» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
17 / 307
»»

ejQ ::

Sm neki cajta nazaj pogledala prvo sezono in pol druge, pol se mi pa ni več dal. Al pa nism mela časa. Spet začet gledat pa najprej ugotovit kje si končal, pa še pozabu si kej... mora.

IL DIAVOLO ::

Je že kdo pogledal kak del Breaking In...zelo zabavna zadeva.

Nesta ::

Trenutno so verjento top serije zame:
-Game of thrones
-Once upon a time
-Dexter

Cool sta tudi:
-Haven
-Eureka - letos konec nanizanke :(

Kdo se priporoca kaksno podobno nanizanko na to vizo kot so zgoraj.

Zanimivo mi je to da zadnje case ni ene res Blowing off serije kot so ble pred nekaj casa (Lost, Prison Break, Heroes..)

STASI ::

Nesta probaj z dr. Who
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

ramiz?! ::

Mene je najbolj prevzela serija Suits. Prej sem gledal White Collar, od komedij pa King of Queens, Fresh Prince from Bel-air in pa Two and a half men.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Matija82 ::

ejQ je izjavil:

A ve kdo za serijo, ki je po kompleksnosti odnosov in fantasy faktorju podobna serijama Lost in Once Upon A Time?


Probaj Lost girl.

Nesta, Homeland je huda zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

leiito ::

Kaj za vraga je problem z našo produkcijo? Naša mala klinika je kao smešna, ostali žanri pa začuda še slabši. Ni čudno, da je Okorn odšel na Poljsko.

Srbi pa medtem npr, Vratiče se rode, masterpiece od serije. Je res tako težko dobiti dober scenarij? Teh Jonasovih je počasi dovolj. In ko sem ravno pri tem, enako Brane Rončel. 0.0001% gledalcev zanimajo obskurni eksperimentalni jazzisti iz Burkine Faso, tip ima pa že 20 let zlati abonma na prime time 2. programa.

Lion29 ::

res, full full si zelim narest eno kvalitetno slo serijo... res...in zlo bi si zelel da bi niko in luka zraven sodelovala....

sem preprican, da bi bil sposoben sproducirati zelo gledjivo serijo
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

_IKE_ ::

Frank is back ....


Frank Gallagher....UK Shameless8-)....

Lion29 ::

lol, sem bil ze cisto happy, da so back, grem chekirat in vse... in pol se enkrat pozorno preberem in vidim UK :(

Touch is back
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

STASI ::

Lion29 je izjavil:


Touch is back

26 oktobra.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

bluefish ::

Ja, druga sezona, S01E13 pa je bila na sporedu včeraj.

c0dehunter ::

Iščem novo serijo ki bi jo lahko začel gledati. Sicer sem tudi ljubitelj težkih zgodb tako da bi prišlo v poštev nekaj v stilu Filmi za razmišljanje ampak v obliki nadaljevanke.

Če kaj takšnega ne obstaja, pa prosim za predloge, ki se lahko kosajo z dobrimi zgodbami - všeč so mi Breaking Bad, Game of Thrones. Trenutno gledam Once upon a time in mi je format sicer zelo všeč, malo manj pa celotno okolje pravljice. Poskusil sem gledati tudi The Wire (za katero sem bral same odlične recenzije) ampak je prva epizoda tako hudo dolgočasna da me nič kaj ne vleče (poskusil gledati že 3x).

Torej nadaljevanke ki te potegnejo že s prvim delom, pa z dobro zgodbo (HIMYM in podobne komedije prosim ne).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

leiito ::

Lion29 je izjavil:

res, full full si zelim narest eno kvalitetno slo serijo... res...in zlo bi si zelel da bi niko in luka zraven sodelovala....

sem preprican, da bi bil sposoben sproducirati zelo gledjivo serijo


niko in luka?

Lion29 ::



ne poznas?

