» »

nov telefon

nov telefon

Jebac18 ::

zanima me kateri telefon predlagate, gledat sem cene okoli 250 evrov tukaj sem nasel nokio c5-03 do sedaj sem imel nokio, gledal sem androide ki pa jim hitro gre baterija zato vas sprasujem katerega predlagate

harvey ::

gledat sem cene okoli 250 evrov


Z vezavo ali brez? c5-03 bo kar ok izbira ali pa Nokia E52, če te skrbi trajanje baterije, samo ni touch in ostale "new age" navlake. Potem imaš še C7 in to je več ali manj vse.

Adroidi so kul (tehnološko gledano verjetno najbolj hot stuff); baterije pri vseh novih telefonih so kritična točka, ker se zasloni povečujejo, dodajajo se funkcije, zavoljo tega se jih več uporablja in vse to je davek v obliki trajanja baterije.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

bmatko ::

Če misliš kupovat kak smartphone potem te moram razočarat da je z baterijo povsod enak problem. Mogoče se najde kje kaka izjema. Nisi omenil 250EUR z naročnino ali brez?

Jebac18 ::

imam se naročnino đabest vendar pa ga bi kupil preko bolhe ali pa mimovrste... od androidou, ki mi je uredu je desire, ki pa je predrag kako pa je z aplikacijami pri c5-03 delajo tekoče ?? ter slike so vredu

martincek1 ::

Caki kako ti je Dizajr predrag, ce pa ga na bolhi dobis za 250EUR?

Jebac18 ::

res ne wem kje si ti videl desira za 250 najbrz si zamesu za legend

Lonsarg ::

Valda da ga dobiš rabljenga za 250EUR, sej je to sam 100EUR manj kot nov. Maš pa drgač tut fajn nizkocenovna androida, ki sta nova 250 in 230EUR in sicer HTC Wildfire, ter LG Optimus One.

Jebac18 ::

lg mi ni dobr ze samo ime in njihove baterije u telefonih niso neki dobre sicer nisem imel nobenga wildfire mi pa resolucija ni uredu drugače zgleda uredu no nwem jaz ko sem pred kaksnim mesecem gledal desira je bil gladko 350 cena

WODAK ::

če nameravaš kupit Nokio ti ne priporočam nokie c5-03 (star symbian sistem) ampak Nokio C7 z Symbian^3 (skoraj enak kot N8, ima le slabši fotoaparat in nima HDMI izhoda...ostalo je enako)
huh? :)

Jebac18 ::

aha tega pa nisem vedel ja kolikor sem gledal so nokie se najbol vzdrzlive glede baterije tko da bom najbrz ena od noki :)

djordjevic ::

Ne kupovati nokie samo zaradi baterije, no. Imam androida, pa mi baterija gladko zdrži tri dni.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Jebac18 ::

sej ne samo zaradi baterije navajen sem nokie predvsem zato ter hocem takega ta bo aktualn se nekaj casa ..

djordjevic ::

Poskusi karkoli drugega, da malo dobiš občutek, kako za časom je symbian - android, WM7, iOS. Karkoli. Da ti ne bo potem žal.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Jebac18 ::

no pa mi povej telefone do 250 ki so vredni tega dnarja ce odstejemo symbaine ..

djordjevic ::

Ej, ko sem jaz kupoval, sem vnaprej vedel, da hočem androida, pa sem kombiniral ponudbo (mid-range android) in denar, ki sem ga bil pripravljen dat za telefon, pa sem prišel na HTC Legend.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Jebac18 ::

aha no tega sedaj gledam po bolhi in zgleda dobr

Goody ::

http://www.androidpolice.com/2010/10/28...

(tegale ti folk zrihta za 150EUR (poglej na slo android forum, ali pa si ga kupiš sam iz Anglije za 99 funtov)

djordjevic ::

Da ne boš mislil, da vlivam vodo na svoj mlin. Pravim samo, da pojdi sprobat kak drug sistem. Pred Legendom sem imel nokio e71 - super telefon in za symbian zelo odzivna, toda robot jo poje za malico.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Jebac18 ::

sem že prej gledal htc legend pred kakim mesecom in mi je bil ze takrat uredu je bil pa se predrag takrat na bolhi

WODAK ::

Mislim, da še nisi videl Symbian^3 sistema ampak si že zmiraj na Symbian V5 (Nokia 5800) oz Symbian v3 (Nokia N95, E66,....). V bistvu ne vem kaj lahko počneš na Androidu in na Symbianu ne moreš? Razen, da ima hitrejši UI, drugega pažal ni.

