» »

GTX 560 prihaja 25. januarja

GTX 560 prihaja 25. januarja

VR - Zone - O GeForce GTX 560, tretji kartici iz osvežitvenega cikla arhitekture Fermi, smo že govorili in takrat povedali, da je pričakovan izid nekje v drugi polovici januarja. Za izid zdaj vemo okviren datum, saj naj bi nVidia svojega konkurenta Radeonu HD 6870 in HD 6950 (sploh gigabajtni različici) predstavila 25. januarja. Kot smo že povedali bo šlo za popolnoma odklenjeno jedro GF114 (384 senčilnikov), v primerjavi z osmino izklopljenih senčilnikov v GF104 (336 vklopljenih), ki je bil srce GTX 460. Poleg tega bo višja še delovna frekvenca jedra (820 MHz na novinki v primerjavi s 675 MHz v primeru tovarniške GTX 460), vse skupaj pa da znatno višjo zmogljivost - GTX 560 namreč po pobeglih informacija v 3D Mark Vantage doseže 17.000, GTX 460 pa 12.500 točk na enakih nastavitvah.

Nekoliko zanimivo so pri techPowerUp v pobeglem gonilniku 266.44 opazili nekoliko drugačno ime novinke, GeForce GTX 560 Ti. Oznake Ti nVidia ne uporablja že skoraj celo desetletje, nazadnje so daljnega leta 2002 predstavili družino GeForce 4 Ti, ki so vsebovale programabilne senčilnike, medtem ko serija GeForce 4 MX tega ni bila deležna (podobno se je zgodilo že prej v družini GeForce 3). Po drugi strani sta tako AMD kot nVidia v svoje gonilnike že večkrat umestila zanimiva imena za nekatere grafične kartice, ki pa nikoli niso ugledale neonskih luči na policah trgovin.

64 komentarjev

«
1
2

_veyron ::

sej je dobra sm js mam rajši AMD je cenejši se mi zdi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _veyron ()

BALAST ::

P17000 3D Mark Vantage dosežeta tudi moji HD5770 v CF brez navitja. Z navitjem pa 1600 več.

nUUb ::

Če si pripravljen plačati več, nimaš ogrevanja v sobi in rad poveš da imaš nVidio, potem je izbira nVidia. Dobra stran nVidiinih kartic je da cena ne pada toliko kot pa Radeonk po nekem času.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

mr1two ::

nUUb, kaj je pa blo s prejšnjo generacijo radeonov, ko je bila cena 5850 po enem letu za 50-60 evrov več kot ob splavitvi?
AMD lepi cene glede na to, kam po performansih paše.
Ta 560 zgleda kr ok, če bo cena ugodna, potem bo verjetno best buy.

bluefish ::

nimaš ogrevanja v sobi
Še zmeraj prodajaš te bučke?

Gregor P ::

Tole z ogrevanjem sobe s pomočjo teh novejših močnejših kartic (po mojem vseeno katere firme) dokaj drži; takrat ko sem še imel čas igrati igre dlje časa, sem dejansko moral zmanjšati stopnjo ogrevanja, ker mi je računalnik z dvema grafičnima karticama (dobro imel je tudi vsaj šest diskov itd.) dejansko povišal temperaturo v sobi (ne vem točno za koliko, ampak dovolj da mi je bilo kar naenkrat vroče v sobi; torej skupaj z vklopljenim centralnim ogrevanjem). Seveda je to povsem subjektivno mnenje (ki pa si ga delimo vsi, ki smo bili priča temu).:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gamefreak ::

po moje bo stala okoli 250 EUR :)
gamer at heart

jazbec ::

cena naj bi bila tam nekje kot sedaj stane gtx470
se pravi okol 230-240
vir-veze

glede ogrevanja kot je eden prej omenil
nvidia je s serijo gtx5xx zmanjšala gretje, glasnost in porabo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Mitja358 ::

nUUb je izjavil:

Dobra stran nVidiinih kartic je da cena ne pada toliko kot pa Radeonk po nekem času.


To je zame definitivno slabost, kar je po tvojem prednost.

