» »

C# web service in delovanje

C# web service in delovanje

l0g1t3ch ::

Zanima me če pozna kdo kak dober tutorial al pa da mi zna sam odgovorit na nekaj naslednjih vprašanj.

1. Kakšen je življenski cikel web servica, kdaj se razred, ki predstavlja napisan web service dejansko instancira in kdaj se začne izvajat

2. Ali se za vsak zahtevek ustvari nova instanca in ali ob večih hkratnih zahtevkih te instance tečejo vsaka v svoji niti

3. kdaj odpreti povezavo na nek odaljen resource, da se ta povezava ne vzpostavlja šele ob prvem zahtevku in da lahko potem uporablja za vse "večne čase"

Pišem nek web service in hočem razumet kaj se dejansko dogaja. Hvala za vse odgovore.

apekkk ::

Ja to tudi mene zanima kako je z web servici v asp.netu, ker google mi večinoma najde stare načine uporabe web servicov ki v večini ne delujejo.

camx ::

Sicer ni ontopic, ni pa niti čisti offtopic.
Mene isto zanima za Javo, oz. bolj natančno Glassfish in JWS.

Looooooka ::

l0g1t3ch iis pri vsakem klicu naredi novo instanco classa od webservica.
Zdej...ce mas pa kksne staticne spremenljivke nekje pa te zivijo glede na to kako mas zadevo nastavljeno(Application Pool recycling)
Vse pa definitivno umre ko se restarta Application Pool(odvisno od nastavitev).
Ce pa lucajno zelis met na tej storitvi eno instanco nekega classa...ki bo zivela ves ta cas neodvisno od klicev(tudi ta bo umrla ko ugasnes app pool) mas pa od letos naprej resitev na iisju.

Zadeva se imenuje AppFabric(in ne glede na prve vtise google searcha...ne rabis azure accounta.Samo instaliras potrebne zadeve na isti masini kjer je iis).

V njej lahko dobis event ko se Application Pool starta in znotraj njega naredis instanco nekega classa, ki bo zivel dokler se app pool ne ugasne.Mas lahko tud timer not, ki dela nekaj...tok da vidis da zadeva dejansko zivi brez klicev na streznik.
Po defaultu se bo event dvignil ob prvem klicu ampak z appfabricom lahko v nastavitvah(v iisju) nastavis, da se pool zazene samodejno.Tko da dobis to instanco ze preden se kdo poveze na stran.Od kar sm tole vidu sploh ne mislim vec delat self hosted zadev.Bo kr lepo vse v iisju :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Spura ::

l0g1t3ch je izjavil:

Zanima me če pozna kdo kak dober tutorial al pa da mi zna sam odgovorit na nekaj naslednjih vprašanj.

1. Kakšen je življenski cikel web servica, kdaj se razred, ki predstavlja napisan web service dejansko instancira in kdaj se začne izvajat

2. Ali se za vsak zahtevek ustvari nova instanca in ali ob večih hkratnih zahtevkih te instance tečejo vsaka v svoji niti

3. kdaj odpreti povezavo na nek odaljen resource, da se ta povezava ne vzpostavlja šele ob prvem zahtevku in da lahko potem uporablja za vse "večne čase"

Pišem nek web service in hočem razumet kaj se dejansko dogaja. Hvala za vse odgovore.


1. lazy instancing
2. odvisno od scopea, ki ga nastavis (application, session, request)
3. Ce naredis WS application scope, potem bo vedno nalozen in bo ob prvem requestu se nalozil WS in se bo izvedla inicializacijska koda. Imeti WS application scope je pa jeba, ker potem moras skos razmisljat o tem, da so lahko zaporedni requesti od razlicnih userjev in kar je huje, moras racunat na hkratne dostope do podatkov (rabis concurrency logic, kot naprimer zaklepanje).

Looooooka ::

In racunat na to, da ti bo iis na vsake tok cajta recikliral pool.
Dodatn problem zna bit pa ce mas zadevo hostano na IIS WebFarmi in ta ni skonfigurirana tko, da klice enega userja vedno routa na isti streznik(zato gre potem folk zadeve shranjevat v bazo...kar je pa spet nov problem zarad performance).
Lifetime v iis7:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library...

Looooooka ::

Ej...btw a delas ti to navadn WebService al WCFService? :) (Ker pri navadnem si lahko skoraj da sam s sessionom pomagas pa se to na metodah)
Pa korak 3...kaksen oddaljen resource?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IIS problemi

Oddelek: Omrežja in internet
141573 (1291) extr3m3
»

Problem pri prenosu spletne strani na strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
151925 (1704) miša
»

IIS6 in domena

Oddelek: Izdelava spletišč
11965 (885) techfreak :)
»

ASP.NET pisanje datoteke

Oddelek: Programiranje
91098 (976) King80
»

C#; WebClient class; problem z uploadanjem

Oddelek: Programiranje
51406 (1365) 64202

Več podobnih tem