Z nokio C7 dobiš:

- 8 MB fotoapart
- FM transmiter (poslušaš mp3-je preko radiskih fervenc v avtu)
- USB on the go (usb priključiš na telefon in gledaš filme na TV ali na mobilcu, posušaš glasbo preko avtoradija ali na mobilcu)
- Bluetooth 3.0
- WLAN IEEE 802.11 b/g/n
- Symbian 3 (ki se bo v prihodnosti zelo posodabljal)
- velik firmware popravek januarja (se pa bo prav tako tudi v prihodnosti na veliko posodabljal - vsaj tako obljublja Nokia)
- online firmware update
- OVI maps (zastonj navigacija + posodbaljanje več x letno), prav tako imaš za navigacijo Garmin, Google maps, Sygic Mobile, ....
- če se vam že res gabi Symbian UI pa si naloži SPB Mobile Shell, ki deluje izvrstno. Prav tako pride nova verzija 5.0 že februarja...
- instacija 99,9% programov na SD kartico
- vedno več iger
- ne rabiš rootat telefona in instalirat nekih lagfix-ov, da bi ti telefon deloval normalno
- Opera Mobile , če se ti orginalen browser gabi (popolnoma posodobljen bo januarja z novim firmware-om)

in še bi lahko našteval...

ne pravim da je Android slab sistem, ampak da je glede na price/performence za 250 EUR Nokia C7 daleč najboljša izbira....

djordjevic je izjavil:

Poskusi karkoli drugega, da malo dobiš občutek, kako za časom je symbian - android, WM7, iOS. Karkoli. Da ti ne bo potem žal.
huh? :)

WODAK ::

še nekaj linkov za nokio C7:

Nokia C7 "HD" TV out over 3.5mm jack?
... igra tudi divx-e out of the box :) za predvajanje podnapisov obstajajo pa programi
Spb Mobile Shell 5.0 Demo on Nokia N8 (Mandarin) ... zaenkrat še demo drugače je zunaj 3.7, ki deluje prav tako super....

Nokia C7 review

Bluetooth 3.0 je super stvar...naložiš gor scummvm in nato pa povežeš gor bluetooth miško in tipkovnico ter igraš point and click games (Monkey Island) preko telvizije :)
Ali pa recimo, ko greš h komu na obisk in hočeš imet malo mira pred otroki....naložiš igre oz filme(risanke) na telefon oz. SD kartico, priklopiš na televizijo...nastaviš bluetooth tipkovnico....pa se naj otroci igrajo oz. gledajo filme....


primer:
Nokia N8 HDMI with Bluetooth Mouse and Keyboard
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

Jebac18 ::

nazadnje nokia je 5610 tko da res se nisem sporbal kaj novejsga so mi pa htcji zlo fajni dizajn

XtodaZ ::

djordjevic ::

WODAK je izjavil:


- 8 MB fotoapart
- FM transmiter (poslušaš mp3-je preko radiskih fervenc v avtu)
- USB on the go (usb priključiš na telefon in gledaš filme na TV ali na mobilcu, posušaš glasbo preko avtoradija ali na mobilcu)
- Bluetooth 3.0
- WLAN IEEE 802.11 b/g/n
- Symbian 3 (ki se bo v prihodnosti zelo posodabljal)
- velik firmware popravek januarja (se pa bo prav tako tudi v prihodnosti na veliko posodabljal - vsaj tako obljublja Nokia)
- online firmware update
- OVI maps (zastonj navigacija + posodbaljanje več x letno), prav tako imaš za navigacijo Garmin, Google maps, Sygic Mobile, ....
- če se vam že res gabi Symbian UI pa si naloži SPB Mobile Shell, ki deluje izvrstno. Prav tako pride nova verzija 5.0 že februarja...
- instacija 99,9% programov na SD kartico
- vedno več iger
- ne rabiš rootat telefona in instalirat nekih lagfix-ov, da bi ti telefon deloval normalno
- Opera Mobile , če se ti orginalen browser gabi (popolnoma posodobljen bo januarja z novim firmware-om)

Gremo po vrsti.

