» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
95 / 256
»»

Matako ::

Uf ta kraljevi članek iz leta 1994 poraja več vprašanj kot odgovorov.

Recimo... Jajo je padel (bil odstavljen, op. avt.) zaradi Bushevega "tajnega vojaškega dokumenta". Se pravi je bil Clio tudi CIA-ovec. Ker po Kralju je Jajo definitivno bil. Samo ne dovolj in je lete, ali kaj? Da ne govorimo o tem da "Slovenci uničujemo _svetovno_ demokracijo".

Da fuq?

Je pa članek nostalgična bomba. Ja, ja otroci - tudi takrat davno smo se že kregali in se zmerjali s komunisti in fašisti, da ne boste mladiči mislili, da ste kaj novega izumili!

Se je pa še enkrat potrdilo: Kraljeva in Mikijeva zgodba je precej bolj prepletena kot oba želita priznati.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

čarli ::

ColdCat je izjavil:

čarli je izjavil:



Je namreč letnik 69.


Miki trdi, da je letnik 68. LINK
Znani mail od Mitje L., ki ga je Miki potem objavil javno in se zameril Mitji L. Na koncu je Miki napisal, da je to pripel za ilustracijo, kdo in kaj je Špelca. "8-)


Hmm, ne vem zakaj mi je ostalo v spominu da je letnik 69:) Dobr se posipam s pepelom, če sem širil krivo vero...

leiito ::

Pa dobro, je bil pač impressionable mladi Mitja in mu je godilo biti komercialni direktor "edinega v svetu priznanega predstavnika vsesplošne svetovne demokracije". Boris je (vsaj bil, ko sem ga imel tudi sam priložnost spoznati) povsem OK dečko, v 90ih je bil tudi dokaj inovativen računalničar.

Okapi ::

Pod katerim nickom se skriva na slo-techu?

O.

ColdCat ::

Nadaljevanje kraljevega članka iz Videotexa.8-) Veliko omenja tudi Mikija. To je izgleda bil cajteng, ki ga ja izdajal kralj

LINK
LINK
8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

poweroff ::

leiito je izjavil:

v 90ih je bil tudi dokaj inovativen računalničar.

Ja, njegove reklame za Linux so bile EPIC. Software, ki ga je razvijal pa tudi... :))
sudo poweroff

Matako ::

ColdCat je izjavil:

Nadaljevanje kraljevega članka iz Videotexa.8-) Veliko omenja tudi Mikija. To je izgleda bil cajteng, ki ga ja izdajal kralj

LINK
LINK
8-)



Oho. Slika prestreljene kraljeve noge. Dosti grdo. Ne vem zakaj sem mislil, da ga je v stopalo. Čakaj kako to, da teh člankov nismo prej opazili?? Saj so bili že ves čas gor, ne?

Mikstonslovna zlata jama tale Videotex! Bo kar nekaj za prebrati in navzkrižno analizirati. Zanimivo, da se je kralj podpisoval še kot Boris Valenčič, politik.. nekako še ni bil čisto notri v vlogi visočanstva.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ColdCat ::

Meni je kralj kot računalnikar všeč
Slovenski KRALJ
podarja Sloveniji in svetu, za nadalnji razvoj in neomejeno uporabo FREETIME POS in OPINFOS -
v popolnem smislu kot OPEN SOURCE programsko opremo.

Link
8-)8-)8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

ColdCat ::

Matako je izjavil:


Čakaj kako to, da teh člankov nismo prej opazili?? Saj so bili že ves čas gor, ne?


Vse to je staro vsaj leto in pol. Kralj je dal to gor takoj potem, ko je Miki postal mainstream bloger. Tak čas lani pa sta si oba dopisovala po mailu, zato je prav da obletnico obeležimo s ponovno povezavo na njuno korespondenco KLIK

"Kaj pa vespe, jih še kradeš?, pozz Mitja" EPIC :))

poweroff ::

Super zabavno branje. :))
sudo poweroff

Okapi ::

Naj vas ne zavajajo kakšne nepotrebne izjave programerjev, kateri so sodelolovali pri pisanju programskega POS sistema FREETIME in poslovnega programa OPINFOS za operativno vodenje podjetja, kajti dejanski iniciator, avtor in financer tega projekta in navedenih programskih aplikacij sem globalno jaz.
:))

Matako ::

Naključno dejstvo:

Kraljev časnik se imenuje Videotex po BBS-podobnemu sistemu, ki naj bi ga Clio (wtf?) onemogočil. Googlanje vodi v glavnem do francoskega Minitela, praktično edine res uspešne implementacije , predvsem po zaslugi "Minitel rose" - še ena info tehnologija, ki jo je rešil pr0n, skratka.

