» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
197 / 302
»»

Lion29 ::

Magic1 je izjavil:

Ker je okus subjektiven in je tudi najboljša stvar na svetu nekomu zanič.


I get that... ampak okus cesa?
to me zanima.... kaj se ocenjuje?

ker pretty much vecina kategorij, ki sem jih omenil, je GOT na vrhu....
zelo, zelo tezko primerjas katero koli drugo serijo po tehnicni kvaliteti
od vfx, muzike, kostumografije, igre, do tempa, dialogov, etc....

to je objektivno..... subjektivno je pol tematika, obcutki, etc...

zato me dejansko zanima, kaj vi ocenjujete pri serijah... kaj je vam najpomembneje, da eno serijo oznacite za slabo, in drugo za dobro?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

IL_DIAVOLO ::

Izvirna zgodba in scenarij, ki je logicen in sledi v nekem smiselnem zaporedju. Ce je scenarij slab, je tudi vse ostalo slabo.

Slabo igranje se oprosti, ce so dialogi dobri. O tem je ze okorn enkrat govoril, kako pomemben je scenarij za dober film/serijo.

Cruz ::

Lion29 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Ma 3 sezone so čisto dovolj za serijo kot je Lucifer po mojem mnenju. Enako velja za ogromno drugih.

I, Claudius moram pogledati, je še nisem. Časovno obdobje je zanimivo. :) Game of Thrones pa pomojem mnenju ni med Top 10 najboljših serij, na moji listi se niti med Top 25 ne bi znašel.


po cem pa vi ocenjujete serijo?

po zgodbi
po igri
po muziki
po dialogih
scenografiji
kostumografiji
zanru
tematiki
moralnem nauku
tempu
?

kaj od tega je pri GOT recimo tolko zanic, da ni med top 25?


Velik budget=/=Dobra serija
Saj na začetku mi je bila ena boljših, morda bi še dejal, da najbojša. Potem pa je vsaka sezona bila slabša. Ocenjujem celo serijo. Enako je True Detective. Prva sezona 10/10, druga 5/10, končna ocena 7,5/10.

Jaz največ dam na scenarij(največ na dialoge, če jih ni, scenografija), potem igranje in potem scenografija. Najmanj dam za moralni nauk, še posebej, če je prisiljen(kar ponavadi je). Vsak si lahko interpretira situacije drugače in režiser/scenarist mora pustiti svobodo. Žanr/tematika mi nista važna. Tv serije imajo ponavadi enak tempo in sem se že na njega navadil.

In pri GoT scenarij šepa že nekaj sezon. Na trenutke je kar cringe. Seveda subjektivno mnenje. :)
Seveda je kvalitetno narejena serija, saj je budget res ogromen. Kako lahko narediš slabo serijo s takšnim budgetom?! Objektivno bi se seveda znašla, ampak pač meni osebno pa ne pride med 25. :)
Pa tudi to; ne vem zakaj ljudje hvalijo Emilio Clarke, ko pa igra NAJLAŽJI karakter na svetu! Najtežja stvar pri GoT za njo je barvanje las.

P.S. Seveda nimam GoT za slabo serijo, daleč od tega. Užitek je gledati high budget serijo, ker se res pozna. Ampak se mi zdi, da se najdejo boljše serije. Morda ne v njihovem žanru, to je res. Meni je pač vseeno kakšen žanr je. Bi si upal trditi, da je kakšna humoristična serija boljša od GoT, kar se sliši smešno.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

buttcrack ::

ajde, stresi iz rokava top 15 (ni nujno da je v zaporedju)

Cruz ::

buttcrack je izjavil:

ajde, stresi iz rokava top 15 (ni nujno da je v zaporedju)


Fargo, Star Trek Original Series, Battlestar Galactica(2003), Mad Men, Seinfeld, Futurama, Better Call Saul, Mr. Show W/ Bob and David, Doctor Who(2005), Hannibal, Peep Show, The Addams Family, Band Of Brothers, The Wire, Twin Peaks. Recimo na hitro.
Najboljši novejši sta mi: The Exorcist, The Good Place
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Outcast ::

Žalosten dan ko se konča ena najbolj podcenenjenih serij...in na kakšen način so končali The Americans!8-O

Priporočam vsem, ki imate radi....ma vsem jo priporočam, samo začnite gledati that's all...

