» »

Nameščanje Win XP z MSdNAA

Nameščanje Win XP z MSdNAA

zcetrt ::

Pozdravljeni.

Želim namestiti Windows XP, pridobljen preko MSDNAA na računalnik.

Prva kopija je Win XP with SP3. Zapišem ISO na CD z Nerotom, data verification prestane po zapisu. Ko se računalnik hoče zbutat s CD-ja, pritisnem any key in računalnik zmrzne.

Druga kopija je Win XP with SP2. Ko se začne butat s CD-ja, dobim sporočilo, da manjka txtsetup.sif.

Stara kopija WinXp z SP2 (še taka s ključem), prav tako iz MSDNAA, namešča Windows, dokler se ob restartu ne ustavi in prikazuje modrozeleno ozadje. Ta problem je edini prisoten le na dotičnem računalniku (PIII, 256MB ram). Prejšnja dva problema pa sta ponovljiva na dveh popolnoma različnih.

Prenesel sem tudi Windows 7 language pack iz MSDNAA-ja in mi pri Slovenščini vedno javi error ob poskusu namestitve (hrvaščina, denimo, gre skozi). Pobral sem tudi XP language pack in mi javi CRC error ob poskusu razpakiranja in namestitve. Oba paketa sem zdowloadal dvakrat, vedno isti problem.


Ali so pri MSDNAA res tako nesposobni, da imajo pokvarjene datoteke na strežnikih? Čemu je potem vse skupaj namen? Ali sem jaz res tako prekleto iz forme? Ima kdo kakšne ideje, kako naprej? Kakšne podobne izkušnje?

Hvala za predloge že vnaprej.
4.

tony1 ::

Bolj verjetno je, da je nekaj narobe s tvojim CD-romom oz. morda kablom. Zamenjaj in poskusi ponovno.

Poskusi tudi z live imagom Ubuntuja (ta ni tako zarukan kot winsi in zna javiti I/O errorje med branjem s ploščka) in testom rama z memfree x86.

zcetrt ::

Oba language packa nista bila sliki CD-romov, ampak sem ju dal neposredno na USB ključek. Dve verziji Win XP se enako obnašata na 3 računalnikih in ne zbutata. Nepristni Win XP SP1 se namesti normalno na omenjeni računalnik PIII, ampak je pač neoriginal.

Vseeno hvala za mnenje. Bom poskusil.
4.

Pyr0Beast ::

Pa preveri MD5 vraga no ?

Sam sem moral snemati ene 2x ker je bila datoteka pokvarjena.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5328211 (17454) GTX970
»

Windows 7 - piratski ?

Oddelek: Operacijski sistemi
225518 (4676) bluefish
»

Original Windows?

Oddelek: Operacijski sistemi
222906 (2350) brodul
»

Italianska Vista - Kako do slovenščine?

Oddelek: Operacijski sistemi
91249 (927) ender
»

Windows XP sp2 namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
141488 (1488) kriko1

Več podobnih tem