Konec naslednjega tedna, 30.6., bo francoski telekom ugasnil Minitel servis za vedno po 30 letih delovanja.


Kako se vse poklapa ne?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

leiito ::

Curiouser and curiouser.

ColdCat ::

Ko je blog nenadoma postal znan širši publiki, so se postavljala tudi ta vprašanja. Predvsem zato, ker sem opisoval dogodke, ki se niso časovno ujemali v letih 90 in 91. Takrat nisem želel pojasnjevati pravega ozadja in dogajanja pred junijem 1991. Zato precej nejasnosti na eni strani in muzanja na drugi. Muzanja tistih, ki poznajo celotno zgodbo.
Part(37)
Miki za obdobje pred osamosvojitvijo še vedno ni povsem iskren. S tem nas bo izgleda nagradil le nekajkrat na leto. Vmes bo štancal prižonjerje, mikilikse, gate(ko bi jih vsaj). Škoda, da je tudi kralj obmolknil glede Mikija. Zadnje kar pravi je, da je Miki "policaj v rokah Cliota".8-). To tezo je nekje nadgradil v "nezakonski sin Cliota":|

BTW, Mikstone Report: "last lap"8-). Jaz čakam trčanje počastnog kruga.

Cervantes ::

No, malo OT..

Me pravzaprav čudi, da sta se Špelca in Vašči sodno spravila nad Mikija... s stališča medijev - in "javnega mnenja" - njima to baš ne bo v prid, ker se bodo samo stara jajca pogrela...:)

@CC: maratoncev najbrž ne bomo dočakali.

Knjiga? Ne me basat, WTF!

Matako ::

Stara jajca, a kot vidite več kot aktualna. Sploh dodajanje v Mikijevem "rojalističnem" obdobju, ki je opisano v Videotexu se mi zdi fascinantno.

In Mikijevo pometanje pod predprogo se mi zdi pomenljivo. Kaj se je dogajalo takrat? In kaj je pisalo v Bush sr. pismu? Zakaj strel v nogo? Čemu je Clio sovražil Minitel? Kako to, da so bili vsi zraven, ko so počili Krambija?

Zdaj je idealen čas za pogrevanje starih jajc, saj je vendar praznik!

Več!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Cervantes ::

Res kar praviš. Mene samo čudi vedenje Špelce in Vaščita. Če se stara jajca pogrejejo - je to lahko le v škodo njune "javne podobe".

Odškodnina od Mikija? Oh come on...

Karaya 52 ::

Nekaj je zasluzil s knjigami, ko se vsujejo v slovenske knjigarne in ko bo koncan prevod v 10 jezikov lahko prizadeta pobereta svoj del. Ce jima to ne uspe, Mikića vsaj malo zivcirata. Mogoce vpeljava besedne zveze pravdarsko trolanje ni slaba.

Cervantes ::

Book? What book?

donfilipo ::

Patriotske igre.

Izide obsorej. Cena sitnica.

Mož je podjeten. Evo jaz sem razmišljal da bi napisal Partizani so ga tepli celo noč zdaj ko je Janez aktualen.

Ampak ne gre.

Je potreben talent.
Ampak dobro, ti kot Cervantes veš bolje od mene.
:))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

In včeraj je bila aktualna nagrada Kresnik.

Pa sem malo mislil, če je kanček resnice na tem, da je jenkibos pravi don bizantincev v Sloveniji in bo zainteresiran da Patriotske igre izidejo.

Klinac. Baje je bila obljubljena nagrada 'neprestano kresanje po sudovima' in še nekaj ovadb, ali kako se že reče.

Pa to ko sploh nismo ziher, da knjiga obstaja.

Zdaj pa si ti zamisli potencial8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ColdCat ::

Špelca je izgleda letnik 70, kot Miki. Leta 2003 (februarja) je začela Mariotova oddaja Avtoportret. Špelca je nastopila aprila tega(???) leta. LINK Tu piše, da je pri 33. letih. Če je tu stara že 33 let potem je rojena leta 1970 aprila ali prej. Če je v 33. letu potem je še mlajša.
Mariotova oddaja je imela več sezon. Če je Špelca nastopila v kateri izmed kasnejših sezon in bila takrat stara 33 let, je še toliko mlajša.
Ok, lahko je Mariotu tudi zamolčala kakšno leto ali dve v oddaji.8-)
Že kot mala punčka se je raje družila s fanti in zgodaj pokazala svojo odločno naravo, ki jo zadovolji le visoka doza energije in dogajanja. V dobi odraščanja je bolj problematična od starejšega brata, beži od doma in se tudi dodobra stepe, če ravno nanese.

