» »

Zloraba spletne strani

Zloraba spletne strani

echoman ::

Pozdravljeni mojstri,
Na svojo spletno stran sem prejel precej ogledov enakega obiskovalca, ta mi je sicer tudi komentiral nekaj prispevkov, zato sem preko tega dobil tudi njegov IP naslov. Da ne bo kdo narobe razumel mojih želja v tem prispevku. Zaradi tega mi je porabil precej prenosa podatkov (imam le 16 GB), komentarji pa so bili nič drugega kot spam. Ponudnik omrežja je Slovenski.

Na ponudnika njegovega omrežja sem že klical, tam pravijo da mu dostop lahko blokira le policija. Po pogovoru (se mi zdi, da s šefom) pri informacijah gostovanja, pa sem dobil kar realno sliko. Rekel mi je namreč, da bo policija naredila le zapisnik in iz tega ne bo nič.

Glede na to, da mi je človek pokuril precej prenosa bi rad v zameno tudi odškodnino, saj bi rad, da stran deluje vse dneve in ure v mesecu (razen, če ponudnik gostovanja kaj popravlja). Naj povem še to, da s tem res nimam nobenih izkušenj in se mi dogaja to prvič v življenju, zato tudi tema takšna kot je.

Prosil bi za čim boljše odgovore, saj želim da bo spletna stran dosegljiva ves čas.

Hvala in lep pozdrav!

Gandalfar ::

Samo malo, na spletu imas stran javno objavljeno za uporabo katere zelis sedaj od ljudi odskodnino?

echoman ::

Ne, od ljudi ne želim odškodnine, saj poleg tega obiskovalca ni nihče kriv za precejšnji delež porabe prenosa. Rad bi le blokiral dostop obiskovalcu, ki mi je nabil vrsto ogledov strani (in po možnosti dobil odškodnino). Blokiranje IP naslova tukaj zagotovo nima kaj precejšnje uporabnosti.

LP

tony1 ::

Kar je sicer edina stvar, ki jo lahko narediš...

KoMar- ::

Menjaj ponudnika za takega, ki omogoča "neomejen" prenos.

echoman ::

Ugotovil, da vem kdo je ta človek (ime in priimek). Se da s tem narediti kaj več?

Menjaj ponudnika za takega, ki omogoča "neomejen" prenos.

Zaradi enega uporabnika se mi to ravno ne splača.

Hvala in LP!

Gandalfar ::

Kot so ti rekli, lahko ga prijavis na policijo, ce menis da obstaja pravna podlaga za pregon po uradni dolznosti.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Povej nam ime strani , da ti ves promet pokurim v 1 uri.

Zamenjaj ponudnika.

Ne moreš ti nekoga tožit, ker ti dela promet. Stran je javno na internetu. Tu ne gre za vdor, da bi ga kazensko preganjal.

echoman ::

Ok, hvala za mnenja in pomoč.

Koga potem priporočate z neomejenim prenosom?

techfreak :) ::

Neomejen prenos ne ponuja noben ponudnik. Drugače pa npr. Žabec, Hostko, Hitrost.

urban99 ::

techfreak :) je izjavil:

Neomejen prenos ne ponuja noben ponudnik. Drugače pa npr. Žabec, Hostko, Hitrost.

Kako ne? Tehle slovenskih šalabajzerjev se ogni in poišči hosting v tujini. Bluehost.com če ne drugega.

Trinitron ::

domenar.net ima v teoriji neomejen prenos...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPS spletno gostovanje Slovenija vs. tujina

Oddelek: Izdelava spletišč
213444 (2665) sodnicaN
»

Spletno gostovanje

Oddelek: Omrežja in internet
172554 (1399) cheguera
»

Gostovanje .net in registracija domene

Oddelek: Izdelava spletišč
101720 (1294) jurekokalini
»

Spletno gostovanje v Sloveniji

Oddelek: Izdelava spletišč
274452 (3728) neoserv
»

Host za stran

Oddelek: Izdelava spletišč
11811 (616) Jerry000

Več podobnih tem