Niko Zagode
Luka Marcetic

mislim, da sta oba genialna
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Matija82 ::

c0dehunter je izjavil:

Iščem novo serijo ki bi jo lahko začel gledati. Sicer sem tudi ljubitelj težkih zgodb tako da bi prišlo v poštev nekaj v stilu Filmi za razmišljanje ampak v obliki nadaljevanke.

Če kaj takšnega ne obstaja, pa prosim za predloge, ki se lahko kosajo z dobrimi zgodbami - všeč so mi Breaking Bad, Game of Thrones. Trenutno gledam Once upon a time in mi je format sicer zelo všeč, malo manj pa celotno okolje pravljice. Poskusil sem gledati tudi The Wire (za katero sem bral same odlične recenzije) ampak je prva epizoda tako hudo dolgočasna da me nič kaj ne vleče (poskusil gledati že 3x).

Torej nadaljevanke ki te potegnejo že s prvim delom, pa z dobro zgodbo (HIMYM in podobne komedije prosim ne).


- Black mirror
- Homeland

Mogoče še Boardwalk Empire pa Fringe.

The Wire je najboljša nadaljevanka s tako slabim prvim delom. Sem hud hud fan toda priznam, da prvi del pritegne zelo malo ljudi (mene recimo prvič tudi ni).

IL DIAVOLO ::

The Wire je najboljša nadaljevanka s tako slabim prvim delom. Sem hud hud fan toda priznam, da prvi del pritegne zelo malo ljudi (mene recimo prvič tudi ni).


Meni je bila cela 1. sezona slaba, ampak pol v 2. sezoni se pa začne prava stvar. Najbolj me je pritegnila tista zadeva s tistim "grkom" in poljaki. Iz te sezone bi lahko celo naredili novo serijo.

Kdor spremlja serije, si preprosto mora ogledat to genijalno serijo.

Zgodovina sprememb…

c0dehunter ::

Matija82, hvala za predloge, bom pregledal pa se javim čez kak teden nazaj, če je bilo kaj meni primernega. Kar se tiče The Wire - kaj p če bi kar izpustil celotno prvo sezono? :) Ker berem, da je nekatere pritegnila šele na koncu 4. sezone, nekatere na začetku 6. sezone itd.

Sicer pa Once upon a time se dobro razvija in mi je sedaj še bolj všeč, ko sem izvedel da je pravljica pravzaprav resnična, sedanjost pa predstavlja samo urok (kdor gleda bo vedel o čem govorim).
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Lion29 ::

Kdo gleda mogoce Citizen Khan?



Angleska serija o Pakistanski druzini in muslimanski community v Briminghamu.

tak, sitcom humor, esanica med angleskim in posiljenim ameriskim... precej stereotipna....

je pa vseeno zanimiva, glavni lik bo postal po mojem kulten :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

IL DIAVOLO ::

Lion29

Kaj sploh ne gledaš? :D

Lion29 ::

precej stvari ;)
je pa tudi res, da v povprecju na dan porabim ~2h za gledanje serij...
tvja ne gledam... filme pa sam ko je res kak dober al pa ko je vlka susa serij
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

IL DIAVOLO ::

Diavolo: full, full, full sorry, sem pomotoma pritisnil na link popravi in ne citiraj.... in sem pobrisal tvoj post...


MODERATORJE prosim naj povrnejo originalen post!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Izi ::

c0dehunter je izjavil:

Sicer pa Once upon a time se dobro razvija in mi je sedaj še bolj všeč, ko sem izvedel da je pravljica pravzaprav resnična, sedanjost pa predstavlja samo urok (kdor gleda bo vedel o čem govorim).
Hmm, tole je vendar pravljica in je bilo že v 1. delu jasno, da je pravljica tista prava realnost, prestavitev v naš čas pa samo zloben urok.
Sicer pa zanimiva serija. Kjer je prisotna Magija je zame obvezen ogled 8-)
Druga sezona se začne že čez dober teden in sicer 30. september 2012
Clifhanger na koncu 1. sezone je bil precejšen, sedaj se vsi zavedajo, da to ni njihov čas, sploh si ne predstavljam, kako bodo lahko nadaljevali, precej se bo moralo spremeniti.