Drugače pa še ena dobra (odlična?) kartica v srednjem razredu.

ABX ::

Več kartic, več izbire.

Win Win situacija za potrošnike.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Riff ::

rabljene grafične se včasih dobi kar ugodno :)

virtuality ::

Si lahko obetamo 1000MHz OC na jedru GTX 560??:) Jaz mislim da bo kar šlo, vendar morda na tesno.
Če gre 460-ka na z 675 na 850 na easy kar je veliko potem ja...

fr4nc ::

mr1two je izjavil:

nUUb, kaj je pa blo s prejšnjo generacijo radeonov, ko je bila cena 5850 po enem letu za 50-60 evrov več kot ob splavitvi?
AMD lepi cene glede na to, kam po performansih paše.
Ta 560 zgleda kr ok, če bo cena ugodna, potem bo verjetno best buy.


Ja no... si jo kupil ko je prišla ven, in se nisi tolkel po glavi, ker si jo kupil ''prvi'', ker sedaj morajo eni plačati več za enak performance :).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

nUUb ::

bluefish je izjavil:

nimaš ogrevanja v sobi
Še zmeraj prodajaš te bučke?

Jaz nevem zate, ampak jaz imam sprejemljivo temperaturo v sobi z mojo mašinco, tudi če ne špilam iger. Res pa je da imam dobro izolirano sobo, samo eno zunanjo steno ter imam rad nižje temperature.
Drugače pa zakaj jih nebi prodajal, če nekateri to še kupujejo in verjamemo.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Dr_M ::

Dobro ogreva tudi 5870. Celo odlicno.
Ampak jebiga, je dobra samo v tem in nicemer drugem.

Mimogrede...

The card scores P4118 in 3Dmark 11, while the Vantage score stands at P20644.

http://www.fudzilla.com/graphics/item/2...

Tole bo pa hitrejse kot 5870.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Xserces ::

ja in spet se vsi zanašate na prizadet 3DMARK... kokat smo ze povedal da je to en lari fari ... brezveze 3dmark pocakat na review in je to to!
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Machiavelli ::

Xserces je izjavil:

ja in spet se vsi zanašate na prizadet 3DMARK... kokat smo ze povedal da je to en lari fari ... brezveze 3dmark pocakat na review in je to to!


točno tako
3dmark 11,heaven to so optimizirani benči samo folk newe kaj pomeni optimizacija,dejmo tako na grobo povedat da optimizacija uporablja nekje normal nastavitve in da so poenotene tako da dobiš neko relativno oceno.

In zopet bom ponovil kaj je točno optimizacija v teh testih:

Fizike skozi DirectCompute.
Tessalacija do nekega malega-normal faktorja.

Ko pa zalaufamo tessmark,pa kako igro ki ima fizike ne preko DirectCompute in da ima dosti tessalacije se pa vidi kateri produkt je močnejši in bolj future proff.

Seveda bom zopet ponovil v dx9/10 je večina kartic v določenem rangu,tudi po podobnem performancu.

gtx560 je dejansko odklenjena oz. pouna gtx460 z višjimi clocki,boljšo cooling solucijo in nižjo el. porabo.

gtx470 oc je dejansko še vedno v prednosti kar se tiče p/p samo hrup,vročina in malce visoka poraba jo zatemnijo.
Nigaaazz

mihco ::

Machiavelli je izjavil:


gtx560 je dejansko odklenjena oz. pouna gtx460 z višjimi clocki,boljšo cooling solucijo in nižjo el. porabo.

gtx470 oc je dejansko še vedno v prednosti kar se tiče p/p samo hrup,vročina in malce visoka poraba jo zatemnijo.

...ce te prav razumem hoces povedat, da je tudi 560 "nateg na kubik", ker je nvidia v bistvu minimalno izboljsala in prepakirala ze obstojeco kartico?

