji problem v tem, da nisi tocno povedal za katero tipkovnico se gre. Vsaka je malce drugace narejena in zato je tudi postopek ciscanja drugacen.

Zheegec ::

Če je Applova tipkovnica - wireless, potem good luck.
Če je Applova tipkovnica - wired, potem pa je važno samo, da se res res dobro posuši in bi morala delati dalje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Tisti, ki vidite rdeče. Če je Živ žava že konc, to pomeni, da morate na svež zrak.
Your focus determines your reallity

Limit-sky ::

Jaz ti osebno ne priporočam tega. Ko sem sam poskušal oprati tipke alu wired tipkovnice sem ostal brez ESC tipke. Ne vem, kako bi se ti lotil tega, ampak jaz sem imel idejo samo tipke ven pobrat in jih oprati v milnici. Počasi sem začel tipke ven jemati in sem ugotovil, da nimajo vse tipke istih mehanizmov za odstranjevanje. Nekatere imajo zatič zgoraj in spodaj, druge pa levo in desno (ali nekaj podobnega). Tako, da sem esc tipko izvlekel, zlomil pa sem tisti X mehanizem tipke (vzvod).

Tudi na netu je nekaj navodil in opozoril:
http://skeltoac.com/2007/10/22/apple-ke...
http://forums.macrumors.com/showthread....

jamiroq ::

jaz applovo wired alu tipkovnico cistim z bombazno krpo (ostanek pizame :P) in sprayem pronto classic. malo spraya pospricam na krpo in obrisem tipke in aluminij. ocisti lepo in tipkovnica se kar dela :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Projekt Svinjarija ali Kako sem očistil tipkovnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13720546 (17894) energetik
»

''Apple-style'' tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
134191 (3869) opeter
»

Apple Keyboard na windowsih?

Oddelek: Strojna oprema
81064 (947) roli
»

Išče se tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
272950 (2240) dba
»

nakup tipkovnice

Oddelek: Kaj kupiti
352871 (2314) snajper_SLO

Več podobnih tem