Lion29 ::

Lion29 je izjavil:

...ampak top serije, ne pa kr ene


hja, ce je serija top, moram sam podat svoje mnenje... ne maram, da mi kdo drugi govori kaj je dobro in kaj ne... ponavadi dam seriji od 1-3 epizode in dam pol verdict... nekatere skenslam hitro, nekatere pa ne....

recimo angleskih serij ne maram pretirano... pogledam prvih dvajset minut in pol vidim... gledam res zelo redke...

bi si pa zelel gledat se kake spanske/latinsko-am. serije, da utrdim spanscino, pa niso dostopne...pa tudi po vecini so soap formata...

slovenskih pa ze po defaultu ne gledam... tak so v vecini samo komicne s slabo produkcijo in debilnim humorjem... res si bi zelel gledat eno dobro serijo.... DAN LJUBEZNI mi je recimo zelo vsec... upam, da bo kmalu tudi na TVju kaj podobnega
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

c0dehunter ::

Izi, jaz sem prvih nekaj epizod tuhtal kaj je sploh realnost, očitno mi je ušel ta pomemben podatek :D
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

leiito ::

c0dehunter je izjavil:

Matija82, hvala za predloge, bom pregledal pa se javim čez kak teden nazaj, če je bilo kaj meni primernega. Kar se tiče The Wire - kaj p če bi kar izpustil celotno prvo sezono? :) Ker berem, da je nekatere pritegnila šele na koncu 4. sezone, nekatere na začetku 6. sezone itd.

Sicer pa Once upon a time se dobro razvija in mi je sedaj še bolj všeč, ko sem izvedel da je pravljica pravzaprav resnična, sedanjost pa predstavlja samo urok (kdor gleda bo vedel o čem govorim).


Pri The wire so nekateri liki sicer stalni, tematsko pa je vsaka sezona o določeni temi (ghetto/dope, pristanišče/sindikati, lokalna politika, mediji...) tako da lahko gledaš ali preskočiš posamezno sezono, vendar bi ti ogromna večina gledalcev in kritikov to odsvetovala, ker je serija res toliko boljša od vsega doslej videnega in ker se določeni fenomenalni liki pojavijo samo v eni sezoni, tisti stalni, najboljši pa skozi zgodbo razvijajo.

Začni gledati s pilotom 1. sezone in si sam ustvari vtis. Kdor reče, da mu je The wire postala všeč šele v 6. sezoni (od petih) je najbrž kaj pomešal.

Gleda kdo Louie?

Lion29 ::

Loui mi pocasi prohaja vrh glave... predvsem je v zadnji sezoni z nevroticnimi in zaostalimi liki izgubil tisto pravo identiteto, ki je serijo krasila prvi dve sezoni...

ta slow paced-jazz-blues muzka pa ubija mrtve, res...

ne vem no, nekatere finte so mi se vedno kul, a zal je serija izgubila svoj šarm
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

leiito ::

Thx 4 the tip. Louie je ameriški mediji zadnje čase res povsod in ne spomnim se, da bi že kdaj tako hvalili kakega komika. Očitno je trefnil nek zeitgeist sentiment. Snel sem si 5 kao naj epizod, vse iz 1. in 2. sezone.

Ah. Tako malo časa pa toliko dobrih serij.

Homeland ni slab, je pa za moj okus preveč razvlečen.

Game of thrones dobiva pa ocene na nivoju Breaking Bad. Očitno vredno ogleda. Dobil sem sicer vtis, da je nekaj v stilu Lord of the rings z joški, verjetno se motim.