Dr_M ::

...ce te prav razumem hoces povedat, da je tudi 560 "nateg na kubik"


560 je ravno ene toliko nateg, kot AMDjev HD6. Zdej pa presodi, koliko je to. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machiavelli ::

Nateg niti ne saj neomenjajo 1x-2x močnejše tessalacije kot jo je AMD,tudi cenovno bo kar sorazmerno z obstoječimi karticami,Čeprav nevidim potrebe po 560 ker so tud 470oc modeli ampak očitno želijo konkurirati z "stock" modelom.

kaj lih ponpoznega ni razen omenjenih 14-20% improvmenta.

Zdaj nateg v smislu višje št.modela 560 vs 470 definitivno da, saj gledano "stock" vs stock sta zelo podobni,tu je podoben marketing kot 6870 manj materiala+višji clocki,bolj varčno in podoben peformanc z 5870 seveda cena nižja saj je 5870 po tolikem času toliko vredna kot 6870,560 pa je na enak princip samo brez ponpoznega reklamiranja.Poleg tega kartica doseže,če so scori točni toliko doseže brez goljufanja z IQ.

Še to da dodam Nvidia primerja 560 z 460 kar je zelo podobno kot je amd počel 6870 z 5750 - 5850.Samo je amd omenjal 2x performanc prejšne serije kar je bolano saj so že imel 5830 in 5850 ki so bile 2x moč tistih. Osel gre samo 1x na led ali pa pač pri amdju 2x .

Če se motim pa me prosim popravi.
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

mihco ::

...v bistvu mi je cisto vseeno kdo ima prav...ampak sem samo zelel prebrati tvoje mnenje. :) Upam , da vidis analogijo s svojo izjavo o tem kako je 6950 "nateg na kubik".

Machiavelli ::

mihco je izjavil:

...v bistvu mi je cisto vseeno kdo ima prav...ampak sem samo zelel prebrati tvoje mnenje. :) Upam , da vidis analogijo s svojo izjavo o tem kako je 6950 "nateg na kubik".


Pa da ti tudi na to odgovorim 6950 oc vs 5870 oc če najdeš razliko mi se javi.
6970 pa lahko vržemo kar v isti koš kot ti 2.

260-280eur za 6950 se mi nezdi lih improvment 3d pa dodaten displey.
Če dodaš 1 tessalator enoto še nepomeni 2x moč! Na papirju mogoče ampak v praksi pa težko vrjamem.

Zdi se mi nateg za obstoječe lastnike 5870 ki imajo singl monitor in nerabijo 3d.
Z tem se samo izmuznejo da popravljajo drivere na nižjih serijah in se fokuserajo na nove,seveda se bo zdaj en pametni javil in reku da driveri so podprti do nwm hd2000 serije samo dostikrat ko nekaj popraviš na novi pokvariš na stari.
To velja za oba tabora!

Jaz pravim naj vsak kupi Kar si želi in kar misli da izpolnjuje njegove potrebe.

Pač ko se oddaljiš od slike pa pogledaš dejansko kaj delajo je pa svinjarija.
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Dr_M je izjavil:

Dobro ogreva tudi 5870. Celo odlicno.
Ampak jebiga, je dobra samo v tem in nicemer drugem.


Bravo! Lahko vprašam, kako ti rata objavljat take retardirane objave? Glede na to, da jih kar redno ven mečeš :P

Spomnimo se malo nazaj:

Dr_M je izjavil:

Zadeva je zakon in dobro leti.
Skoda je edino, da bo cena (za GTX380?) zelo visoka. Ampak to si lahko privoscis, ce si najboljsi :)



Tukaj (to je samo ena, jih je pa na tisoče):
http://slo-tech.com/novice/t396877/0
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machiavelli ::

FireSnake

Pa saj vsak top end produkt je drag....se je pa malo zmotil gtx380 xD

5870 je pa dejansko v moji sobi ohladila prostor naparom 4870x2 obenem pa ponudila enako moč z dodatki.
Nigaaazz

Dr_M ::

Bravo! Lahko vprašam, kako ti rata objavljat take retardirane objave? Glede na to, da jih kar redno ven mečeš :P


Do sedaj pravzaprav nisi se nic pametnega povedal, razne zmlatil nekaj prazne slame. Poglej se v ogledalo in bos videl retardiranca.
Pa imas 5870? Jaz jo imam in z njo en kup tezav.
Ce nimas nic pametnega za povedat, raje nehaj gobezdat in delat se vecjega kretena iz sebe, kakor si ze.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machiavelli ::

No Dosti prepiranja seveda imata oba taborja probleme z gonilniki..
eni malo več eni malo manj...
Nigaaazz

gendale ::

ABX je izjavil:

Več kartic, več izbire.

