» »

RAID 0 priklop diskov ?

RAID 0 priklop diskov ?

-MiS- ::

Zanima me, ali je možno priklopit dva diska v raid 0, ne da bi pri tem na enem izgubil podatke, disk s podatki je razdeljen na 4 particije, drugi disk pa je prazen ?

A more za raid bit samo ena particija na disku ?

A je dobro imer nameščen op. sistem na teh dveh diskih, al priporočate še en disk posebej za sam sistem ?

Na MSI-jevi plošči pa imam Promisov RAID kontroler, ki omogoča RAID 0 in 1


Za odgovore vam že v naprej hvala

-MiS- ::

?

blabla ::

>Zanima me, ali je možno priklopit dva diska v raid 0, ne da bi pri tem na enem izgubil podatke, disk s podatki je razdeljen na 4 particije, drugi disk pa je prazen ?

Žal ne. Podatke zbackupiraj na tretji disk, naredi raid in podatke nazaj posnemi.

>A more za raid bit samo ena particija na disku ?

Ne. Ko ti narediš raid disk se ta dva diska obnašata kot en sam disk in se na njem dela lahko vse kar se drugače dela na enem samem disku.

>A je dobro imer nameščen op. sistem na teh dveh diskih, al priporočate še en disk posebej za sam sistem ?

Jaz imam sistem na raid 0 arrayu in dela BP.

-MiS- ::

hvala ti, torej ne preostane drugega kot backup in potem vse skupi nazaj gor,...

Kolk hitre prenose pa se lahko dejansko iztrži od dveh hitrih diskov (ATA 100) z 7200 obrati ? (cca kolk MB v sekundi) :\


TESKAn ::

Načeloma hitrost najpočasnejšega*2.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

McHusch ::

Omeniti pa velja še, da RAID s slabimi gonilniki konstanto malce obremenjuje CPU.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811977 (7458) carota
»

Opcije glede RAID-a

Oddelek: Strojna oprema
342311 (1946) wave
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293563 (2322) element
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212164 (1946) CaqKa
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
272000 (1801) Igor

Več podobnih tem