» »

mreža win98 v xp

mreža win98 v xp

pele ::

Problem je sledeč: v mrežo je povezanih 14 računalnikov. 13 jih ima win98 se in med njimi vse poteka v redu. Problem je z enim, ki ima win xp pro. Z njega lahko dostopamo do ostalin win98, z win 98 pa ne moremo do xp. Vedno zahteva omrežno geslo (odpre okno: Vnos omrežnega gesla): sredstvo //ime/IPC$
Geslo ni nobeno od prijavljenih uporabnikov v xp.
:O Kak nasvet mogoče?:\

ToniT ::

Kak šeran direktorij na XP ne bi škodil. V Local Users and Computers pa vpiši imena uporabnikov, pod katerimi se prijavljajo v win98 - če se ne prijavljajo, pa naj bodo to imena računalnikov. Privzeto morajo imeti uporabniki za dostop do XP geslo.

pele ::

Direktorij je že šeran, to z uporabnikom sem pa tudi že probal, pa ni delalo:O

ToniT ::

Še nekaj. Če imaš na XP-jih NTFS, moraš uporabnikom dovoliti dostop na NTFS in še na share.

pele ::

Hvala! Sem poštimal! lp

Klampfer ::

Jaz pa imam ravno obraten problem. V mreži mamo cca 40PCjev z nameščenim WIN98SE in enga z WIN XP PRO. Iz 40 PCjev (WIN98SE) lahko dostopam do share diska na WIN XP, iz WIN XP pa ne morem na niti enga ki ima gor WIN98SE. Nameščeno je Microsoftovo omrežje.

Jaz sicer vidim vse PCje z WIN98SE, ko pa kliknem na njih (imajo share diske), pa me vpraša za geslo, jaz ga vpišem, pol pa se pokaže peščena ura in WIN XP nič ne nardijo... (lahko čakam v nedogled).

A ima kdo kašen predlog?
Bogomir


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinXP v omrežju z win98

Oddelek: Omrežja in internet
101366 (1204) Rokomah
»

mreža xp-me

Oddelek: Omrežja in internet
71024 (892) sverige
»

težave v domačem omrežju

Oddelek: Pomoč in nasveti
121267 (1112) romario
»

Win Xp mreža

Oddelek: Programska oprema
161373 (1135) ToniT
»

win 2k pro problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
131290 (1108) krho

Več podobnih tem