» »

selitev ptic decembra?

selitev ptic decembra?

tsh2 ::

zdajle sem videl selitev nekih velikih ptic, zgledale so kot štorklje, bilo jih je okoli 100 (v obliki črke V), letele pa so proti severozahodu (morale bi iti proti jugu?). bilo je v južno-osrednji sloveniji. kdo ve razlago?

mihec87 ::

vrane?

tsh2 ::

ne, mogoče kakšne gosi, ampak so bile suhe. štorklje tudi najbrž ne, ker so bile glasne.

gulfstream ::

Mogoče pa samo krožijo in se zbirajo, preden se odpravijo :)

Drugače pa sem 2 dni nazaj videl jato labodov(!), ene 20 komadov, na višini okoli 200 metrov, kako so v lepi V formaciji leteli neznano kam. Zanimiv prizor, sploh ker jih še nisem videl da bi kdaj leteli višje kot par metrov nad reko :P

JebatGa ::

Danes sem tudi jaz videl jato ptic, ki so letele nekam. Na žalost sem bil skoncentriran na vse drugo, kot smer njihovega letenja, tako da za to ne morem povedat. Ni jih bilo 100, bolj tam 30-40 prav tako v obliki v-ja. Gosi niso bile, ker so že letele mimo nas nekaj časa nazaj. Sem pomislil da bi mogoče bile kakšne čaplje. Drugega ne vem in ne poznam nobenega ornitologa da bi ga vprašal.

Nagi Bator ::

Gosi grejo v "V" formaciji. Je pa ze malo pozno za selitev.

tsh2 ::

čez dve uri so šli pa nazaj.

fosil ::

Pol očitno ni bla selitev ampak samo izlet :D
Tako je!

Good Guy ::

fosil je izjavil:

Pol očitno ni bla selitev ampak samo izlet :D


haha:))

Nagi Bator ::

So sle pobrat drugo polovico jate nekam na sever. To je ono - selitev "via" sever.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vedno več vran?

Oddelek: Loža
355082 (3588) DOOM_er
»

Evolucija ptic selivk?

Oddelek: Znanost in tehnologija
355102 (4010) Matev
»

Ptice padajo iz neba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17530521 (26261) Thomas

NLP 30.06.2009 nad Slovenijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
938124 (5700) Gandalfar
»

čuden pojav (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
716526 (4658) Pyr0Beast

Več podobnih tem