» »

Problem in cudno z amd procesorjem

Problem in cudno z amd procesorjem

easyrider3 ::

Vceraj se mi je pa pripetilo nekaj cudnega. Do sedaj mi je računalnik dobro delal in pisalo je da ima procesor amd athlon 2000+ z 1667 mhz delovanjem kar je čisto normalno in nato sem sel vgradit močnejšo grafično kartico in pojačal ram iz 512 mb na 1 gb. Od takrat mi je računalnik začel bolj počasi delat in sem od jeze kar pri prižganem računalniku izpulil dva rama ven tako, da je bilo isto kot poprej ker sem mislil da bo tako spet delal kot poprej. Računalnik je zato čist obstal in sem ga moral prisilno ugasnit in ko sem ga na novo priključil sem sel v sistem pogledat kolko rama sedaj pise in je pisalo normalno 512 mb vendar ni pa več pisalo da je procesor athlon 3000+ ampak sedaj pise athlon 1. 24 ghz. Kako je sedaj to mozno da tako pise saj procesor je procesor, zdaj sploh ne vem kaj je za eden procesor noter. Sem tudi že nabavil athlona 3000+ da pojačam računalnik.
  • polepsal: bluefish ()

Pentium ::

cisto mozno, da si nekaj skuril, ko si ram vzel ven. jezo je bolje sprostiti na kaksni manj pomembni komponenti, npr. disku, saj tam poleg okvarjenega racunalnika dobis se izgubo podatkov in ob naslednjem izpadu jeze, ziher ne bos sel delati kaj podobnega.

drugace pa, poskusi resetirati bios, to naredis tako, da vzames tisto malo baterijo dol z maticne, pocakas par minut in jo das nazaj gor. verjetno ni treba poudarjati, da to naredis ko je racunalnik odklopljen z elektricnega omrezja. ce ti se vedno kaze isto, pol je skoraj ziher maticna sla.

easyrider3 ::

Sem probal tud že baterijo ven vzeti pa je isto,ampak racunalnik pa se vedno dela

jat2406 ::

Pojdi v BIOS in preveri kakšne so nastavitve procesorja. (FSB, množilnik)
Po tem kar ti kaže je najverjetneje padel FSB na 100 namesto na 133Mhz

easyrider3 ::

Ja tako je kot si povedal in sem že nazaj premaknil na 133 FSB in je zdaj tako kot je bilo.Možnost je pa tudi dat na 166 FSB kaj pa misliš da bi potem bilo?

Jst ::

z dobrim hladilnikom, povečanjem voltaže, malo sreče in s stisnjemi pesti ob prižigu računalnika ugotoviš, ali sploh ne rabiš kupiti novega procesorja. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

easyrider3 ::

Raje ne bom probal ker imam starelši računalnik in sicer imam sedaj procesor Athlon 2000+ vendar sem
že nabavil drugega močnejšega Athlon 3000+ in moram enkrat to zamenjat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z igranjem iger- Directx

Oddelek: Pomoč in nasveti
211633 (1313) Venta20
»

Hitrost odpiranja internetnih strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
6668 (623) Rippy
»

Kje,kako se pride do flešanje Biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
17865 (750) Brane2
»

Kaj je narobe!

Oddelek: Strojna oprema
301866 (1372) mtosev
»

Nadgradnja sistem pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
251725 (1367) scancarm

Več podobnih tem