» »

Posta Slovenije... poden

Posta Slovenije... poden

Zak0n ::

Pred 6 dnevi (21. 10.) so mi iz Mimovrste odposlali paket na moj naslov.
Nestrpno sem ga cakal dan, dva, tri... Sedaj cakam ze 6 dni.

V mailu pise:
Dostavo za nas opravlja Pošta Slovenije, ki večino paketov dostavi naslednji delovni dan dopoldne. Izjemoma pa lahko dostava vzame do 3 delovne dni.

Klicem na Mimovrste in mi operater pravi, da bi paket moral ze priti, ga je probal "izsledit" ampak ga ni na nobeni posti... Rekel je da bodo poizvedel o njegovem nahajanju (ce se je slucajno zugbil v kaksnem skladiscu) in ga poslal na moj naslov.

Zdj me sam zanima, kaj za vraga dela moj paket ze 6dni bog ve kje?
Tok me zivcira ta posta slovenije, da me zanima ali se da njih "zajebat". Recimo da vzames paket in ne placas ker so taval okol in ga potem oni placajo?

Kako je glede teh zadev?

mn ::

Kaj si pa naročil če smem vprašat?

Zak0n ::

1 x Večfunkcijska naprava HP DeskJet 3050 (CH376A)
1 x Kartuša HP CH561EE #301, 190 strani
1 x Kartuša HP CH562EE #301 Tri-colour (Cyan, Magenta, Yellow) 165 strani
1 x Foto papir HP Trial Pack

mn ::

Aha. Nek paket z mimovrste je pomotoma do mene zataval, zato sem vprašal. BTW ni tvoj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

Zak0n ::

Ocitno ga neki serjejo teli na posti...
Pa mi doma pravjo "Prazniki so pa majo velik dela"... sam me prov mal briga... majo da poslejo... sej ce bi USAJ KJE BIL PAKET... sam tud mimovrste/posta nevejo kje je...

amigo_no1 ::

Če je poslano priporočeno imajo možnost sledenja pošiljki.

Zak0n ::

Sej mislim da je priporoceno, saj je placilo z gotovino ob prevzemu. In sem na mail tudi dobil kodo skateri lahko sledim. Sam nicesar ne najde. Tudi ko sem na mimovrste klical in so probal sledit niso nic najdli...

OldSkul ::

Ni nujno da se sploh da sledit. Se mi je že zgodilo tako pri paketih, ki so šli do slovenskega naslovnika, kot pri enem paketu, ki je šel v tujino. Pri tazadnjem me je bilo kar mal strah, da se je zgubil, toda je uspešno prispel. Ta njihov sistem ni 100% zanesljiv in jim kakšna koda očitno uide.

krho ::

Tiste kode od pošte za sledenje so sploh uporabne..
Pošta jih reciklira, tako, da če imate kakšno starejšo lahko gledate kam gre paket od nekoga drugega...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mn ::

V mojem primeru sem dobil na dom v enem dnevu dva paketa. Enega sem naročil in plačal po prevzemu, drugi pa je imel enako vrednost kot naročeni, in moj naslov vendar pa ni bilo plačilo po prevzemu.
Tako da vsaj v mojem primeru pošta ni bila kriva nič, ampak so zajebali pri Mimovrste. Ravno tako tudi pri Mimovrste po moje niso vedeli, da so kaj narobe poslali, ker me tudi po parih dneh ni nihče pozval naj paket vrnem.
Seveda sem ko sem videl, da sem dobil paket ki ni moj podjetje obvestil in se dogovoril za vračilo.

gendale ::

zadnje čase so res gnili, ta mesec mi še nobenga paketa niso uspeli dostavit v nekem normalnem času

Sc0ut ::

Osebna izkušnja. Pošta "izgubi" 150 eur, poslanih priporočeno.

Sledenje - po 3 tednih iskanja - "zamešali smo številko pošiljke, lahko še ekrat sporočite številko pošiljke".

Verjetno sem bil sam kriv - nisem še poznal vrednostnih pošiljk.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Modri dirkač ::

Verjetno je kje padel s kamiona.
Previdno s pošto SLO, zadnjih par let imam slabe izkušnje, od odpiranja paketov (so bili zalimani nazaj z njihovim salotejpom, samo je manjkalo nekaj zadev - bil je domač paket, ne iz tujine), do tega, da so pošiljke iz tujine hladnokrvno nazaj poslal, brez obvestila, da ne govorim, kolikokrat paketa sploh ni blo.

Če se le da, uporabljajte kakšno drugo logistično firmo.
Everybody lies!

