» »

Resetiranje nove opreme

Resetiranje nove opreme

Company ::

Pozdravljeni.
Kupil sem novo ploščo Gigabyte, nov RAM in procesor ter trdi disk. Problem je, ker se zadeva kar resetira, in to po nekaj minutah. Ko startam namestitev Win7, pride nekje do izbire, kam naj se namesti, potem pa se resetira. Poskusil sem drug RAM in disk, pa je nespremenjeno. Je možno, da je matična plošča zanič? Kaj naj še preverim?
LP.

igor0203 ::

Mogoče se pregreva? Poglej malo temperature v BIOS-u.

Company ::

Vmes ne morem narediti nič, ker se Win ne startajo. Ko pa odprem BIOS, mi pa kaže na procesorju 36 stopinj C.

glistovje ::

če se ne pregreva je možno da je napajalnik. če imaš možnost probaj zamenjati še tega. pa napiši katere komponente si kupil ter koliko je močan napajalnik.

LP

Company ::

glistovje je izjavil:

če se ne pregreva je možno da je napajalnik. če imaš možnost probaj zamenjati še tega. pa napiši katere komponente si kupil ter koliko je močan napajalnik.

LP


Mislim, da napajalnik tudi ni problem. Namreč, prej sem imel v tem rač. drugo matično ploščo, na njej je bila kartica 3850. Nov sistem celo sploh nima dodatne grafične kartice, saj je že v mat. plošči vgrajena. Tako da poraba ni problem. Sicer pa imam 450 W napajalnik, kar bi moralo biti vrh glave dovolj. Tudi ventilator na procesorju se ne zaganja v višave.
LP!

glistovje ::

si pogledal kompatibilnost svoje plate ter cpu-ja, ker sam sem imel podoben problem, ko mi plata ni podpirala procesorja, vse je normalno delalo, edino ko je bil cpu na 100%, mi je računalnik ugašal.

probaj še v biosu dat nastavitve na default vrednosti.

naredi bios update če ga slučajno še nisi.

probaj zamenjati sata kablćke.

Možnost je da je napajalnik kriv če je že star prdec :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
191247 (268) ToniT
»

Težave pri na novo sestavljenem računalniku.

Oddelek: Pomoč in nasveti
491842 (1305) Dominik91
»

[težka tema] računalnik zmrzuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
341780 (1472) solatko
»

Racunalnik se ugasne po 10s

Oddelek: Pomoč in nasveti
391532 (1081) amigo_no1
»

ali je crknila plosca ali procesor... kako ugotoviti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141400 (1119) bf4ed

Več podobnih tem