FTad ::

klemenSLO je izjavil:

FTad je izjavil:

Izi je izjavil:

Priljubljena serija Lucifer, ki je bila nepričakovano skenslana po treh sezonah bo jutri dobila še dva dela (s03e25 in s03e26), ki naj bi malo bolje zaključila vse skupaj.
Ker nihče ni pričakoval da bodo serijo ukinili so ta dva dela posneli že za 4. sezono. In ker jo sedaj ne bo so se odločili, da oba dela skupaj predvajajo danes zvečer po ameriškem času oziroma jutri zjutraj po našem času.


Pravzaprav ta dva dela nista nic zakljucila. Obe epizodi sta bili filler epizodi, ki bi ju predvajali v 4. sezoni (ce bi do nje prisli). Na zalost nima nobene povezave s finalno epizodo :/


Ja škoda luciferja, men je bla to ena zlo simpatična serija :).
Predvsem pa Chloie :) :
 Chloie

Chloie


Tele zadnja 2 dela sta pa brez veze in bi ju lahko z lahkoto spustiš.


Meni je bil pa predvsem Lucifer karakter vsec.

cebelar123 ::

Pogledal sem prvo sezono in prvi del druge sezone The Handmaids Tale.
Nora serija do tega trenutka.

freezby ::

Jp, kot pravi Outcast. The Americans so zagotovo ena najbolj podcenjenih serij. Top zadeva, osebno med Top5 serij.
Me je kar strah pogledat zdajle zadnji del.

Konlov ::

Meni pa ne potegne, da dva iz familijo kao glumita USA junaka ki vse rešita. Kaj je tle tko oh...?

kokpa ::

Kdo ve kje lahko gledam 800words serijo?

leiito ::

Jaz sem tudi tik pred zadnjim delom the Americans, fan od s01e01, in me je Outcast spravil v skrb.

Outcast ::

leiito je izjavil:

Jaz sem tudi tik pred zadnjim delom the Americans, fan od s01e01, in me je Outcast spravil v skrb.


Komentar?:D

leiito ::

It was emotional. Izjemna epizoda izjemne sezone izjemne serije.

WallSreet ::

Outcast je izjavil:

Žalosten dan ko se konča ena najbolj podcenenjenih serij...in na kakšen način so končali The Americans!8-O

Priporočam vsem, ki imate radi....ma vsem jo priporočam, samo začnite gledati that's all...


Ok bodi pošten in mi povej če je v rangu The Wire-a, BB-ja, Farga itd? In če je vseh 6 sezon solidnih...

leiito ::

The Wire in BB sta epski seriji, kjer je vse brezhibno, nič ni na njunem nivoju, tudi Fargo ni

Konlov ::

Kwa pa je BB?

freezby ::

Osebno so mi The Americans takoj za sveto trojico Wire, Breaking Bad (BB @Konlov) in Sopranos.
Pa najbolj me je skupaj s partnerko potegnilo zaradi zgodbe/odnosa/dinamike med Elisabeth in Phillipom. Zame je najprej serijo o družini, medsebojnih odnosih, nato šele o vohunjenju, spletkah, preoblekah, a prvo ne gre brez drugega in obratno. Odličen slow burner. Definitivno si bom čez par let spet lahko zavrtel celo serijo. Že zdaj sem vzporedno z zadnjo sezono pregledal prvo.

leiito ::

Se strinjam, Amerikanci deluje na več nivojih. In pohvaliti gre res briljantno igro, v finalu res vsi izstopajo, tudi najbolj stranske vloge. Mogoče sem še malo pod vplivom ampak ja, zame med top 10 vseh časov, neverjetno kakšno emocionalno navezanost gledalca na fiktivne like je ustvarjalcem uspevalo omogočiti. Za kontrast mogoče Westworld, tam po moje sicer niti ne ciljajo na čustveno navezanost na karakterje, preveč jih je in ne rišejo jih posebej zaokroženo, ampak če ni teh čustevnih reakcij, ni prave drame, ni katarze in show ne pušča niti približno takega vtisa.