1. Pri fotoaparatu nimam kaj ugovarjati. Samo število megapik še sicer ne pomeni, da je fotoaparat dober, ampak recimo, da mu dam benefit of the doubt, ker so fotoaparati na telefonih nokie, ki niso primarno poslovni, zelo dobri (na e71 je bil _porazen_).
2. Če si kdaj to dejansko sprobal, veš, da je zadeva milo rečeno krš, ergo se s to funkcijo ni kaj preveč za hvalit.
3. Uporabna stvar.
4. -II-
5. Odvisno, kaj delaš, ampak v praksi dvomim, da je velika razlika med g in n, če gre v osnovi za brskanje po spletnih straneh.
6. Symbian 3 - ki so ga praktično vsi večji reviewerji označili kot še vedno prezapleten - beri 6 korakov za eno nastavitev - in zgolj kozmetično popravljen symbian prejšnjih verzij. Roko na srce, symbian je oral ledino v časih 3650 in še nekaj let, potem pa je šlo samo še nizbrdo.
7. Rajt. Poglej, kako so zavlačevali s prodajo nokie N8. Najprej je bila planirana že konec poletja, prvi pa so jo dobili tam nekje v začetku decembra. Ne zameri torej, da njihove napovedi glede software updatov jemljem z dobršno mero rezerve.
8. Pri androidu imaš OTA update - moj legend je dobil android 2.2 pred tremi tedni.
9. Ko kupim mobitel, pričakujem, da mi ne bo treba nalagat kupa reči, da bo deloval tako, kot bi moral.
10. Če nisi app freak, ti običajno interni spomin povsem zadostuje. Na svojega legenda sem instaliral kakšnih 15 aplikacij, več pa jih ne potrebujem. Android prav tako omogoča instaliranje appsov na kartico, resda pa še zdaleč ne vseh.
11. Super. :)
12. Rootanje je postopek po mili volji (jaz osebno niti pomislim ne nanj), lagfix pa je stvar galaxyjev S.

Pa ne vzet vsega tega zdaj kot neko hudo kritiko. Nokia je hardversko še vedno zelo konkurenčna, čeprav imam občutek, da oblikovalski izdelek tudi ni več najmlajši, softversko pa v tem trenutku preprosto nima za burek. In pazi, to pišem kot nekdo, ki je imel zadnja dva telefona nokio, nekaj pred tem pa odbito in za tisti čas noro napredno 3650.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Jebac18 ::

kaj pravite o htc legendu recimo po kakih mescih uporabe sistem deluje ok ?? aplikacij je veliko to vem :) pa kaj se splaca uzet za zascito le tega..

WODAK ::

djordjevic je izjavil:


Gremo po vrsti.

1. Pri fotoaparatu nimam kaj ugovarjati. Samo število megapik še sicer ne pomeni, da je fotoaparat dober, ampak recimo, da mu dam benefit of the doubt, ker so fotoaparati na telefonih nokie, ki niso primarno poslovni, zelo dobri (na e71 je bil _porazen_).
2. Če si kdaj to dejansko sprobal, veš, da je zadeva milo rečeno krš, ergo se s to funkcijo ni kaj preveč za hvalit.
3. Uporabna stvar.
4. -II-
5. Odvisno, kaj delaš, ampak v praksi dvomim, da je velika razlika med g in n, če gre v osnovi za brskanje po spletnih straneh.
6. Symbian 3 - ki so ga praktično vsi večji reviewerji označili kot še vedno prezapleten - beri 6 korakov za eno nastavitev - in zgolj kozmetično popravljen symbian prejšnjih verzij. Roko na srce, symbian je oral ledino v časih 3650 in še nekaj let, potem pa je šlo samo še nizbrdo.
7. Rajt. Poglej, kako so zavlačevali s prodajo nokie N8. Najprej je bila planirana že konec poletja, prvi pa so jo dobili tam nekje v začetku decembra. Ne zameri torej, da njihove napovedi glede software updatov jemljem z dobršno mero rezerve.
8. Pri androidu imaš OTA update - moj legend je dobil android 2.2 pred tremi tedni.
9. Ko kupim mobitel, pričakujem, da mi ne bo treba nalagat kupa reči, da bo deloval tako, kot bi moral.
10. Če nisi app freak, ti običajno interni spomin povsem zadostuje. Na svojega legenda sem instaliral kakšnih 15 aplikacij, več pa jih ne potrebujem. Android prav tako omogoča instaliranje appsov na kartico, resda pa še zdaleč ne vseh.
11. Super. :)
12. Rootanje je postopek po mili volji (jaz osebno niti pomislim ne nanj), lagfix pa je stvar galaxyjev S.

Pa ne vzet vsega tega zdaj kot neko hudo kritiko. Nokia je hardversko še vedno zelo konkurenčna, čeprav imam občutek, da oblikovalski izdelek tudi ni več najmlajši, softversko pa v tem trenutku preprosto nima za burek. In pazi, to pišem kot nekdo, ki je imel zadnja dva telefona nokio, nekaj pred tem pa odbito in za tisti čas noro napredno 3650.