Lion29 ::

Louie-ja je treba obvezno pogledat... ce poznas njegov stand up, pa tolko bolj

Kar se tice pa GOT... za moje pojme se lahko po kvaliteti cisto komot kosa z BB.
Ima pa cisto drugacne vrline in jih je tezko primerjat med seboj..oz. skoraj nemogoce...

kakorkoli, za moje pojme sta ti dve seriji zdalec pred vsemi drugimi cisto na vrhu...

tak da ce mores katero serijo pogledat, je to def. GOT
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

oemdzi ::

Doc Martin, super zgodba o nekdanjem kirurgu ki se boji krvi in se nato zaposli bogu iza nogu v neki vasici kot osebni zdravnik brez socialnih vescin, ki se redno srecuje z nenavadnimi primeri (za razliko od dr.Housa so vsi primeri mozni tudi v realnosti, sploh pa samo resevanje problema). Ceprav mi je bil House kar vsec, mi je tukaj se bolj vsec to, da ni tiste monotonosti, kjer zehas ob resevanju primerov in je zanimiva samo rdeca nit, tukaj je pa zanimivo prav vse in te rdece niti je na epizodo precej vec, tako da mi ni bilo niti za minuto dolgcas, ker zgodba se nenehno nadaljuje in ni zgolj skakanje od primera do primera ter ob koncu sezone malo razvoja "glavne zgodbe" kot smo tega vajeni pri vecini serij.

http://www.imdb.com/title/tt0408381/

ejQ ::

Matija82 je izjavil:

ejQ je izjavil:

A ve kdo za serijo, ki je po kompleksnosti odnosov in fantasy faktorju podobna serijama Lost in Once Upon A Time?

Probaj Lost girl.
Sm probala. Čeprav pri prvemu delu mal z očmi zavijaš, te kr matra, da bi naslednjega pogledu. Kaj pa to k v drugem delu kao rab sex, da se zacel. Pšššš... Big eyeroller.

Bonus je, da bejbi dobr zgledata. Ta glavna mal spominja na Mary-Louise Parker.

Lion29 ::

ta glavna je igrala že v precej serijah in mi je zlo dobra igralka...

tut tale iz house-a počasi nabira kilometrino
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Izi ::

Haven, tretja sezona se je začela, če še kdo ni opazil. Meni ena boljši serij, za malo starejše, vse se dogaja "slow motion", nobenih konkretnih odgovorov, samo namigi. Za akcijsko željne gledalce in tiste, ki vedno rabijo odgovore to ni.

Nesta ::

Izi je izjavil:

Haven, tretja sezona se je začela, če še kdo ni opazil. Meni ena boljši serij, za malo starejše, vse se dogaja "slow motion", nobenih konkretnih odgovorov, samo namigi. Za akcijsko željne gledalce in tiste, ki vedno rabijo odgovore to ni.



Super hvala za hint :) Haven je cool

Invictus ::

Kaj pa Californication?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

oemdzi ::

Californication ? Hmm agent Mulder v penziji z flaso v roki in travo v ustih, medtem ko naskakuje vse kar leze in gre. No ja za serijo taksnega kova je se kar dobra.

mk818764 ::

Invictus je izjavil:

Kaj pa Californication?


Zame ful dobra serija. Odštekana, da se nasmejiš do solz.
Škoda da je samo 25 minut ena serija.

krho ::

Prejšnji teden se je začela tudi Revolution, hm le zakaj me to po Pilotu ultra spominja na Falling Skies
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Okapi ::

Začel se je tudi Last Resort (ki ne spominja na nič in ima imho precej šans, da predčasno zaključi s sezono;-). Štorija o neki ameriški podmornici z atomskimi bombami, ki ne izpolni ukaza za napad na Pakistan in se zateče na nek tropski otok.
Last Resort %28U.S. TV series%29 @ Wikipedia

Lion29 ::

Začel se je tudi The mob doctor

Na kratko: Mafija drzi eno doktorco "za jajca" in more poceti tudi neeticne stvari... vsec mi je, ker not igra meni zlo seksy floriana lima, pa tudi "slovenski" Željko Ivanek



Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Izi ::

Lion29 je izjavil:

Začel se je tudi The mob doctor
Hmmm, ocene so povsod hudo slabe. Tvoje mnenje?
Serije imajo vedno že po defaultu boljše ocene kot filmi, tako da film z 5/10 je gledljiv, če si fan žanra, za serijo z oceno 5/10 pa mislim, da ni prihodnosti.

