» »

Oddajanje radia preko spleta

Oddajanje radia preko spleta

Anxic ::

Torej, zakupil sem strežnik za oddajanje glasbe preko interneta, dobil sem tudi že IP, geslo in port, ki sem jih vpisal v Encorders na desktopu 2. Enostavno me noče povezati. Drugega nisem nič spreminjal, razen seveda glasbe, ki sem jo dodal na playlisto. Sem morda naredil sam kakšno napako, sem kje kaj pozabil opraviti, ali preprosto strežnik še ni aktiviran in zato ne dela?

Hvala za pomoč, =)

BIG_Yack ::

Pozdrvljen!

Kljub starosti teme bi želel dodati nekaj podrobnosti, morda polovinko odgovora še prihajajočemu obiskovalcu te teme.

Iz besedila lahko povzamemo, da je Anxic nabavil SHOUTcast strežnik, na katerega bo s svojega računalnika pošiljal zvočni signal z MP3 kodekom s programa SAM Broadcaster (ali imam prav?), ki sem ga v opisu prepoznal zaradi omembe "Desktop 2", pogledu, na katerem je modul z koderji.
Najprej bi bilo spametno s pomočjo brskalnika ali ukaza ping preveriti delovanje oziroma odzivanje IP-naslova tvojega SHOUTCast strežnika. Kasneje pojdi še na http://ipstreznika:8000 (predvidevam) in preglej, če se prikaže kakršnokoli besedilo. Če se in, če ping vrača pozitiven odgovor oziroma je strežnik dosegljiv, je težava na tvojem računalniku bodisi s SAM Broadcasterjem, napak vpisanim geslom ali blokiranjem pošiljanja zvoka zaradi nameščenih programov za varnost, požarnega zida na routerju (v tem primeru nastavi NAT).

Sporoči, kako gre, če imaš še vedno namene oddajanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sam 4 Broadcaster Radio

Oddelek: Zvok in slika
81657 (360) anjlisinha
»

Se sploh še splača dodati...

Oddelek: Strojna oprema
101328 (1037) Boomer1911
»

Internet radio - Broadcasting

Oddelek: Izdelava spletišč
122772 (2430) hansol
»

Spletni radio / kateri program in kako?

Oddelek: Programska oprema
122992 (2804) Nikolai5
»

Spletni radio

Oddelek: Omrežja in internet
131326 (1162) BIG_Yack

Več podobnih tem