Win Win situacija za potrošnike.

tole

mihco ::

Machiavelli je izjavil:

Pač ko se oddaljiš od slike pa pogledaš dejansko kaj delajo je pa svinjarija.

... jap res svinjarija..za dobrih 200EUR imas kartico, ki poganja cisto vse kar je mozno na oci parajocih detajlih. Heh...ocitno nisi iz tistih casov, ko si za dobro delavsko placo dobil Rivo 128, ki pa ni bila sposobna poganjati leto dni starega Tomb Raiderja ali malo kasneje pregresno dragi Voodoo 3, ki pa se je ravnotako pokleknil pod Unrealom.

gendale ::

unreal je lepo delal na voodooju 2 8mb

mihco ::

lepo? pf...kocka ob kocki..

gendale ::

in kateri kartici je po tvoje unreal delal ok?
ob izidu si itak lahko izbiral samo med rivo tnt in voodoojem 2 (oziroma kako še slabšo)

mihco ::

exactly my point! Vcasih ob izidu iger sploh ni bilo kartice, ki bi poganjala vse na max ampak so to prinesle komaj naslednje generacije.

gendale ::

lahko da se motim, ampak jaz sem 1998 na voodooju 2 igral unreal čisto lepo (vsaj takrat se mi je zdelo tako)
sicer na 800x600, ampak več itak ni šlo

klinker ::

Jst se pa spomnem ko je frend dal za 7900GT 117 jurjev. GTX mislim da je bil okoli 140000sit :D Cene kakrsne imamo danes se mi zdijo kar vredu ce odmislimo preseravanje s kakimi GTX580/5970, ipd. Dejansko se da ze za 160-180EUR spodobno igrat vecino iger, a procesorji so za ta namen prakticno tudi skoraj vsi dovolj zmogljivi.

Machiavelli ::

mihco je izjavil:

Machiavelli je izjavil:

Pač ko se oddaljiš od slike pa pogledaš dejansko kaj delajo je pa svinjarija.

... jap res svinjarija..za dobrih 200EUR imas kartico, ki poganja cisto vse kar je mozno na oci parajocih detajlih. Heh...ocitno nisi iz tistih casov, ko si za dobro delavsko placo dobil Rivo 128, ki pa ni bila sposobna poganjati leto dni starega Tomb Raiderja ali malo kasneje pregresno dragi Voodoo 3, ki pa se je ravnotako pokleknil pod Unrealom.


Pozabljaš da konzole tiščijo igre nazaj ZATO JE MOŽNO poganjat igre na max z takimi karticami!!!
Če nebi bilo konzol bi te rad vidu crysis2 pa kak hawx 2 na max poganjat na kaki od 180-220eur
Takrat so bili kompi dejansko toliko naprej da je bilo možno na njih delat močne zahtevne igre,nwm kako ti ni delu tomb rider meni je lepo delu na PS1...

Računalniki so bili vedno naprej saj je vsake pol leta novost,konzole pa na vsake 5-6let al koliko ....
in tu nastane problem zdaj imam tako močne grafe ki pa lahko z lahkoto meljejo igre ki so bolj oskubljene da ja lahko delajo na 5let starih konzolah.
Če bi izdelali kake špile z pounim dx11 pa nwm z kakimi še novostimi vrejmi men da še tako dobra grafična bi pokleknila.
Zato imajo ta počasni molzni prehod.
šele letos oz naslednje leto bo ČE bo PS4 in bo malo več dihanja za komp igre...
Ampak je večji delež na konzolah zato se raje posvetijo zanj saj je več dobička..