Lion29 ::

Jaz ne gledam ocen za serije, najraje si sam ustvarim svoje mnenje... na to serijo me je hypala Floriana, ki jo mam čisto slučajno med FB friendi :D

Sam pilot se je meni zdel gledljiv... pač tipična medicinska serija meets mafia...ocene so verjetno nizke ob poplavi različnih medicinskih serij...

ne bom rekel, da je serija na ravni House-a, ali ER ali Greys anatomy...poglej pilota (in drugo epizodo, ki je že na travniku) pa si sam ustvari svoje mnenje....

sam gledam od medicinskih Private Practice (GA ne prenesem) in sedaj Saving Hope kjer igra Michael Shanks (Daniel Jackson iz SG-1) in Erica Durance (Lois Lane pri Smallvillu) tudi kar precej gledljivo... gledal sem tudi A Gifted Man, ki so jo zgleda ukinli...

tak da... pogledaj sam, skupaj 80 minut, pa sam oceni ;)
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Izi ::

Ne vem če bo čas. Spisek "mojih" serij je namreč že precej dolg :P

Sem se pa ravno znašel v mrtvi sezoni. Večina mojih serij stoji. Celo tako, da sem moral moj celotni spisek podrobno pregledati in ugotoviti kaj hudiča se dogaja.
Da ne bo šlo moje "raziskovalno delo" v nič bom še tukaj objavil ugotovitve:

Alcatraz - Ukinjen
Alphas - V teku 2. sezona
Awake - Ukinjen
Breaking Bad - Prekinjen sredi 5. sezone. Datum nadaljevanja ni znan. Nekje sredi 2013
Continuum - Prekinjen sredi 1. sezone. Datum nadaljevanja ni znan.
Dexter - Prekinjen - Začetek 7. sezone 30. september 2012
Falling Skies - Prekinjen. Usoda 3. sezone ni znana.
Fringe - Prekinjen. Začetek 5. sezone 28. september 2012
Game of Thrones - Prekinjen. Začetek 3. sezone 31. marec 2013
Haven - V teku 3. sezona
Lost Girl - Prekinjev. Zečetek 3. sezone januar 2013
Merlin - Prekinjen. Začetek 5. sezone ni znan. Menda še letos.
Nikita - Prekinjen. Začetek 3. sezone 19. oktober 2012
Once Upon a Time - Prekinjen. Začetek 2. sezone 30. september 2012
Person of Interest - Prekinjen. Začetek 2. sezone 27. september 2012
Primeval - Prekinjen. Začetek 6. sezone ni znan. Že 1 leto in 3 mesece od zadnjega dela.
Revolution - V teku 1. sezona
Sanctuary - Ukinjen
The Secret Circle - Ukinjen
Supernatural - Prekinjen. Začetek 8. sezone 3. oktober 2012
Teen Wolf - Prekinjen. Usoda 3. sezone ni znana.
Touch - Prekinjen. Zečetek 2. sezone 26. oktober 2012
True Blood - Prekinjen. Začetek 6. sezone ni znan. Verjetno junij 2013
The Vampire Diaries - Prekinjen. Začetek 4. sezone 11. oktober 2012
The Walking Dead - Prekinjen. začetek 3. sezone 1. oktobra 2012
Warehouse 13 - V teku 4 sezona

Barabe so mi letos ukinile kar 4 serije: :'(
Alcatraz
Awake
Sanctuary
The Secret Circle

Zanimivo pri letošnjih ukinitvah je, da se niso ozirali na gledanost ampak izključno na ceno serij. Kljub veliki gledanosti so ukinili 4 odlične serije. Še najbolj mi je žal za "The Secret Circle", ki so jo kljub številnim protestom in velikanskem številu zbranih podpisov proti ukinitvi in kljub dejstvu, da je bila na tretjem mestu najbolj gledanih serij na televiziji CW, preprosto ukinili, ker je bila predraga.