2. Kolkor sem gledal vide-je na youtube je stvar delovala solidno...Baje je tudi odvisno od avta, kje ima anteno in pa seveda od zasedenosti ferkvenc...ampak bolje išta nego ništa...
3. Pred kratkim sem videl test, ...sam oceni koliko je stvar OK
6. Niso zato uvedli QT, ki naj bi veliko enostavnejši in hitrejši za razvoj , prav tako pa naj bi združeval platforme meego in symbian?
7. Nokia je uradno napovedala nokio N8 za 4Q leta, če me spomin ne vara....res pa je, da je uradno prišla ven novembra oz. decembra....pred tem so pa bile same špekulacije, ki so po večini prišle iz engadged (kolkor je zanano pr pri symbian ni najbolj priljubljen) oz. kakšnih drugih virov...engagdged je celo v enem postu trdil, da bo nokia v prihodnosti dala na svoje telefone Android, kar pa močno dvomim....
9. Osnovne funcinalnosti po večini čisto zadostujejo...če pa hočeš costumizable telefon si boš pa res instaliral aplikacije...a nimaš ti 15 aplikacij gor instaliranih? dvomim, da so vse freeware :)
10. Mogoče hočeš kdaj formatirat telefon ali kaj podobnega...

vse kar hočem povedat je, da se je symbian3 glede na svojo preteklost močno izboljšal...je pa res treba vedet, da bo symbian v prihodnosti spadal med mid-range telefone, vendar še ga zdaleč ne moremo odpisat iz tega sveta....

na koncu je torej stvar okusa kateri telefon uporabljat. Čez 2 ali 3 leta boš tako ali tako spet kupoval nov telefon, ker bo star prepočasen, neodziven, imel bo premalo RAM-a, preslab fotoaparat, prepočasen procesor, itd.
telefoni so pač potrošniški material :)
huh? :)

moxon ::

Moj Htc legen je po 4ih mesecih uporabe bil kot nov kar se tice zunanjosti (kovinsko ohisje) in v smislu software-a, ki so ga vmes se posodobili na Froyo. Nimam kaj za rect, delal je odlicno, se mi zdi da sedajsnji galaxy s dosti bolj steka, o zunanjosti pa tudi dvomim, da bo zdrzala saj je mega plasticar. No ima pa definitivno tudi svoje prednosti :)

djordjevic ::

WODAK je izjavil:

Čez 2 ali 3 leta boš tako ali tako spet kupoval nov telefon, ker bo star prepočasen, neodziven, imel bo premalo RAM-a, preslab fotoaparat, prepočasen procesor, itd.
telefoni so pač potrošniški material :)

Zagotovo. Zato se mi ne zdi smiselno že zdaj kupovat preživeto stvar. ;) Pa brez zamere. Aja, pa aplikacije, ki jih uporabljam, so dejansko free. Ena izmed slabosti android marketa je, da pri nas plačljive aplikacije niso dostopne. Je pa hkrati res, da imam na telefonu vse, kar potrebujem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Jebac18 ::

no jaz sem imel telefon nokio 5610, ter sem jo uporabljal 2 leti pa pou, ko mi je avgusta padla u vodo je nisem več oživu od takrat imam pa itak foun, ki mi gre pa čedalje bolj na zivce skos se ugaša :) pa pou tipk mi ne dela vec :) tako, da bom tega zihr meu usaj ene 2 leti pa pou spet, ker drugače kar čuvam stvari :)

WODAK ::

djordjevic je izjavil:

WODAK je izjavil:

Čez 2 ali 3 leta boš tako ali tako spet kupoval nov telefon, ker bo star prepočasen, neodziven, imel bo premalo RAM-a, preslab fotoaparat, prepočasen procesor, itd.
telefoni so pač potrošniški material :)

Zagotovo. Zato se mi ne zdi smiselno že zdaj kupovat preživeto stvar. ;) Pa brez zamere. Aja, pa aplikacije, ki jih uporabljam, so dejansko free. Ena izmed slabosti android marketa je, da pri nas plačljive aplikacije niso dostopne. Je pa hkrati res, da imam na telefonu vse, kar potrebujem.


Symbian je bolj ziv kot kadarkoli. Na telefonu nimas free navigacije(razn google maps), USB on the go,...
Oziroma mi povej kaj imas, pa symbian nima:)
huh? :)

Jebac18 ::

a se lahko v tem pogovarjata v drugi temi ne tuki ...

WODAK ::

Jebac18 je izjavil:

a se lahko v tem pogovarjata v drugi temi ne tuki ...