Da nebomo preveč pametni 4870/8800 Lahko poganjajo na max ;)
Pa so te kartice stare kaj 3-5let?
Core 2 duo navit,2gb rama pa 8800+novi gonilniki in zadeva leti tak da ne ga srat.

Koneckoncev so igre izdelane na kompih...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Pozabljaš da konzole danes večinoma rendrajo pri 1280 x 720 pikah (v primeru fullHD delajo upscaling), dandanes vedno več pri 30 FPS, istočasno pa lahko enake igre na 6850 (praktičen primer pač) igraš na 1920 x 1200 z več kot 30 FPS, verjetno pa še z nekoliko boljšimi nastavitvami grafike.

Čak, šele zdajle sem videl. Letos PS4? LETOS?!?! O PS4 se komaj pogovarjajo, releasea ne bo še cirka 5 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Machiavelli ::

Kar se tiče ja igre imajo za konzole ali HD pa nižje nastavitve ali pa nižjo resolucijo pa boljše nastavitve.Definitivno pa večinoma nižjo resolucijo četudi je hd je samo raztegnjena nižja resolucija.

Kar se tiče PS pa ugibam sem napisu ČE,ponavadi je konzola 4-6let preden se zamenja....ps3 je dejansko že od 2006 točno takrat je 8800 izšla in nekaj časa kasneje(2leti) ati 4870 ki se je lahko kosala z 8800.
V samem PS je pa grafična kar slaba..
torej po vzorcu do zdaj je novi PS na 5-6let zdaj pa računaj....

Core 2 duo navit,2gb rama pa 8800+novi gonilniki boš videl da laufa black ops,metro in še marsikaj na max hd...

nwm no meni se zdi 2011-2012 odličen čas za ps4 3d,28nm močno varčno še AMD Fusion bo boljši od PS3 lol
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Ja, po vzorcu, ki se je s trenutno generacijo podrl - tako Microsoft kot Sony cuzata življenje iz svojih konzol s prmeičnimi kontrolerji - Microsoft z Natalom, Sony pa z Move. Kot rečeno se je o PS4 začelo šele govoriti v kateor smer bo šel razvoj, torej še ~5 let preden bo prišlo do predstavitve in začetka prodaje.

Sicer pa o grafičnem čipu iz PS3 (RSX): RSX 'Reality Synthesizer' @ Wikipedia
Based on nv47 architecture - 7800.

EDIT: v Xbox 360 je pa Xenos, mix lastnosti R500 in R600: Xenos (graphics chip) @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Senitel ::

Sicer stare novice ampak nekaj za zooma vseeno: klik

FireSnake ::

Dr_M je izjavil:

Bravo! Lahko vprašam, kako ti rata objavljat take retardirane objave? Glede na to, da jih kar redno ven mečeš :P


Do sedaj pravzaprav nisi se nic pametnega povedal, razne zmlatil nekaj prazne slame. Poglej se v ogledalo in bos videl retardiranca.
Pa imas 5870? Jaz jo imam in z njo en kup tezav.
Ce nimas nic pametnega za povedat, raje nehaj gobezdat in delat se vecjega kretena iz sebe, kakor si ze.


Je bilo za pričakovat, da mi ne boš odgovoril na vprašanje (žaljenje bom pa razumel kot: mačka zacvili, če ji stopiš na rep) >:D

A ti podam še par tvojih citatov z linki? >:D

mihco je izjavil:

exactly my point! Vcasih ob izidu iger sploh ni bilo kartice, ki bi poganjala vse na max ampak so to prinesle komaj naslednje generacije.

Tukaj bi se pa strinjal. OK, ecino Krajsis je bil trd oreh, pa se to zaradi tega, ker je bil slabo napisan. Pa tudi to je "padlo". Hardver trenutno prehiteva in za pametno ceno je moč dobiti močno grafično kartico, ki je ne bo treba hitro zamenjati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Jst ::

Lahko si sami zanikate kolikor hočete, ampak ob izidu XBox360 in PS3, sta ti konzoli diktirali razvoj iger. S tem so prišle tudi inovacije, boljša grafika in programiranje, ki paralelne probleme rešuje paralelno. To se je preneslo na PC in konzolam se lahko zahvalimo, da so tako hitro začeli izkoriščati multithreading/več CPU jeder.