Outcast ::

leiito je izjavil:

Se strinjam, Amerikanci deluje na več nivojih. In pohvaliti gre res briljantno igro, v finalu res vsi izstopajo, tudi najbolj stranske vloge. Mogoče sem še malo pod vplivom ampak ja, zame med top 10 vseh časov, neverjetno kakšno emocionalno navezanost gledalca na fiktivne like je ustvarjalcem uspevalo omogočiti. Za kontrast mogoče Westworld, tam po moje sicer niti ne ciljajo na čustveno navezanost na karakterje, preveč jih je in ne rišejo jih posebej zaokroženo, ampak če ni teh čustevnih reakcij, ni prave drame, ni katarze in show ne pušča niti približno takega vtisa.


Podpis; strinjam se tudi glede BB in The Wire...dve najboljši seriji ever!

leiito ::

Sam pogrešam, da ustvarjalci Westworlda in tudi kake druge moderne serije s tako lahkoto ignorirajo osnovna pravila drame in se ne potrudijo dovolj z liki. Prva scena prve epizode prve sezone Game of Thrones npr. je primer kako to mojstri naredijo v par minutah, ko Ned Stark razloži hčeri, da če nekoga obsodiš na smrt, mu moraš biti sposoben tudi sam odsekati glavo. V tem kratkem dialogu izvemo ne samo vse glavne stvari o Starku v smislu njegovega prostora v zgodbi, ampak spoznamo njegov moralni univerzum in če ni ravno sociopat, se bo gledalec na tak lik čustveno navezal. Ampak George RR Martin je velemojster pisane besede, kreatorji Westworlda pa ne ravno oziroma se bolj usmerjajo na vizuelno spektakularnost.

SimplyMiha ::

Če tiskaš denar, boš to seveda počel kar se da najhitreje, najenostavneje in najučinkoviteje.

leiito ::

Mogoče, ampak verjetno je dražje vse tiste robote montirat kot dobrega pisca plačat. Ne vem sicer kako delajo Westworld, a je scenografija CGI in snemajo vse pred zelenim platnom, ali pa res postavljajo take hude sete.

Lion29 ::

meni je westworld kul.... pripoved zgodbe je na drugacen nacin kot GOT...
jaz mislim, da ne zelijo takoj povedat vsega o liku, ampak skozi serijo... fora pa je tudi, da so liki vecplastni, tudi njihove osebnosti v konfliktu....

ampak tudi meni WW pusca mesane obcutke... ne vem tocno kaj me moti... mogoce pocasen pace, ali to, da vecinoma serije ne vem zakaj se gre? in mi psotaja jasno samo proti koncu?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tomson ::

Včeraj pogledal pilota od Luciferja. Hmm... Glede na prvi del mi tole deluje precej na nivoju Arrowa/Flasha/FutureMana, ki jih nikakor nisem mogel pogledat do konca (igra, dialogi, zgodba). Se motim, se splača vztrajat?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

FTad ::

Tomson je izjavil:

Včeraj pogledal pilota od Luciferja. Hmm... Glede na prvi del mi tole deluje precej na nivoju Arrowa/Flasha/FutureMana, ki jih nikakor nisem mogel pogledat do konca (igra, dialogi, zgodba). Se motim, se splača vztrajat?


glej to, kot detektivsko nadaljevanko tipa Castle in dodaj nadnaravne stvari. Lucifer je sarmanten in zabaven. Dalec od tipa arrow, flash etc

leiito ::

Westworld (E5) gre pa v neko bizarno smer, roboti postajajo woke, pijejo alko, se dajejo dol, zraven pa nek politično korektni podton samoosvobajanja sužnjev, niti ne nepričakovano za ZDA zadnja leta, res se jim je odpeljalo.

nurse013 ::

Konlov je izjavil:

Kwa pa je BB?

