» »

Katerega TV in internet ponudnika izbrati

Katerega TV in internet ponudnika izbrati

Konlov ::

Trenutno plačujemo analogno kabelsko (telemach) in 4/05 siol internet paket ter ISDN telefon (ne me prašat, za kaj ISDN)
Imam torej možnost telemacha (coaxialec) ali pa preko tel. kabla(siol, amis,ipd). Imel bi vse troje. TV,telefon in internet. Optike nimamo (blizu Črnuč).

Tilen ::

Telemachov VoIP je katastrofa. Manj kot ga uporabljaš, bolje dela. Digitalna je OK, le njihovih tv vmesnikov se na široko izogibaj (ne vem, če že imajo kakšnega ki dejansko dela normalno). Za normalno spremljanje potrebuješ torej DVB-T/C TV z možnostjo vgradnje njihovega CI modula. Internet dela kar OK. Za Siol in ostale opraterje bo pa kdo drug povedal. Glede xDSL storitev je večinoma tako, da je zanesljivost pogojena z razdaljo od centrale in kvaliteto parice do tvoje hiše.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Spajky ::

Če ostaneš na analognem Telemachu, dodaš še iNet + telefon (IMHO najceneje). Plus tega je, da ne rabiš dodatne škatljice za TV in dodatnega daljinca. Meni iNet in telefon, ki ga redko uporabljam, delata Ok ... Pol odjaviš telekom.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Konlov ::

Kaj pa je to iNet?

Spajky ::

moja okrajšava pri pisanju besede interNet ... nakaj takega kot iPhone, iPad, jest se iGram, ec...:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Konlov ::

A ha. Torej varijanta, da mora biti prižgan računalnik, če hočeš uporabljati telefon. To mi ni všeč.

techfreak :) ::

Kaj? Zakaj bi moral biti računalnik prižgan za uporabo telefona?

Konlov ::

Sori. Modem mislim, saj ga imamo v spalnici, kjer je tudi računalnik in ga pred spanjem izštekamo iz štroma.
Bomo kar na kabelski analogni ostali, saj je TV CRT (66cm) šele 7-8 let star.
Siol ponuja (ob vezavi) sicer LCD za 50EUR, ampak je okoli 80cm diagonale kar pa za 3m ne ustreza, kakor berem tule na forumu.

PARTyZAN ::

Telemachov VOIP pri nas deluje BP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

siolov freeweb

Oddelek: Omrežja in internet
232937 (1876) lexios
»

optika,..internet

Oddelek: Omrežja in internet
93237 (2634) fosil
»

Omejena povezava - kabelski internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
101419 (1235) blackbfm
»

Siol in klicni dostop

Oddelek: Omrežja in internet
72087 (1868) Matheeew

skripte za travian

Oddelek: Programiranje
144740 (4477) Senitel

Več podobnih tem