Je pa po drugi strani res, da bosta ti dve konzoli počasi začeli zavirati napredek na PC področju, ko govorimo o multi-platform igrah. Kar pa ne pomeni, da se bo razvoj ustavil ali da bodo PC igre izgledale malenkost bolje kot igre za konzole.

Največji skok v kvaliteti se bo pa zgodil, ko izidejo konzole naslednje generacije. In se bo cikel ponovil.


edit:
>Jst se pa spomnem ko je frend dal za 7900GT 117 jurjev.

Jaz sem pa kupil 79GS, ki je bil po srcu navijalec. Ampak vseeno so igre tistega časa štekale, če si v grafičnih nastavitvah dal vse na Highest.

Sedam imam 5850 in nisem zadovoljen s to kartico, ker nove igre ni sposobna pošteno poganjati. Saj ponavadi je AVG FPS dokaj v redu, ampak je preveč skokov na MIN FPS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

TOP ::

Pa kaj je tale tema o grafični GTX560 ali o konzulah in koliko so včasih koštale grafe.Mislim da bi eni morali prej pogledat naslov,šele potem pisat.

Machiavelli ::

Senitel je izjavil:

Sicer stare novice ampak nekaj za zooma vseeno: klik


Mogoče so mislili da bo PS3 tolk future proof ker je toliko časa zdržal nerazbit...zdaj je pa razbit že nekaj časa...
Nigaaazz

ABX ::

Jst je izjavil:


Sedam imam 5850 in nisem zadovoljen s to kartico, ker nove igre ni sposobna pošteno poganjati. Saj ponavadi je AVG FPS dokaj v redu, ampak je preveč skokov na MIN FPS.



Tako je, če min FPS pade pod 50FPs mene osebno moti.


ampak bolj kot hardware bi jaz krivil razvijalce. CPU in GPU nista niti približno na 100% in že zadeva šteka. Optimizacija kode ni ne vem kaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Machiavelli ::

kar se tiče 5850 so gonilniki kar ogromno boosta naredili za frejme od izida do zdaj...seveda nekaterim so "pokvarili" neke druge zadeve ampak probaj za hec zbrisat stare gonilnike pa nanesti nove 10.12+latest dx...
Nigaaazz

Machiavelli ::

Jst je izjavil:

Lahko si sami zanikate kolikor hočete, ampak ob izidu XBox360 in PS3, sta ti konzoli diktirali razvoj iger. S tem so prišle tudi inovacije, boljša grafika in programiranje, ki paralelne probleme rešuje paralelno. To se je preneslo na PC in konzolam se lahko zahvalimo, da so tako hitro začeli izkoriščati multithreading/več CPU jeder.

Je pa po drugi strani res, da bosta ti dve konzoli počasi začeli zavirati napredek na PC področju, ko govorimo o multi-platform igrah. Kar pa ne pomeni, da se bo razvoj ustavil ali da bodo PC igre izgledale malenkost bolje kot igre za konzole.

Največji skok v kvaliteti se bo pa zgodil, ko izidejo konzole naslednje generacije. In se bo cikel ponovil.


edit:
>Jst se pa spomnem ko je frend dal za 7900GT 117 jurjev.

Jaz sem pa kupil 79GS, ki je bil po srcu navijalec. Ampak vseeno so igre tistega časa štekale, če si v grafičnih nastavitvah dal vse na Highest.

Sedam imam 5850 in nisem zadovoljen s to kartico, ker nove igre ni sposobna pošteno poganjati. Saj ponavadi je AVG FPS dokaj v redu, ampak je preveč skokov na MIN FPS.


LoL
Pentium 4 HT je bil 2002
Athlon x2 je bil 2005
Core 2 duo je bil 2006
Core 2 Quad je bil 2007
Ps3 konec 2006

O multithiringu ga ne biksat slej ko prej so morali naresti da applikacije izkoriščajo dodana jedra ker lih to je point dodavat jedra lol

Je pa delno res da so doterali stari dx9 do neke meje da igra zgleda odlično in dobro samo nemore to it v nedogled..
Konec 2002 je nastal dx9 ki se je dograjeval popravljal posodabljal vse do 2010 kot dx9c.

