engadget - Če živite pod skalo in niste še nikoli slišali besede Arduino, brez skrbi, prišlo je vaše odrešenje. Ogledate si lahko namreč pol ure dolg dokumentarni film, ki predstavi celotno zgodbo o začetku platforme ter njene lastnosti in zmogljivost. Gre namreč za popolnoma odprtokodno platformo za izdelavo prototipov, namenjeno predvsem študentom, ki naj bi bilo cenovno dostopno ter enostavno za uporabo. Od leta 2005, ko se je projekt začel, je bil Arduino uporabljen v ogromno projektih, od navijalca volne do sprožilcev profesionalnih fotoaparatov, ki zaznavajo zvok (pok, udarec, itd.) oz. svetlobo (npr. blisk), poleg obilice drugih uporab. Zaenkrat je ogled dokumentarca možen na spletni strani Vimeo, a naj bi bil že v kratkem pripravljena različica, primerna za prenos na lokalno shrambo.
je pa vseeno precej drag za svoje specifikacije glede na ostale development boarde. :)
Arduino je odprta platforma in lahko zastonj dobiš vezja in programsko kodo, ter si sam narediš Arduino in večino ostalih shieldov, ki zaenkrat obstajajo za njega (npr. Ethernet Shield).
Poleg tega za pisanje programov s pomočjo Arduina ne rabiš njihove plošče, dovolj je že ATmega368 (4 €) ter programator.
Zadeva preverjeno seka in sam jo mislim uporabiti za avtopilota. Je pa za prihodnjo uporabo prešibka. Rad bi da bi na platformi delal tudi image change detection in to s 50Hz.
shieldi oziroma ščiti pa so kartice za razširitev funkcij, od raznih radijskih modulov do motornih regulatorjev. Te ščite se ponavadi da sestavljati enega vrh drugega, saj so pini naspodnji strani, na vrhu pa še vtičnice
Vem, nisem totalno elektro analfabet ekspert pa tudi ne(kolikor osnovnega rabim v modelarstvu).Žal se moje znanje ter sposobnosti končajo pri vezjih ter večih komponentah.Mogoče pa gdaj probam.
Če samo programiraš potem res ne, ampak zakaj bi potem sploh imel tako vezje, če lahko narediš samo neko simulacijo v poljubnem programskem jeziku? Če pa se hočeš ukvarjati s tako stvarjo, potem pa rabiš vedeti nekaj malega o "elektriki". Bolj zapletene stvari ko delaš, več elektrotehničnega znanja potrebuješ.
ja neki že ampak je premo sorazmerno z vloženim časom in ni treba met predhodnega znanja. Kaj pa lahko sploh tle gor zašuštraš? :)
stvar je jako enostavna, če si si zamislil nekaj kompleksnega, pač zgooglaš in pogledaš. Tele zadeve so nadvse primerne za začetnike v elektroniki, večji problem je pomanjkanje znanja programiranja za take sisteme, kar se tudi pozna v praksi pri študentih FE.
Hja, tudi za polet na Luno ne rabiš predhodnega znanja. Če ga imaš, gre pa precej hitreje in lažje... :)
Bi si pa skoraj upal trditi, da je večji problem elektronika kot programiranje pri Arduinu, ki je v prvi vrsti narejen za začetnike. Programski jezik Arduina je izjemno lahek za učenje, elektronika je pa praviloma trši oreh za začetnike.
Pri arduino kolikor razumem do sedaj je zadeva bolj simpl že zaradi tega ker je vse na netu in če želiš kaj izdelati dobiš večino že narejeno samo spajkalnik pa skupaj zlotaš(čeprav ne veš zakaj je ta element tukaj),medtem ko če želiš izdelavo nečesa samostojnega potrebuješ pa že več znanja.
Za skoraj vse se najde na netu informacije, kako naredit. Problem danes je, da je večina folka prelenega, da bi vložili pet minut v googlanje in raje pet dni težijo na forumih, naj jim nekdo prilepi delujočo kodo za njihov specifičen primer, potem se pa jezijo, če jih folk ignorira ali če rešitev ne dela iz prve...
/rant off.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
Meni je Arduino izjemno všečna platforma. Z njim sem naredil že kar nekaj custom vezji s custom dizajniranim PCBjem in vsem. Od budilk (ur), univerzalnih daljincev (kot kak logitechov harmony)... Trenutno se ukvarjam z avtomatizacijo sobe. V glavnem arduino je super platforma. Jaz sem sicer nehal original ploščice uporabljat (uporabljam jih samo še za testiranje in programiranje čipov) in sem začel raje sestavljat custom vezja.
od make magazine poznam eno. Not so lepo razlozene osnove od tega kako pripravis okolje pa do tega kako krmilis ledico in potem kaj bolj zapletenega. Ne vem sicer naslova na pamet zdajle. Je pa zelo ok knjiga. Drugace pa ima arduino.cc spletna stran vse kar rabis vedeti. Potem imas pa se arduino playground (na glavni strani) kjer imas pa ogromno primerov.
Nekje na polovici šele. Enostavno ni toliko časa, kot ga projekt zahteva...letos skozi poletje bi moralo biti dokončano. Lahko pa že oddaš prednaročilo za free izvod :)
Nekje na polovici šele. Enostavno ni toliko časa, kot ga projekt zahteva...letos skozi poletje bi moralo biti dokončano. Lahko pa že oddaš prednaročilo za free izvod :)