» »

problem s tiskanjem - prosim za pomoč

problem s tiskanjem - prosim za pomoč

SG_101 ::

pozdravljeni,

imam tiskalnik epson stylus sx 115, ki je star cca. 3 mesece. Imam pa težave s tiskanjem. Če hočem printati kaj črnega, sprinta tako:


če pa ta text spremenim v katerokoli drugo barvo, npr. rdečo, sprinta čisto normalno in vredu. Torej je problem samo pri črni barvi.
vse štiri kartuše v tiskalniku so nove. Probal sem že head cleaning pa ni učinka. Tudi pri nozzle check, mi črni vzorec naredi prekinjen.

Prosim za pomoč, kaj lahko sploh naredim, da bo printalo normalno?

hvala

Duhec ::

Potem bo treba kar večkrat narediti čiščenje. Če tudi po recimo 5ih čiščenjih ni napredka pri izpisu Nozzle vzorca, pusti tiskalnik ugasnjen čez noč, da se tinta v notranjosti malce omehča in naslednji dan ponovi test.
Nič nisi povedal kolikokrat na dan, teden, mesec ga uporabljaš ?
Imaš originale ali refile ?

SG_101 ::

Dobro, bom poizkusil s tem testom.

Kartuše so original, uporabljam ga vsaj 3x na teden

SG_101 ::

Sem poizkusil (5x head cleaning), pa še vedno isto. Dvomim, da bo to kaj pomagalo, ker sem že včeraj 2x ali 3x dal to.
Mogoče še kakšna druga ideja? Čudno se mi zdi, da ostale barve normalno printa, samo črne ne....

crazyLIKEme ::

Meni je tip v eni prodajalni, da naj vzamem kartušo ven, in jo nežno spucam z palčko za ušesa, ki jo prej namočiš v alkohol(aceton).



Očistiš tam, kjer je obkroženo z rdečo. Sama sem sicer še po glavi mal potegnala, in potem še po celem čipu, ali whatever je to rdeče/rjavo. No potem mi je kartuša delala normalno :D
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Zgodovina sprememb…

SG_101 ::

uf, nimam niti najmanjšega pojma kako to dobiti ven :)

crazyLIKEme ::

Kako dobiš kartušo ven

Ti pa gotovo piše tudi v navodilih za uporabo, katere si verjetno dobil zraven tiskalnika :D
http://crazyl1keme.deviantart.com/

SG_101 ::

aja kartušo znam dati ven ja. samo nimam kaj za sčistit pri kartuši...
tak občutek mam, da je nekaj zamašeno tam, kamor to črno kartušo vtakneš. ne vem... je to možno?

kaj sploh lahko naredim? uveljavim garancijo?

dzinks63 ::

Epson ima kartuše popolnoma ločene od glave tiskalnika in se menjajo le same kartuše. Če se ti je glava zasušila, tudi če je tiskalnik še v garanciji, ti bodo to napako težko priznali. Lahko jim ga neseš na servis, da ti sčistijo glavo tiskalnika. Zamenjava glave tiskalnika je draga in se praktično ne splača, najbolje da kupiš nov drug tiskalnik. Če pa bi rad sam čistil, pa poglej malo navodila po netu, vendar končni rezultat ni zagarantiran.

mzorko ::

rešeni vsi problemi odkar imamo goprintbox.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako očistiti tiskalnik, glavo, kartušo..

Oddelek: Strojna oprema
2213668 (7735) mulc007
»

Tiskalnik printer defekt printanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
122058 (1893) Blinder
»

nova kartuša ne printa modre

Oddelek: Pomoč in nasveti
111627 (1477) anika87
»

Vprašanje-tiskalnik

Oddelek: Strojna oprema
71212 (1070) bluefish
»

Cheap-Ass tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
433880 (3304) TheJack

Več podobnih tem