» »

internet preko telemacha

internet preko telemacha

sinicka ::

Pred kratkim smo se prikljucili na telemachov kabelski internet.
Kupili smo ruter (linksys) in nanj prikljucili racunalnik(A) in switch. Na switch smo potem prikljucili racunalnik(B) in prenosnik(C).
Najprej nam je uspelo uspostaviti racunalnik A in Prenosnik C. Ko je bil racunalnik A ugasnjenj, je delal tudi racunalnik B. Vendar potem, ko se je enkratprikljucil racunalnik B, se racunalnik A sploh ni povezal vec.
Vceraj pa se nam je vse spet sesulo. resetirala sem ruter in sta spet delal racunalnik B in C (ceprav sem najprej poskusila na A)

Pregledala sem vse nastavitve. na vseh racunalnikih ip izbere avtomaticno in vsem trem jih dodeljuje razlicno (glede na to, kateri se prej prizge), ko so prizgani vsi trije, imajo ipji na koncu 1, 2 in 3.

Na vseh racunalnikih, ko napisem ipconfig, dobim prave stevikle router,lastni ip in mask - to pokaze vedno, ko pa hocem pingati, pa tisti, ki ne dela (ponavadi A) napise request timed out. tista ikon, spodaj v orodni vrstici ne glede na delovanje racunalnikov kaze local area conection 100Mbps.
Ne vem vec, kaj je se pomembnega, kar bi morala napisati ... vsekakor pa res nevem vec, kaj naj naredimo, ima kdo kaksno idejo??

lp,
sinicka

Jernej88_ ::

Kakšen switch pa je to?
No more Slovenia!

Spc ::

Hmm zakaj switch, saj ima router vgrajen 4 portni switch ?
 

voltaren ::

sinicka je izjavil:


Pregledala sem vse nastavitve. na vseh racunalnikih ip izbere avtomaticno in vsem trem jih dodeljuje razlicno (glede na to, kateri se prej prizge), ko so prizgani vsi trije, imajo ipji na koncu 1, 2 in 3.


Se enkrat preglej nastavitve na routerju.
IP, ki se konca z .1 je ponavadi Gateway. Sicer je Gateway lahko katerikoli IP naslov
toda ponavadi je s koncnico .1. Za zacetek skonfiguriraj DHCP, da ti bo dodeljeval IP
naslove visje kot od 1. Npr. od 10.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WireShark Sniffing

Oddelek: Pomoč in nasveti
243626 (1784) zbrisan
»

Kako nastaviti računalnike da bo deloval switch?

Oddelek: Omrežja in internet
5891 (750) amigo_no1
»

Kako optimizirati domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
62999 (2616) titko
»

Dostop do omrežja dela in ne dela?!

Oddelek: Omrežja in internet
51057 (976) TallCezar
»

Najcenejše domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281723 (1305) Senitel

Več podobnih tem