Razveseljiv podatek pa je, da po poletni suši sedaj v kratkem štarta večina serij:

27.09.2012 - Person of Interest - 2. sezona
28.09.2012 - Fringe - 5. sezona
30.09.2012 - Dexter - 7. sezona
30.09.2012 - Once Upon a Time - 2. sezona
01.10.2012 - The Walking Dead - 3. sezona
03.10.2012 - Supernatural - 8. sezona
11.10.2012 - The Vampire Diaries - 4. sezona
19.10.2012 - Nikita - 3. sezona
26.10.2012 - Touch - 2. sezona

Merlin bi tudi znal štartati že naslednji mesec, v najslabše primeru pa takoj po novem letu.

bluefish ::

Serija Falling Skies bo zgleda dočakala tretjo sezono: http://www.tv.com/news/news-briefs-netf...

Falling Skies has already started production on Season 3, and its first major piece of casting is Robert Sean Leonard (House). He'll play a scientist that runs the power grid in New Charleston and makes friends with a bunch of rats underground. I'm not joking. Gloria Reuben (ER) will also guest star as a woman who helped lead the human resistance against the aliens in New Charleston.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

connel ::

Last resort mi sploh ne deluje slaba, upam da se zgodba dobro razvije in da jo takoj ne skenslajo.

IL DIAVOLO ::

Če še kdo ni pogledal serije The Killing, mu jo toplo priporočam.

IL DIAVOLO ::

Zakaj se meni zdi, da se v zadnjem času snemajo po večini ZF serije..edino kaj je ostalo dobrega, je dexter, breaking bad, the walking dead in homeland...no ja, saj je kar nekaj :D

AmokRun ::

Pa ravno ZF ni nobene dobre.

Izi ::

Točno tako. ZF je v resni krizi. Med tisoči serij je tisti moj spisek še najbližje Sci-Fi serijam.
Par serij od daleč spominja na ZF, vesoljske ZF serije trenutno ni niti ene. Še najbližje pride Falling Skies., pa še tam so vesoljčki samo za kuliso postapokaliptične drame.
ZF sicer ni umrl, samo trenutno je obdobje vampirje in zombijev, upam da se jih Američani počasi naveličajo in čez kakšnih 5 do 10 let spet dobimo kakšne prave ZF drame v stilu Star Trek.
Če bi bilo res kaj ZF serij bi bile te takoj vse na mojem spisku, prve pa bi letele dol navadne suhoparne človeške drame tipa Dexter in Breaking Bad, ki jih jaz gledam samo v času kislih kumaric, kom res ni na voljo nič niti F kaj šele ZF.

garamond ::

Mene pa zanima, če imate kakšen predlog zame. Gledal bi kakšno Evropsko serijo ... saj serije od HBO in podobnih so v redu, ampak bi poskusil še kaj drugega. Torej, Evropska produkcija, dovolj univerzalna, da so jo predvajali v večih državah. Po možnosti novejša.

Game of Thrones, recimo, se ne dogaja v ZDA, ampak je še zmeraj dokaj Ameriška. Američanom se verjetno zdi bolj kot serija iz stare celine, ker je več golote, pa aristokracija je ravno taka kot bi so jo lahko predstavljal na kraljevskih dvorih pred nekaj stoletji ... ampak še vseeno je Ameriška.

Čeprav ko malo razmišljam, mogoče ne iščem ravno Evropske serije ampak bolj Neameriško.
««
17 / 307
»»