2011-2012 se mora zgodit pok z novimi konzolami,sploh ko bodo na voljo 28nm grafične...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

DirectX 9 se ni ravno dograjeval... Standard je bil definiran in zabetoniran 2002. DX9.0c je samo popravil DX runtime, da je 3.0 shader model lahko deloval tako kot je treba. Sam shader model 3.0 pa je bil definiran tak kot je že od izida DX9. Jasno se pa na vsake par mesecev popravi HLSL compiler. In to drži še danes.

Dr_M ::

Je bilo za pričakovat, da mi ne boš odgovoril na vprašanje (žaljenje bom pa razumel kot: mačka zacvili, če ji stopiš na rep) >:D

A ti podam še par tvojih citatov z linki? >:D


Ko se bos naucil postavit uprasanje, kar uprasaj. Ti bom odgovoril.

Me pa veseli, da si nasel en moj post, za katerega oba veva, da sem imel prav, samo ti se pa raje nekaj napihujes kot ena zaba in kazem s prstom drugam. Sicer vem, da si se vame zapicil iz enega razloga, ampak lajas v napacno drevo. Si bos moral najti drugega tipcka ritopikat. :)
Koneckoncev imel sem prav in ti ne. Si vsaj sam pokazal, kdo je v resnici retardiran. Nisi vreden, da bi ti v prihodnosti namenil se kaksno sekundo svojega casa, s takimi idioti kot si ti, namrec ne zelim imet vec opravka. Lahko se vedno bluzis, ampak brez konkretnih argumentov ne bo odgovora. Pa lep pozdrav. :)

Aja, pa glede zaljenja, naprej preberi svoj post, veckrat, potem se pa ob mojega spotikaj. Ampak jaz te pravzaprav nisem zalil, povedal sem zgolj resnico. Ampak to pa baje boli, mar ne? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

PrimozR ::

Machiavelli je izjavil:

Senitel je izjavil:

Sicer stare novice ampak nekaj za zooma vseeno: klik


Mogoče so mislili da bo PS3 tolk future proof ker je toliko časa zdržal nerazbit...zdaj je pa razbit že nekaj časa...

:facepalm: Kaj ima piratstvo veze s tem? Xbox je hacked že od vsega začetka pa bo zdržal prav tako dolgo kot PS3.

Machiavelli je izjavil:

LoL
Pentium 4 HT je bil 2002
Athlon x2 je bil 2005
Core 2 duo je bil 2006
Core 2 Quad je bil 2007
Ps3 konec 2006

O multithiringu ga ne biksat slej ko prej so morali naresti da applikacije izkoriščajo dodana jedra ker lih to je point dodavat jedra lol

Je pa delno res da so doterali stari dx9 do neke meje da igra zgleda odlično in dobro samo nemore to it v nedogled..
Konec 2002 je nastal dx9 ki se je dograjeval popravljal posodabljal vse do 2010 kot dx9c.

2011-2012 se mora zgodit pok z novimi konzolami,sploh ko bodo na voljo 28nm grafične...

Saj ne da so bili večjedrni procesorji do pred kratkim pravzaprav neuporabljeni. Kolikokrat ti bo še treba povedati da letos oz. prihodnje leto _NE_ _BO_ novih konzol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvežitev GeForce GTX 560 Ti - zmeda pri poimenovanjih se vrača (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6113684 (11021) SkyEye90
»

Prihaja GeForce GTX 560

Oddelek: Novice / Grafične kartice
307180 (6157) PrimozR
»

GeForce GTX 560 je potrjen za 17. maj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
215371 (4009) legice
»

nVidiin odgovor na AMD-jev odgovor na GeForce GTX 550 Ti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
83555 (3110) D3m
»

Prispel GeForce GTX 560 Ti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5626390 (23872) SavoKovac

Več podobnih tem