» »

Tor (exit) node

Tor (exit) node

c0dehunter ::

Zdravo, ker nimam izkoriščene (hitre) linije, sem prišel na idejo da pomagam Tor omrežju in vključim svoj računalnik med vozlišča. Laufalo mi je par dni, potem pa sem naletel na en blog, kjer je avtor izpostavil dejstvo, da v primeru da si exit node (tisti, ki dejansko dostopa do dotičnega strežnika) in oseba, ki ji nudiš usluge počne karkoli nezakonitega, si v bistvu kriv ti (exit node).. Ker je strežnik zabeležil tvoj IP. Zaradi tega sem do nadalnjega vse skupaj ugasnil, dokler mi nekdo ne razloži, kako je na tej stvari. Hvala
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

black ice ::

Kako to, da se o tem nisi prepričal preden si sploh postavil exit node?

Trditev drži, saj se zabeleži tvoj IP in za vsa zlonamerna dejanja odgovarjaš isto kot da bi jih storil sam.

c0dehunter ::

Hm, nikjer nisem eksplicitno označil kakršnokoli možnost, da hočem biti exit node. Kolikor razumem, na to ne moreš vplivat.. Al se motim?
Ker v primeru da bi uporabnik imel možnost nastavit da bo exit node se mi zdi to precej velka varnostna pomanjkljivost.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Iatromantis ::

To mene tudi zanima, če si relay si avtomatsko tudi exit node?

Zakaj potem obljubljajo še višjo varnost, če si tudi relay?

http://www.torproject.org/docs/tor-doc-...
"Having relays in many different places on the Internet is what makes Tor users secure. You may also get stronger anonymity yourself, since remote sites can't know whether connections originated at your computer or were relayed from others."

Gotovo nekaj narobe razumem.

Zgodovina sprememb…

Iatromantis ::

gslo ::

da ne bom odpiral nove teme, hijackam tole.. zanima me ali kdo ve, če se da preko XMLHttpRequesta preko Ajaxa videti pravi IP naslov računalnika. Za proxy sajte tipa hidemyass in podobno baje ni problema, a se prek TOR-a pomoje ne da, vseeno pa vprašam, če ima kdo kakšen link na to temo oz. pravi odgovor. Danke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tor exit node

Oddelek: Programska oprema
7722 (588) SeMiNeSanja
»

Nekateri TOR exit nodi dodajo malware v prenesene datoteke

Oddelek: Novice / Varnost
95491 (4508) Mandi
»

Pozor, pokvarjena čebula

Oddelek: Novice / Varnost
116827 (4878) poweroff
»

Whonix - Kdo slišal za to?

Oddelek: Informacijska varnost
194312 (3621) Matija82
»

TOR in anonimnost

Oddelek: Loža
133380 (2985) Iatromantis

Več podobnih tem