Menda breaking bad...

https://www.google.si/search?q=breaking...
:)
you gotta be kidding me...

starboi ::

Kakšno mnenje pa imate o seriji Peaky Blinders ? Se splača začeti gledati, ker jo odlašam že od samega začetka ... Je kaj podobna odličnemu Boardwalk Empire-u, kar se tiče tematike ?

Outcast ::

starboi je izjavil:

Kakšno mnenje pa imate o seriji Peaky Blinders ? Se splača začeti gledati, ker jo odlašam že od samega začetka ... Je kaj podobna odličnemu Boardwalk Empire-u, kar se tiče tematike ?


Mogoče malo bolj 'dolgočasna', v smislu ni veliko nekega akcijskega dogajanja, pomembni so detajli in malenkosti, meni osebno zelo dobra serija...vedno pa počakam na celo sezono, pa jo potem v celoti pogledam.
Priporočam!

PunkDude ::

Še en glas za Peaky fuckin' Blinders!

webmaher ::

@starboi navali imaš še moj glas, zato takoj začni gledat :)

barocco ::

Zmanjkalo večino serij :/
Tipi Serij sem/jih gledal so spodaj.. trenutno iščem kake nove.Katere priporčate glede na moje "moj okus"
Seal Team, Counterpart ,Chicago Fire,Deep State,Continum, The Blacklist,12 Monkeys,FTWD,WD,Homeland,The Expanse,Vampire Diaries ,Game of Thrones
Če mislite,da bi mi kaka nova ali stara ustrezala ,glede na naštete mi prosim priporočajte..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

facepalm ::

mogoce s.w.a.t (koncana 1. sezona)

misek ::

Tr0n ::

Star Trek: The Next Generation sem zacel spet gledat.

Otroska nostalgija. 8-)

PunkDude ::

Nove sezone Salvation, Shooter, 12 Monkeys in Goliath se začnejo ta mesec :)
Od tistega kar jaz spremljam :)

Tr0n ::

Od novih pa: Legion, Billions, FTWD, Westworld, The Expanse, Code Black, Six, Patrick Melrose.

Okapi ::

barocco je izjavil:

Zmanjkalo večino serij :/
Tipi Serij sem/jih gledal so spodaj.. trenutno iščem kake nove.Katere priporčate glede na moje "moj okus"
Seal Team, Counterpart ,Chicago Fire,Deep State,Continum, The Blacklist,12 Monkeys,FTWD,WD,Homeland,The Expanse,Vampire Diaries ,Game of Thrones
Če mislite,da bi mi kaka nova ali stara ustrezala ,glede na naštete mi prosim priporočajte..

Recimo Strike Back.

xardas ::

Meni je bila všeč Barry (2018).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

mihy11 ::

Ima mogoče kdo slovenske podnapise 2 sezone Silicon valley ? Nikjer jih ne najdem....
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

klempo ::

oo7 ::

Kidding (2018) | Official Trailer | Jim Carrey, Catherine Keener & Judy Greer SHOWTIME Series

klempo ::

IL_DIAVOLO ::

Mpower daj zdaj eno random kontra. Da bo parno

meho7 ::

Animal kingdom 3. sezona - 2 dela ze zunaj


Staircase netflix verzija

Outcast ::

Skenslal polno serij; Westworld, Hard Sun, The Rain, Power, SIX:D, podobno razmišljam o The Man in the High Castle in Sneaky Pete (pogledal prvi sezoni).
Nekak mi grejo zadnje čase na živce serije, ki me ne potegnejo takoj...
Očitno je neki v tem vročem, težkem vremenu...ali pa samo bližnje SP:)

Kak pameten predlog? Oz. Colony mi je že od začetka privlačna, sam nisem čisto prepričan...

IL_DIAVOLO ::

Ni vreme, okus se ti je popravil.

Outcast ::

Bingo!;)
Pač skenslane serije so bile res 'slabše', uporabljene samo za preganjanje prostega časa, namenjenega gledanju, ki pa ga nimam prav veliko in ko ni boljših, ljubših serij na sporedu.

oo7 ::

Amazon studios se nekaj dogovarja za Luciferja.
««
197 / 302
»»