Šimpanz ::

Da sploh ne govorim koliko paketov so nam polomili v zadnje pol leta. Vse naše zahteve po odškodnini so zavrnili, ker paketi niso bili zavarovani.

c3p0 ::

Pokliči na pošto in naj oni preverijo - če seveda imaš polno št. paketa.

Online tracking deluje bolj naspol, ali pa sploh ne.

Sc0ut ::

To je cca. 4 leta nazaj. Je že prošlo, ampak še vedno povzroča da sem previden pri pošti.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

whatever ::

Meni so še vedno vse dostavili. Imam pa pripombo na to, da zmeraj nabijejo še neke dodatne stroške, ki jih ni na predračunu spletnih trgovin. Ponavadi kak euro si zmislijo zraven.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

šernk ::

Ponavadi kak euro si zmislijo zraven.


kak euro ja...nazadnje sem skoraj dol padu, ko so mi nabil ne vem več kolk...čez 15eur mislim da je blo, imaš drobiž lepo naštiman, da ko pride mu le izročiš in na hitro končasta...pol pa kar naenkrat tolk pa tolk....whaaat

žalostno je, da se slednje stvari ne da kupit v fizični trgovini in pride vedno preko pošte slovenije ;(
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Furbo ::

Nič si ne izmislijo zraven, če je plačilo z odkupnino, si pač vzamejo svoj denar za stroške poštne nakaznice. Bolj resni prodajalci te opozorijo na to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Glodko ::

Meni je pred 14 dnevi poštar prinesel paket iz Amazon.co.uk. Poštar pozvoni (večstanovanjska stavba) me vpraša če sem jaz XYZ in da ima eno pošiljko zame. Ko sem prišel na hodnik mi je samo dal pošilko in šel. Ne vem kaj bi počel če bi jo prevzel nekdo drug ki bi slučajno bil na hodniku v tistem trenutku (paket je seveda bil že plačan). Mislim da bi lahko malo preveril kdo je kdo....

LeQuack ::

Balkan snail mail. Pomoje noben na pošti ne dela z veseljem tam (razen redke manjšine), pač tipična državna službica, boli jih k**** za pakete in podobno.
Quack !

Furbo ::

Glodko je izjavil:

Meni je pred 14 dnevi poštar prinesel paket iz Amazon.co.uk. Poštar pozvoni (večstanovanjska stavba) me vpraša če sem jaz XYZ in da ima eno pošiljko zame. Ko sem prišel na hodnik mi je samo dal pošilko in šel. Ne vem kaj bi počel če bi jo prevzel nekdo drug ki bi slučajno bil na hodniku v tistem trenutku (paket je seveda bil že plačan). Mislim da bi lahko malo preveril kdo je kdo....


Zdaj pa že mal fantaziraš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Modri dirkač ::

Nič ne fantazira, saj jih ne pošiljajo priporočeno.
Standardna praksa za take pošiljke.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Zak0n ::

Zdj je prsel postar na dom in sem mogu podpisat da nisem prejel posiljke in ko sm ga uprasu kaj pa zdj je reku da ne ve in da bodo videl kaj pa kako.

Mene zdj zanima kaj ce poklicem na mimovrste in recem da se mi za ta njihov paket jebe, ker mi v koncni fazi dol visi kje je (ce ga je posta zgubila bodo itak dubil placan) ce pa se najde cez en tedn nej jim pa kr nazaj poslejo, jst bi pa pac zahteval da se nova posiljka z istimi artikli posle?

Je gdo gdaj kej takega zahteval? So odobril?

Furbo ::

Modri dirkač je izjavil:

Nič ne fantazira, saj jih ne pošiljajo priporočeno.
Standardna praksa za take pošiljke.


Potem pa to ni krivda pošte, ampak naj jamra čez Amazon.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gazibo ::

ima kdo izkusnje s posiljanjem paketov v tujino preko poste slovenije? 31ga prejsni mesec sem odposlal paket, danes (6.9.) mi pri sledenju se zmeraj pise samo datum odposiljanja, nobenih vmesnih tock, kot sem jih vajen pri DHL ali UPS. zadeva je zelo vredna in se bojim da ni kaj slo po zlu saj paketa ni bilo mozno dodatno zavarovati


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije - šalabajzerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8815790 (5861) dice7
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715114 (8531) jocoj
»

Pošta obrazec za pošiljanje v EU

Oddelek: Pomoč in nasveti
172136 (1685) s1m0n
»

Sledenje pošiljki - pošta slovenije (status se ne spremeni)

Oddelek: Loža
3520252 (11773) kloko
»

Mimovrste in Pošta Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017146 (9095) opeter

Več podobnih tem