Bratec pri Mikiju še pride na vrsto.
Možakar, ki spominja na ata Kremenčka je nadvse zanimiv lik. Družinsko zavaljen in pogriženi nohti do živega je njegov trade mark. Nekoč strokovnjak za piščance in mrežni marketing je opeharil marsikaterega državljana. V nadaljevanju, ne danes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

ColdCat ::

Kaj pa tole???
A niso na 2streznik.net bili seznami udba.net od Lajovica? Miki je kot kaže tudi v tistih evidencah (kdo še sploh ni tam notri8-))

Miki ni bil kot 14-leten pionir nič kaj priden.

OK, špelca je lahko tudi letnik 69, rojena maja ali kasneje. V aprilu 2003 je potem tudi stara 33 let in je v 34-tem letu. 8-)8-)8-)

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ColdCat ()

Matako ::

ColdCat je izjavil:


Že kot mala punčka se je raje družila s fanti in zgodaj pokazala svojo odločno naravo, ki jo zadovolji le visoka doza energije in dogajanja. V dobi odraščanja je bolj problematična od starejšega brata, beži od doma in se tudi dodobra stepe, če ravno nanese.


Mater bi pasalo zdaj 9. nadaljevanje Gat!

No to, da Špelca ceni bojevitost je znano. Se spomnite kako je enkrat razočarano navrgla da se "Njavro sploh ne zna tepsti"?

EDIT: kaj novega o zadnjem krogu?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ColdCat ::

Matako je izjavil:



EDIT: kaj novega o zadnjem krogu?


Razmišljati je potrebno retrogradno. Ko(če sploh8-)) bo častni krog, bomo lahko povedali kaj o tistem krogu prej, torej zadnjem. :|8-)

Matako ::

Genijalno, Mačk. Prepevali bomo po zmagi!

Še vedno bi se prilegla saj kaka epizoda Gat.
/\/\.K.

čarli ::

ColdCat je izjavil:

Špelca je izgleda letnik 70, kot Miki. Leta 2003 (februarja) je začela Mariotova oddaja Avtoportret. Špelca je nastopila aprila tega(???) leta. LINK Tu piše, da je pri 33. letih. Če je tu stara že 33 let potem je rojena leta 1970 aprila ali prej. Če je v 33. letu potem je še mlajša.


Ja špelca je bila res rojena aprila, in sicer 23ega;)

ColdCat ::

Čarli, kako to, da veš dan in mesec, za letnico pa nisi prepričan? Da tudi ti nisi eden izmed korenjakov, ki so obiskovali vesele urice v kletnem stanovanju?
>:D

Matako ::

IMO se je preveč navadil na "novi rok" sceno Patriotskih iger - tam je vedno datum brez letnice. Še jaz se dostikrat zaj.

Sicer pa ja, če je bila ** res taka... radoživka bi se moralo nabrati ljudskih bajk in pripovedk več kot dovolj. Ne samo Mikijevih. Kje ste gostilniški trubadurji?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Das Neue Mikilix ist da! :))

http://mikstone1.blogspot.com/2012/06/b...

Nova epizoda nadaljuje s sedaj že tradicionalnim tekmovanjem v preštevanju svastik in osvetljuje nekatera dogajanja iz vsem najlubšega dela človeške zgodovine. Jep, Druga svetska! Mogoče se mi le zdi, ampak je možno, da je Miki tokrat z Jajom kanec ostrejši, kot je ponavadi?

Blockbuster poglavja: "V slepem besu je Janša zahteval, da Peterleta, ki ga je izdal v parlamentu, javno pretepemo na kongresnem trgu.. To bi bil najbrž Janezev kristalni trg ( po Dolfijevi kristalni noči..)! Dolfi si izdaje ni dopustil in je preventivno pospravil SA. Kaj si pospravil ti, Janez Janša?"

O zadnjem krogu nič novega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

enadvatri ::

Ob naslednjem vabilu bom poiskal tebe, pa če bo to zadnja pot (try me)!


Kaj to pomeni?

Matako ::

Si gledal kak Clint Eastwoodov starejši film?

Naslednja epizoda bo imela naslov Showdown.
/\/\.K.

donfilipo ::

Ali pa Dirty Harry stoji na prstih na kišti od piva in skozi okno opazuje par. Ona se počasi slači, plešasti ljubimec pa si razdega naramnice. Takrat nekdo zatrobi, mačke zacvilijo, Harryu se podre kišta, pade na nos in zakolne:

'Ma svinje umazane':))
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Ja saj. Zato je pa edina slika iz zloglasne kleti ta, ki se je operativcu sprožila že, ko se mu je fotoaparat že zmaknil. Možnosti za popravek ni bilo.