Pardon:) naju je malo zaneslo. V glavnem kupi kar se ti zdi najboljse, pred tem pa se par review-ev preberi.Upam,da bos nasel kar si iskal,pa naj bo katerakoli platforma:)
huh? :)

GeForce ::

No, nočem odpirati nove teme..... zanima pa me kateri telefon ima vse tole oz. katerega bi se mi splačalo kupiti (trenutno imam SE K610i tako da nisem opredeljen na noben sistem android,symbian,...)
1.flash ki se lahko uporablja kot lučka
2.dokaj dober fotoaparat
3.vgrajen GPS (ni nujno)
4.Dobra baterija
5.dober zaslon da bi si lahko sem pa tja pogledal kakšno serijo
6.dobra odzivnost

Cena pod 150EUR v Mobitel splošna akcija ali Tušmobil brezmejnih 200
aja, kupil bi čez kakšen mesec, tako da me zanima prihaja kaj novega pod 150EUR

Yoni ::

Za tak denar, boš zelo težko našel telefon, ki bo zadostil vsem tvojim pogojem. Za 2x toliko denarja pa bi že dobil recimo desireja pri mobitelu. Za pod 150EUR lahko dobiš edino kako dokaj neodzivno nokio z zastarelim symbianom in rezistivnim ekranom.

GeForce ::

Sem sedaj tudi malo sam pogledal reviewe teh telefonov in večini manjka le flash lučka. Če zanemarim flash mi je še najbolj všeč SE Xperia X8. Ima ta serija kakšne posebne težave oz. hibe za katere bi moral vedeti? Verjetno neumno vprašanje pa vendarle kaj prednost ali slabost rezistivnega zaslona?

Tarzan ::

Flash lučka. Na mojem Desire Z telefonu se zadeva nahaja že prednaložena. Mislim da pa ima android market še nešteto aplikacij, ki točno to funkcijo dodajo...

Lonsarg ::

Prav nič ni narobe z temi 200EUR Androidi. Razen manjšega ekrana večina ljudi ostalih stvari ne opazi. X8 je čisto soliden telefon, prav tako LG Optimus ONE, HTC Wildfire, HTC Gracia. Sami fajn nizkocenovni telefoni. Glavne razlike:
Optimus pa X8 imata dokaj malo rama, kaka navigacija zna biti neodzivna.
Pa X8 je "official" stuck pri 2.1, Wildfire pri 2.2, medtem ko Gracia in Optimus bosta najbrž dobila 2.3.
Wildfire ima malo slabšo resolucijo od teh štirih.

Resistivni zasloni so se pa itak umaknili iz prodaja. Glavna razlika bi bla to, da je capacitativen na dotik, rezistiven pa na pritist. In pol je zelo odvisno od modela, koliko je traba pritisnit. Pa malo čudno deluje ko ekran malenkost notri zleze, pač filing ni tko fajn.

GeForce ::

@Tarzan: Ne mislim kakšne aplikacije ampak "fleš" zraven fotoaparta ki ga je možno uporabljati tudi kot lučko/svetilko
@Azgard: X8 "je že" offical pri 2.1 ali bo "verjetno" ostal pri 2.1? Trenutno izbiram med X8 in Wildfire (za zdaj) vendar nevem koliko bi me motila manjša resolucija na večjem zaslonu pri Wildifireu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

djordjevic ::

@GeForce: S froyom je prišla namenska aplikacija Flashlight, ki spremeni flash od fotoaparata v svetilko s tremi stopnjami. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

GeForce ::

Ja ampak če sam telefon nima flasha, mu ga tudi aplikacija ne more spremeniti v lučko po moji logiki.:D

koro13 ::

Ja imaš prav ;)

AvtoR ::

GeForce je izjavil:

Ja ampak če sam telefon nima flasha, mu ga tudi aplikacija ne more spremeniti v lučko po moji logiki.:D


Obstajajo aplikacije, ki spremenijo zaslon v lučko...

dgrude ::

Zdravo!
Pri NOKIA c5-03 me zanima, če lahko gledam PDF datoteke. Ali lahko dodatno naložim adobe reader, saj ga v originalu ni.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira Android telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
61375 (671) KTr1sk
»

Kaj Nokiaši pričakujejo od Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
337897 (5994) Bor H
»

pameten telefon za nezahtevne

Oddelek: Mobilne tehnologije
242206 (1647) GeForce
»

Nokia prevzema razvoj Symbiana, E7 prihaja decembra

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3211050 (10237) Gregor P
»

SE elm

Oddelek: Mobilne tehnologije
142177 (1752) Ramon dekers

Več podobnih tem