To in še več bo tudi v prilogi k knjigi (dokazi).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ColdCat ::

MIKSTONE REPORT !!!

brez heca tokrat!


8-O A do zdaj je šlo le za hec?8-O

8-)

Zgodovina sprememb…

leiito ::

Boring and boringer.

čarli ::

ColdCat je izjavil:

Čarli, kako to, da veš dan in mesec, za letnico pa nisi prepričan? Da tudi ti nisi eden izmed korenjakov, ki so obiskovali vesele urice v kletnem stanovanju?
>:D


Khm, datum rojstva imaš na FB;) Samo letnico zgleda da skriva kot kača noge:)

Matako ::

ColdCat je izjavil:

MIKSTONE REPORT !!!

brez heca tokrat!


8-O A do zdaj je šlo le za hec?8-O

8-)



Ne tako hitro MrzuMačk, kot bi rekel Jajo!!

Tokrat je Miki _jezen_. Zdaj ne bo milosti. To niso več heci!
/\/\.K.

leiito ::

Tudi zgodovinsko Miki ni najbolj precizen. Churchill je v svojih maničnih ciklih našel mehke trebuhe tudi na Sumatri, ampak Balkan namesto Normandije ni bil nikoli resna opcija, iz vrste razlogov.
Če koga zanima:
http://forum.axishistory.com/viewtopic....

Okapi ::

Izkrcanje na Jadranu ni bilo afaik nikoli mišljeno namesto Normandije, ampak poleg nje. In načrtovanje in izvidniške priprave so bile dovolj resne, da so vezali precej nemških sil (ki so bile tu v pričakovanju izkrcanja).

O.

Matako ::

Miki bi se namesto na oddaljene dogodke prejšnjega stoletja, kjer ga itak ni bilo zraven moral bolj osredotočiti na tiste, kjer je bil... in ob katerih se še vedno poraja več vprašanj.

Razen, če ga prehiti kralj.
/\/\.K.

Cervantes ::

Mah.. kaj pa... namesto "try me" ... "I'll be back!"...?

Oldi ::

"try me"
Grožnja predsedniku vlade, bodo organi odreagirali?

Matako ::

Mah zadnji odstavek se očitno nanaša na sodno (ne)dogajanje prejšnji ponedeljek glede blogov. Posredno potrjuje, da je Špela res prišla na obravnavo (Jajo se skriva za "babami").
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

čarli ::

Matako ::

Gotovo najbolj akcijska epizoda doslej, Miki jo v njej skoraj skupi.

Potrdi se tudi časovno zaporedje Afganistan-Irak. Drobci v mozaiku se sestavljajo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

enadvatri ::

Pomota, to ni bilo še nič. Prenaglil sem se, ker nisem prebral do konca. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

ColdCat ::

Se vidimo v Iraku naslednjič.


Jaz bi raje Iran, 13 let pred tem.

I tata bi sine!

Drugače pa zanimiva epizoda. Škoda da Miki ne objavi kakšne fotke iz tistega časa in filma Fox tv. Ko je bil Miki še underground bloger, bi si naj serje teh fotk in film ogledalo na tisoče uporabnikov FB(tako pravi Miki)8-). Za zdaj so javnosti dostopne le fotke iz naslednjih kolekcij
1. po Depali vasi - Bobo kolekcija,
2. iz revije z Mikijevim ostrim pogledom - Miki specijalac,
3. iz sodišča - kolekcija skinhead Miki,
4. iz stanovanja(Nedeljski, Žurnal) - Miki in tastatura
5. iz Cresa - Ace ventura kolekcija
...in seveda (zahvaljujoč kralju)
6. mladi Miki na Čopovi - ____________________
Kodno ime za fotko pod št. 6 zaradi nerazjasnjenih dejstev kaj tam Miki počne, še ni možno dati.

Matako ::

Mačk, tale je malo nora teorija, samo poletje je pravi čas za odklop: Miki sploh ne obstaja. Vse skupaj je spreten kraljev foto kolaž za promocijo njegovega rojalistične plana prevzema oblasti!
/\/\.K.

Marat ::

snemalci FOX TV so me spremljali 14 dni in o meni pripravili prispevek, ko sem služboval v Tikritu.


A je kdo našel ta prispevek? ColdCat? :)
««
95 / 256
»»